Acquafresca: Inter to iluzja

31 grudnia 2020 | 12:48 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Były napastnik Interu Robert Acquafresca ogłosił odejście z futbolu w wieku 33 lat i podzielił się żalem, że jego marzenie o Interze nigdy się nie spełniło. Zawodnik będąc piłkarzem Nerazzurrich otarł się kilkukrotnie o skład, jednak finalnie nigdy nie zagrał sezonu w Mediolanie. Z dziennikarzami podzielił się przemyśleniami na ten temat.

Acquafresca dołączył do Interu w 2005 roku na zasadzie darmowego transferu i prawie natychmiast został wypożyczony do Treviso na następne dwa sezony. Po powrocie do klubu w 2007 roku został wypożyczony do Cagliari w ramach dwuletniej umowy, w wyniku której Inter pozyskał Davida Suazo. Acquafresca dobrze sobie radził podczas tego wypożyczenia, ale po powrocie do Interu znów nie miał okazji pograć, ponieważ został wysłany do Genui, dzięki czemu Nerazzurri przejęli kartę Diego Milito.

- Po dwóch znakomitych sezonach w Cagliari w 2009 roku wróciłem do Interu. Muszę powiedzieć, że to była dla mnie jedna wielka iluzja - wyjaśnił Acquafresca w wywiadzie dla włoskiego serwisu informacyjnego TuttoMercatoWeb.

- Były wszystkie niezbędne warunki na dobry sezon, ale wtedy klub słusznie dokonał innego wyboru. Wysłali mnie do Genui w ramach umowy za Milito, ostatecznie to oni mieli rację i pomyśleli, kiedy w styczniu 2009 roku wezwali mnie na zgrupowanie. Inter pozostaje ułudą, wielkim marzeniem, które nigdy się nie spełniło.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 4

Morfo

Morfo 31 grudnia 2020 | 20:40   

Kolejny polak który nie trafił do Interu

superofca

superofca 1 stycznia 2021 | 03:32   

Aquafresca akurat ma wszelkie podstawy do tego by czuć żal do klubu.

Drakon

Drakon 1 stycznia 2021 | 11:49   

@Morfo Polak srolak, wybrał repre włoską twierdząc ze więcej z nimi osiągnie, niestety okazał się co najwyżej śrtednim grajkiem...
@superofca niby o co?

Vancore

Vancore 1 stycznia 2021 | 16:54   

I tak mialby wieksze szanse na gre w reprze wloch niz polski bo akutrat u nas z napastnikami w przeciwniestwie do italiancow problemu nie ma czy tez nie bylo przez wiele lat


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich