Gagliardini: Zmiana taktyki nam pomogła

28 listopada 2020 | 21:15 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Poprzedni występ Roberto Gagliardiniego przeciwko Sassuolo obrósł do miana swoistej legendy i sprawił, że wielu kibiców ostatecznie postawiło krzyżyk na pomocniku reprezentacji Włoch. Dziś piłkarz należał do najlepszych na boisku, a dodatkowo zapisał się na liście strzelców. Klątwa została zdjęta?

- To był mecz, w którym nie mogliśmy pozwolić sobie na błędy. Weszliśmy w spotkania z odpowiednim nastawieniem, okazując absolutny szacunek Sassuolo, ale także prezentując własne umiejętności. To trudne chwile, kiedy dostajemy razy ze wszystkich stron. Nie ma o czym rozmawiać, trzeba natychmiast rozpocząć nowy rozdział i skupić się na kolejnym meczu.

- Widzieliśmy, że zespół był znacznie bardziej zwarty. Pozwalaliśmy Sassuolo na bardzo niewiele i cały czas pozostawaliśmy skoncentrowani. Zmiana taktyki pomogła, bowiem grając trójką, byliśmy w stanie lepiej zagospodarować przestrzeń. Korzystaliśmy z tego systemu również w poprzednim sezonie, więc nie musieliśmy zbyt długo się przystosowywać.

- Myślę, że największą różnicę sprawiło dziś to, że wiedzieliśmy jak wyczekać rywali i naciskać w odpowiednich momentach. Pozwalaliśmy im posiadać piłkę, wymieniać podania, a następnie kontratakować we właściwych momentach.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 3

inter00

inter00 28 listopada 2020 | 21:41   

Meczu nie oglądałem ale z tego co piszą to Gaglia zagrał bardzo dobre zawody. Oby tak dalej!

Darkos

Darkos 29 listopada 2020 | 12:50   

Po tym meczu, to nawet jakby Messi trafił zimą do Interu to byłby w hierarchii Conte za Gagą...

Huragan1410

Huragan1410 29 listopada 2020 | 12:54   

Niech gra tak jak wczoraj życzę mu tego ale czy to realne to już inna kwestia.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich