Udinese 0-1 Inter Mediolan

5 kwietnia 2009 | 20:57 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan zwyciężył na trudnym terenie w Udine. Nerazzurri wygrali po samobójczym trafieniu Isly. Dzięki temu zwycięstwu Nerazzurri zwiększyli swą przewagę nad Juventusem do 9 punktów.

Dzisiejsze zwycięstwo było bardzo ważne dla Interu w kontekście walki o Scudetto. Piłkarze Jose Mourinho znali bowiem wynik Juventusu, który zremisował u siebie z Chievo Verona 3-3.

Gospodarze dominowali w tym meczu osiągając wizualną przewagę nad Interem, jednak mimo tych starań nie udało im się pokonać wspaniale broniącego Julio Cesara. Swoje szanse próbowali wykorzystać Quagiarella oraz Floro Flores.Inter marnował swe szanse za sprawą Muntariego, dla którego był to występ przeciwko swoim dawnym kolegom.

Do przerwy było bezbramkowo. 18 minut przed końcem z powodu kontuzji boisko opuścił Julio Cesar a w jego miejsce pojawił się Francesco Toldo. Kilka minut później padł gol dla Interu. W pole karne wpadł Vieira i następnie upadł na ziemię będąc tuż przed Belardim. Wydawało się, że i z tej akcji nic nie wyjdzie, ale piłka znalazła jednak drogę do bramki, po tym gdy fatalny błąd popełnił Mauricio Isla ze spokojem godnym prawdziwego snajpera, nie atakowany przez żadnego rywala umieścił piłkę w siatce.

W ostatniej minucie meczu fantastyczną szansę na drugiego gola zmarnował Zlatan Ibrahimović, jednak mimo to Inter odniósł kolejne zwycięstwo przybliżające nas do czwartego z rzędu tytułu Mistrza Włoch.

Udinese 0-1 Inter (HT: 0-0)
strzelec: Isla (o.g.) 77.

Udinese: 80 Belardi; 15 Isla, 2 Zapata, 19 Felipe, 26 Pasquale; 88 Inler (5 Obodo 83), 21 D'Agostino, 20 Asamoah; 7 Pepe, 27 Quagliarella, 83 Floro Flores (9 Ighalo 84).

ławka: 12 Koprivec, 18 Zimling, 65 Sissoko, 66 Bradaschia, 99 Sala.
trener: Pasquale Marino.

Inter: 12 Julio Cesar (1 Toldo 73); 39 Santon (14 Vieira 69), 2 Cordoba, 26 Chivu, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari; 5 Stankovic; 8 Ibrahimovic, 45 Balotelli (7 Figo 69).

ławka: 9 Cruz, 18 Crespo, 23 Materazzi, 25 Samuel.
trener: José Mourinho.