Rueda atakuje, Inter odpowiada

13 listopada 2020 | 09:13 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Negatywne emocje i wzajemne oskarżenia wokół Alexisa Sancheza. Piłkarz cały czas uskarża się na problemy mięśniowe, co stało się przyczynkiem do wymiany "uprzejmości" między sztabem reprezentacji a Interem.

Sanchez typowany był do wyjściowego składu na mecz z reprezentacją Peru, lecz nawracające problemy mięśniowe zmusiły zawodnika do przerwania treningu. Selekcjoner Reinaldo Rueda nie zamierzał skrywać swoich emocji i wystosował publiczne zarzuty w kierunku lekarzy i trenerów z Mediolanu:

- Alexis boryka się z tym problemem już od jakiegoś czasu. W środę dla ostrożności wcześniej zakończył zajęcia. Testy wykluczyły coś poważniejszego. Zobaczymy, jak zareaguje, ale nie będziemy ryzykować jego występu.

- Z całym szacunkiem dla moich europejskich kolegów chciałbym, aby szanowali nas tak samo, jak my szanujemy ich. Oczekiwałbym więcej szacunku, zanim zdecydowali się wystawiać Alexisa na 45 minut gry, a następnie na kolejne 90 minut.

Na odpowiedź Interu nie trzeba było długo czekać. Oficjalna strona klubu wystosowała oświadczenie, w którym wyraził oburzenie słowami Ruedy:

- FC Internazionale Milano uważa, że ostatnie uwagi Reinaldo Ruedy, komisarza technicznego reprezentacji Chile, są niedopuszczalne, obraźliwe i nieprecyzyjne. Klub zawsze utrzymywał maksymalną współpracę i doskonałe relacje ze wszystkimi pracownikami sztabów reprezentacyjnych.

- W szczególności, w przypadku Alexisa Sancheza, który napotykał problemy fizyczne podczas niemal wszystkich wylotów na zgrupowania swojej reprezentacji. Podczas jednego z nich doznał poważnej kontuzji, który wyłączyła go z gry na trzy miesiące. Stanowiło to poważne szkody sportowe dla klubu, który zawsze zwracał uwagę i wnikliwie podchodził do zdrowia swoich zawodników.

Źródło: inter.it / Football-Italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 6

Lambert

Lambert 13 listopada 2020 | 09:36   

"Podczas jednego z nich doznał poważnej kontuzji, który wyłączyła go z gry na trzy miesiące. " - w punkt

inter00

inter00 13 listopada 2020 | 10:03   

On tak samo jak i Sensi powinni dostać osobny rozkład treningowy.

wróbel1908

wróbel1908 13 listopada 2020 | 10:30   

Czyli wg tego jegomościa Inter powinien oszczędzać Sancheza żeby był gotowy na reprezentację takie żądania może wysuwać jak Chile będzie płaciło mu pensje

Niko

Niko 13 listopada 2020 | 10:53   

Nieno jakos normalnie kontuzji podczas meczow/treningow chyba nie zaznal, a w reprezentacji to juz 3-4 raz od kiedy jest w Interze xd

KawaOpole

KawaOpole 13 listopada 2020 | 11:48   

Mimo wszystko widzą że u nas partacze

shakurspeare

shakurspeare 13 listopada 2020 | 16:04   

Nie ma co się przejmować. Zwykle kompleksy względem europy


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich