Apelacja odrzucona, Napoli walczy dalej

11 listopada 2020 | 13:02 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Włoski Sportowy Sąd Apelacyjny odrzucił we wtorek odwołanie SSC Napoli, po przyznaniu przez Komisję Ligi walkowera dla Juventusu oraz ujemnego punktu karnego dla Azzurrich.

Sądowa batalia cały czas wiąże się z październikowym meczem Juventus - Napoli, który de facto nie doszedł do skutku z powodu nie dotarcia do stolicy Piemontu Neapolitańczyków. We wtorek organ odwoławczy podtrzymał pierwotną decyzję. Sąd Apelacyjny zwrócił uwagę, iż klub z Kampanii już kilka dni przed pojedynkiem dążył do zaniechania rozegrania go.

Decyzję tą poprał się między innymi dziennikarz Sky Sport Italia, Luca Marchetti: Jedyne słuszne postępowanie, aby uchronić protokół i ciągłość rozgrywek Serie A.

Co ciekawe, włodarze Napoli nie odpuszczają i już zapowiedzieli w oficjalnym oświadczeniu, iż odwołają się do kolejnej instancji. Tą będzie Comitato Olimpico Nazionale Italiano, czyli włoski Komitet Olimpijski. 

 

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 4

inter00

inter00 11 listopada 2020 | 16:20   

Kretyni, wiedzą że zrobili źle a mimo to udają pokrzywdzonych

Huragan1410

Huragan1410 11 listopada 2020 | 17:41   

Lubię Neapol, mam sentyment do Napoli ale to strona Interu więc co nas obchodzi Napoli i ich walkower.

superofca

superofca 12 listopada 2020 | 01:48   

Obchodzi nas to bo może to stanowić precedens dla całej ligi. Moim zdaniem Napoli zostało potraktowane nieuczciwie, aczkolwiek nie trzymali się protokołu więc zapewne nic nie wskórają.

MAV

MAV 12 listopada 2020 | 06:56   

Problem polega na tym że terenowe oddziały powiedzmy sanepidu we Włoszech mają możliwość stosowania różnych modeli zabezpieczeń przed koronawurusem. Główny urząd wydał wytyczne ale nie są one obowiązkowe i każdy odział interpretuje je po swojemu z tego co się czyta.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich