Moratti: To doskonała okazja, by pokonać Real

25 listopada 2020 | 08:52 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Dziś bardzo ważny mecz Interu, który zadecyduje o dalszych losach Nerazzurrich w tej edycji Ligi Mistrzów. To spotkanie nie mogło obyć się bez komentarza byłego właściciela Interu - Massimo Morattiego, który w rozmowie z Leggo stwierdził, że to dobra okazja do pokonania Realu.

Jak widzisz mecz Inter - Real?

- To mecz, który sam w sobie tworzy historię. Może to być odpowiednia okazja, by pokonać Real. Królewscy mają kilku nieobecnych, a Inter ma za sobą spotkanie z Torino, które wygrał w szczególny sposób, z wielkim charakterem. To jest moralne.

Zgadza się, ale po długim cierpieniu...

- Pierwsza połowa i pierwsze dziesięć minut drugiej były rozczarowujące. Później pojawiła się jakość, zwłaszcza napastników. Wejście Skriniara również było ważne, bo zapewnił stabilną obronę.

Conte i Lukaku w niedzielę byli jednogłośni - ten Inter nie jest jeszcze świetnym zespołem.

- To uczciwa ocena trenera, który chce o wiele więcej. Tak samo piłkarza, który mowił, że nie można przegrać i należy zapomnieć o pierwszej połowie, by dojść do siebie. Inteligentne słowa, by zachęcić zespół do lepszej pracy.

Czy to już koniec Eriksena w Interze?

- Ten piłkarz ma świetne cechy, ale albo nie pasował, albo oni nie byli w stanie się dopasować. Jeśli sytuacja się utrzyma w następnym miesiącu, drogi mogą się naprawdę rozejść, co z resztą sugerował sam Marotta.

W Serie A Inter jest za Milanem, który jest osłabiony nieobecnością Ibrahimovicia.

- Milan zasługuje na pierwsze miejsce i może aspirować do Scudetto. Ibra to wyjątkowy człowiek i zawodnik. Rossoneri muszą mieć nadzieję, że nie będzie go przez krótki czas. W każdym razie cały zespół do tej pory pokonał ważne przeszkody z nieoczekiwaną ciągłością i dojrzałością.

A wielki rywal Juventus?

- Myślę, że pozostanie faworytem, jeśli chodzi o jakość składu. Wydaje mi się, że Pirlo coraz bardziej dostosowuje się do swojej roli. Juve będzie się nadal rozwijać i wciąż będzie trudno ich pokonać.

Źródło: Leggo

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich