Lukaku: Nie mogę się mylić

7 grudnia 2020 | 19:57 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Gościem France Football był Romelu Lukaku. Napastnik opowiedział o stylu gry oraz zmianach, z jakimi musiał się zmierzyć przychodząc do Interu.

Przemyślenia:

- Czasami musisz umieć pracować dla zespołu z całą pokorą. Niekoniecznie czerpiąc z tego bezpośrednie korzyści, zwłaszcza gdy czujesz, że nie jest to najlepszy moment w okresie wdrażania. Kiedy gram staram się zsynchronizować z resztą zespołu. Tutaj w Mediolanie wszyscy to rozumieli, niezależnie od tego, czy byli to kibice, czy zawodnicy. Muszę również podziękować moim kolegom z drużyny, którzy byli w stanie zrozumieć, jakim jestem piłkarzem.

Zwycięstwo:

- We Włoszech zwycięstwo jest najważniejsze. Istnieje duża różnica w podejściu do meczów między tym, co jest tutaj, a tym, co było w Anglii. Skupiam się na tym, co muszę zrobić. Te dwie ligi to nie to samo. Taktycznie, jeśli chodzi o moje ustawienie i ruchy, nie mogę się mylić. Nigdy.

Bomber:

- W ciągu ostatnich pięciu miesięcy byłem jednym z pięciu najlepszych strzelców - tak! Mogą być piłkarze, którzy strzelili więcej bramek, ale... nie chcę podawać rankingu, ale jestem jednym z nich (śmiech).

Styl:

- Najważniejsze to zdobycie informacji. Wielu zawodników obserwuje piłkę, gdy przyspiesza. Posuwam się stosunkowo daleko, by obserwować, co się wokół dzieje. Mecze z Brazylią i Japonią na ostatnich Mistrzostwach Świata są doskonałym przykładem takich sytuacji. Wszystko zależy od przeglądu boiska.

Źródło: France Football

Polecane newsy

Komentarze: 1

Huragan1410

Huragan1410 8 grudnia 2020 | 11:02   

Prowadź Byku!!!


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich