Smutna przegrana w Genui

6 stycznia 2021 | 14:03 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Nie było dziewiątej ligowej wygranej z rzędu, nie było nawet remisu. Pomimo wielu dogodnych okazji Nerazzurri przegrali wyjazdowy mecz z Sampdorią 1:2. Dla gospodarzy trafiali ex-Interiści Antonio Candreva i Keita Balde. Bramkę dla gości zdobył Stefan de Vrij.

Pierwsza połowa:

8' Audero obronił mocny strzał Younga. Tylko rzut rożny.

9' Skriniar minimalnie przestrzelił w dogodnej sytuacji. To mógł być gol dla Interu.

10' Interwencja VAR i arbiter zdecydował się podyktować rzut karny po zagraniu ręką Thorsbiego.

11' Audero obronił jedenastkę wykonywaną przez Sancheza. Dobitka Younga trafiła w słupek.

15' Poprzeczka po strzale głową Tonelliego.

16' Zagranie ręką Lautaro i arbiter wskazał na rzut karny dla gospodarzy. Po weryfikacji wideo nastąpiła zmiana decyzji tylko na rzut wolny.

16' Lautaro został ukarany żółtą kartką.

20' Strzał Silvy został zblokowany. Rzut rożny dla Sampy.

23' Znów zamieszanie po zagraniu ręką jednego z graczy. Błąd popełnił Barella, a sędzia słusznie wskazał na rzut karny.

23' Antonio Candreva zamienił jedenastkę na gola.

26' Nieudana próba Lautaro.

38' Dramat Interu trwa. Indywidualna akcja Damsgaarda, który dograł do Balde, a Senegalczyk strzałem z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

40' Żółta kartka dla De Vrija.

41' Oriali ukarany żółtą kartką za protesty.

42' Niecelny strzał Lautaro.

45' Audero obronił uderzenie Sancheza.

45+2' Lautaro bliski gola, lecz strzał głową Argentyńczyka był minimalnie niecelny.

45+3' Koniec pierwszej połowy.

Druga połowa:

46' Perisić zastąpił Younga.

47' Niecelna główka Lautaro.

51' Niecelny strzał głową w wykonaniu Sancheza.

54' Dobra kontra zespołu gospodarzy. Handanović obronił strzał Jankto.

55' Dobre ofensywne wejście Perisicia, lecz wykończenie Lautaro mocno niecelne.

57' Thorsby obejrzał żółtą kartkę.

63' Lukaku zmienił Gagliardiniego.

65' Kontaktowy gol dla Interu! Brozović dograł z rzutu rożnego wprost na głowę De Vrija, a ten umieścił piłkę w siatce.

68' Bereszyński zastąpił Tonelliego.

70' Eriksen zmienił Sancheza.

72' Audero obronił strzał głową Lukaku.

74' Askildsen i Leris pojawili się w miejsce Silvy i Jankto.

78' Perisić oddał niecelny strzał głową.

79' Audero odbił piłkę po strzale Lautaro.

81' Vidal i D'Ambrosio zastąpili na murawie Barellę oraz Skriniara.

83' Niecelna główka Perisicia.

84' Keita ukarany żółtą kartką.

85' Askildsen obejrzał żółtą kartkę.

90+1' Żółta kartka dla Hakimiego.

90+2' La Gumina zastąpił Keitę.

90+6' Koniec meczu.

***

Sampdoria - Inter 2:1 (2:0)

Gole: Candreva 23(k), Keita 38 - De Vrij 65.

SAMPDORIA (4-4-1-1): 1 Audero; 22 Yoshida, 21 Tonelli (24 Bereszynski 68'), 15 Colley, 3 Augello; 87 Candreva, 5 Silva, 18 Thorsby (16 Askildsen 75'), 38 Damsgaard; 14 Jankto (26 Leris 75'); 10 Keita (20 La Gumina 92').
Rezerwowi: 30 Ravaglia, 34 Letica, 35 Avogadri, 2 Rocha, 8 Verre, 11 Ramirez, 19 Regini, 27 Quagliarella.
Trener: Claudio Ranieri.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar (33 D'Ambrosio 81'), 6 de Vrij, 95 Bastoni; 2 Hakimi, 23 Barella (22 Vidal 81'), 77 Brozovic, 5 Gagliardini (9 Lukaku 63'), 15 Young (14 Perisic 46'); 10 Lautaro, 7 Sanchez (24 Eriksen 70').
Rezerwowi: 27 Padelli, 97 Radu, 11 Kolarov, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 36 Darmian.

6 stycznia 2021 | 14:49

Ja bym Vidala jeszcze nie skreślał, to tylko forma, jeszcze pójdzie w górę.

maciosincho

maciosincho

6 stycznia 2021 | 15:35

Ciężko mi zrozumieć jedna rzecz przy wyniku 0:0 karnego strzela rezerwowy alexsis no w takim momencie podchodzi pewny punkt czyli toro

hawk247

hawk247

6 stycznia 2021 | 15:45

Gołębie dzisiaj mają lepszą formację na boisku niż my

6 stycznia 2021 | 15:47

Nie gramy tak źle, Sanchez nie trafił - pech. Ręka Barelli - pech. Przy drugiej bramce naszym graczom odcięło zasilanie. W drugiej pewnie standardowo zaczniemy grać wiec jestem spokojny bo nie gramy źle. W przerwie Lukaku za Lautaro i Sensi za Barelle (elektryczny) i gramy.

6 stycznia 2021 | 15:52

Słaba pierwsza połowa. Więcej emocji dostarczały gołębie niż zawodnicy :) Sanchez i Barella do zmiany na drugą. Sanchez występ do zapomnienia, a Barella pracuje na czerwoną kartkę mocno. (edycja 2021.01.06 15:53 / Darkos)

KawaOpole

KawaOpole

6 stycznia 2021 | 15:54

hawk247 dokładnie - gołębie by też nas dziś zlały

maciosincho

maciosincho

Barela do zmiany ale Alex gra dobrze tworzy zagrożenie ale dlaczego on strzela karnego przy
0 0 to nie mam pojęcia.
Btw ogladam dziś cagliari patrzę jak gra radja no i fajnie tym bardziej że miał długą przerwę oglądam Inter pacze na robertiniho gagliardinho i nie rozumiem

maciosincho

maciosincho

6 stycznia 2021 | 16:00

Najpiękniejsze dzisiaj po za samymi golebiami była sytuacja gdzie barela witał się z czerwona kartka A człowiek Conte wszedł na boisko żeby uratować Niko. No comedy gold (edycja 2021.01.06 16:00 / maciosincho)

6 stycznia 2021 | 16:08

@Maciosincho - wydaje mi się że Alexis strzelał dlatego że Lautaro już zdarzyło się karnego przestrzelić. Sanchez jest doświadczony wiec Conte zdecydował żeby on wykonywał karnego

Chyba pierwszy mecz gdzie to nie Conte go przegrał

Naprawdę nie wiem co powiedzieć. Zmiany były dobre, w pierwszej połowie sama gra też nie wyglądała źle. Wkurwiony jestem bo to powinny być 3 pkt. Nie mam słów!

Huragan1410

Huragan1410

6 stycznia 2021 | 17:01

Przedziwny mecz. Po tylu zwyciestwach moze zdarzyć się porażka. Nie ma co płakać łby do góry. W dupie mam bana wiec pytam sie z ciekawością która kurwa gimbaza pierwsza mieniąca się kibicem Interu zacznie pierwsza hejt wylewać. Jebać hejterów. Grande Inter i łby do góry bo świat sie nie zawalił.

Inteeerrrooo1984

6 stycznia 2021 | 17:02

Kurwa przegrywamy 0-2 nasz trener puszcza perisica, sensi ostatnio cos tam gral ten puszcza eriksena o co tu chodzi z tymi zmianami, a mial byc lider, w 2 nastepnych meczach zobaczymy czy sa cos warci

Bucik

Bucik

6 stycznia 2021 | 17:04

No i MILAN ma pole do pomyłki

Kacperi

Kacperi

Inter00 zgadzam się z tobą, nie wiem też co powiedzieć bo jak wszedł lukaku to już myślałem że serio wygramy bo zawsze gdy przegrywaliśmy do pierwszej połowy 0 2 to potem w drugiej graliśmy jak mistrzowie a dzisiejsza druga połowa była w ogóle inna niż wszystkie inne w poprzednich meczach ale też nie mówił bym że to wina Conte bo jednak nasz atak najbardziej dzisiaj zawiódł..

Bolo1908

Bolo1908

6 stycznia 2021 | 17:05

Szkoda punktów bo były okazje do wygrania tego meczu.Ewidentnie widać że drużyna jest uzależniona od Lukaku.Jego bramek i ogólnej dyspozycji.Wpuszczenie Perisica i Vidala to strzał w kolano.Po wejściu tych Panów grali w 9.

