Agent: Giroud jest otwarty na nowe doświadczenia

20 listopada 2020 | 00:33 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Wygląda na to, że Inter nie porzucił pomysłu obsadzenia Oliviera Giroud w roli bezpośredniego zmiennika dla Romelu Lukaku. Usługami Francuza interesują się także włodarze Lazio i Romy. Agent napastnika przekonuje, że ten chętnie przyjąłby ofertę z nowego piłkarskiego kierunku.

Temat przenosin reprezentanta Francji do Włoch był bardzo popularny już kilka miesięcy temu, lecz piłkarz zdecydował się ostatecznie przedłużyć wygasającą umowę z londyńską Chelsea do czerwca 2021 roku:

- Sytuacja jest teraz inna, ponieważ nie ma już możliwości przedłużenia umowy. W wieku 34 lat, o ile jego sytuacja w Chelsea nie ulegnie zmianie, chce nadal grać i dobrze się bawić. Wszystko się zmieniło, nie ma embargo na transfer, więc sytuacja jest łatwiejsza dla wszystkich - powiedział Michael Manuello dla francuskiego FootMercato.

- Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretach. Są tylko plotki, a bliżej grudnia zobaczymy, jak radzą sobie kluby i czy Olivier będzie dostawał więcej czasu gry w Chelsea. Tak czy inaczej, decyzję podejmiemy w grudniu.

- Powrót do Ligue 1 nie jest dla niego priorytetem. On pragnie nowych doświadczeń, szuka miejsca, gdzie mógłby cieszyć się piłką, życiem i czuć podekscytowanie. Idealnie byłoby wyjechać za granicę, poznać nową kulturę i nowe środowisko. Klub z Premier League z ambitnymi planami mógłby skłonić go do rozważenia oferty, lecz jest gotowy spróbować czegoś nowego.

W bieżącym sezonie Giroud rozegrał dla The Blues tylko 154 minuty we wszystkich rozgrywkach.

Źródło: FootMercato

Polecane newsy

Komentarze: 4

Interista07

Interista07 20 listopada 2020 | 08:08   

Wiek 32+. Conte już atakuje o transfer

inter00

inter00 20 listopada 2020 | 10:09   

Jako zmiennik Lukaku byłby idealny, tak na max 2 sezony. Pytanie jaka cena za niego i zwłaszcza jak jego pensja.

darren

darren 20 listopada 2020 | 13:34   

Wolę Giroud niż Milika


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich