Show Lautaro. Crotone wzięte na rogi

3 stycznia 2021 | 11:34 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Złe miłego początki. Po nerwowej pierwszej połowie Inter ostatecznie dość łatwo rozprawił się z ekipą Crotone. Nerazzurri wygrali 6:2, a hat-tricka zapisał na swoim koncie Lautaro Martinez. Poza Argentyńczykiem na liście strzelców zapisali się Romelu Lukaku, Achraf Hakimi oraz niefortunnie Luca Marrone.

5' Składna akcja gospodarzy zakończona nieudanym strzałem Brozovicia.

8' Reca obejrzał żółtą kartkę.

11' Bastoni w ostatnim momencie powstrzymał szarżę Messiasa i zablokował strzał.

11' Handa zatrzymał odważne wejście Pereiry.

12' Crotone na prowadzeniu. Messias dorzucił piłkę na głowę zupełnie niepilnowanego Zanellato, a ten bez problemów umieścił futbolówkę w siatce.

16' Cordaz obronił strzał Lautaro.

20' Lu-La daje remis Interowi! Lukaku wypuścił w bój Lautaro, ten uciekł obrońcy i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości.

22' Żółta kartka dla Golemicia.

27' Niecelny strzał Brozovicia.

29' Lautaro skiksował po podaniu od Younga. Niezła szansa na gola.

30' Bardzo nieudany strzał Barelli.

31' Inter na prowadzeniu po trójkowej akcji. Lukaku wypuścił Barellę, ten podał w pole karne do Lautaro, a piłkę do siatki wepchnął nieszczęśliwie interweniujący Marrone. Samobójczy gol defensora Crotone.

35' Vidal sfaulował w polu karnym Recę. Sędzia początkowo puścił grę, lecz po interwencji VAR słusznie wskazał na jedenastkę.

36' Golemić skutecznie wykorzystał jedenastkę.

41' Kolejna świetna okazja dla Lautaro. Argentyńczyk ponownie dostał podanie od Lukaku, lecz tym razem przegrał pojedynek z Cordazem.

42' Handanović łatwo złapał piłkę po strzale głową Messiasa.

45+1' Koniec pierwszej połowy.

46' Sensi zastąpił Vidala.

52' Luperto z żółtą kartką.

52' Niecelny strzał głową De Vrija.

55' Riviere przeniósł piłkę nad bramką w dogodnej sytuacji.

57' Inter na prowadzeniu! Zespołowa gra znów przyniosła efekty. Lukaku dograł piętą do Brozovicia, Chorwat podał do Lautaro, a ten ponownie zapisał się w protokole meczowym.

61' Simi zastąpił Riviere.

64' 4:2 dla Interu. Bastoni posłał długą piłkę na Lukaku, ten przestawił sobie kryjącego obrońcę, a następnie z zimną krwią pokonał bramkarza rywali. Zasłużony gol Belga.

70' Magallan zmienił Luperto.

70' Gagliardini zastąpił Barellę.

75' Darmian i Perisić pojawili się w miejsce Younga oraz Lukaku. Belg sygnalizował kłopoty mięśniowe.

78' Hat-trick Lautaro! Perisić oddał mocny strzał, Cordaz odbił piłkę, lecz dobitka Argentyńczyka była już skuteczna.

81' Kolarov zmienił Bastoniego.

85' Nieudany strzał Messiasa.

85' Potrójna zmiana w Crotone. Djidji, Vulić i Rojas za Golemicia, Molinę i Messiasa.

87' Kolejny gol dla gospodarzy. Darmian dograł do Hakimiego, Marokańczyk oddał precyzyjny strzał z pierwszej piłki i ustalił końcowy rezultat.

90' Koniec meczu.

***

Inter - Crotone 6:2 (2:2)

Gole: Lautaro 20, 57, 78, Marrone 31(s), Lukaku 64, Hakimi 87 - Zanellato 12, Golemić 36 (k).

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni (11 Kolarov 81'); 2 Hakimi, 22 Vidal (12 Sensi 46'), 77 Brozovic, 23 Barella (5 Gagliardini 70'), 15 Young (36 Darmian 75'); 9 Lukaku (14 Perisic 75'), 10 Lautaro.
Rezerwowi: 27 Padelli, 97 Radu, 7 Sanchez, 13 Ranocchia, 24 Eriksen, 33 D'Ambrosio.
Trener: Antonio Conte.

CROTONE (3-5-2): 1 Cordaz; 5 Golemic (26 Djidji 85'), 34 Marrone, 13 Luperto (6 Magallan 70'); 32 Pereira, 17 Molina (77 Vulic 85'), 21 Zanellato, 95 Eduardo, 69 Reca; 30 Messias (20 Rojas 85'), 97 Riviere (25 Simi 62').
Rezerwowi: 16 Festa, 3 Cuomo, 11 Dragus, 14 Crociata, 28 Siligardi, 33 Rispoli, 44 Petriccione.
Trener: Giovanni Stroppa.