6 stycznia 2021 | 17:06

Wielki plus za zmiany dla Conte bo wprowadził kogo trzeba. Perisić miał kilka szarpnięć i groźnych sytuacji po rożnym ale jego dośrodkowania to skandal. Nie potrafimy grać bez piłkarza typu Lukaku, musimy sprowadzić wielkoluda który będzie ścianą bo jak Belga nie ma to jest dramat. Na minus skuteczność Sancheza i Barella. Na plus de Vrij i Skriniar bo Bastoni dał się objechać jak dziecko przy 2 bramce. Teraz trzeba liczyć że Milan dostanie w cymbał.

Darkos

Darkos

6 stycznia 2021 | 17:08

Tradycji stało się zadość i po wysokim zwycięstwie przyszła kiepska gra zakończona porażką.

Kacperi

Kacperi

To nie wina Conte że dzisiaj przegraliśmy ale szkoda że na boisku nie było Damiana i Sensiego :(

6 stycznia 2021 | 17:19

Brwi mi do karku zawędrowały ze zdziwienia. "To nie wina Conte że dzisiaj przegraliśmy", "gra była nawet w miarę ok", "Szkoda punktów bo były okazje do wygrania tego meczu"??? Na konta ktoś wam się włamał??? A gdzie "Conte out"?, "banda nieudaczników", "co za cioty", itd.???

6 stycznia 2021 | 17:24

Larry a ile można powtarzać sprawy oczywiste? Conte out :)

KawaOpole

KawaOpole

6 stycznia 2021 | 17:42

Larry był żeś ty kiedy we Włoszech? Poznałeś mentalność kibiców - - Chłopie tam to dopiero emocje po meczu wygranym czy przegranym nie ma znaczenia, mam zaprzyjaźnioną rodzine robię z jednym z jej członków rodziny interesy, kiedyś jak byłem to po wygranej mąż z żoną się poklucili, prawie talerze latały... Ta rodzina trenera zwalnia zanim zagra pierwszy mecz - jedynie co szanuja to Włochów w składzie, umiałbyś się.
Nasza strona to jest taki mała Italia czasami czasami ktoś cie wkurwi, ty kogoś i co w kolejnym meczu siadasz i czekasz żebyśmy wygrali i życie toczy się dalej
Ale uważam że Conte Out, Marotta może zostać, dobra Conte też, niech wygra Scudetto i pokaże ze to nie ja miałem rację.

darren

darren

6 stycznia 2021 | 17:46

Pechowy mecz. Zmarnowany karny który mógł ustawić mecz, kuriozalnie stracona pierwsza bramka. Murawa była tragiczna i ja wiem, że była ona taka sama dla obu drużyn, ale trochę gorzej jest mimo wszystko gonić wynik na takiej murawie niż go bronić (co nie usprawiedliwia piłkarzy), a mam wrażenie, ze gdyby była normalna to byśmy to wygrali.
Mimo to mieliśmy kilka dobrych okazji, ale piłka nie chciała wpaść.
Słabe występ naszej pomocy (Barella, Brozo, Gaga) i Sancheza.
Mimo wszystko ta porażka nie może zatuszować tego, że tracimy punkty pierwszy raz od listopada. Zimny prysznic na łeb i czas odrobić te punkty w meczu z Romą, która jest w dobrej formie, ale na pewno do ogrania.

hawk247

hawk247

6 stycznia 2021 | 17:53

Pokazuje obecny stan ligi włoskiej jak taki klub jak nasz jest faworytem do scudetto

maestro84

maestro84

6 stycznia 2021 | 17:54

Szkoda, no ale wszystkiego się nie wygra przecież. Dziś gra nie była zła, natomiast zabrakło jakości konkretnych zawodników - przede wszystkim wielki flop - Sanchez, Gagliardini czyli pół piłkarza (w najlepszym razie), Perisic dno.
Top - Conte za dobre zmiany.

Larry

Larry

6 stycznia 2021 | 18:08

@Kawa
Byłem we Włoszech kilkanaście razy i nie porównywałbym specyfiki Włochów do Polaków ;-) oni tacy są, a z nas wylewa się frustracja i buractwo

Oba

Oba

6 stycznia 2021 | 18:16

Nie dałbym Conte do topu po przegranym meczu, zwłaszcza za to że wstawił Perisica kosztem Darmiana. Ta zmiana była fatalna, a na dośrodkowania Perisica nie dało się patrzeć. Reszta zmian była dobra, zwłaszcza wejście Eriksena zamiast Sensiego, którego występ byłby bardzo ryzykowny na takiej murawie.

Niestety, ale Conte to beton i niczego przez te 1,5 roku nie wypracował poza laga na Lukaku. Mamy jeden styl, który w zasadzie jest półstylem. Gdy nie ma Lukaku powinniśmy grać coś innego, głównie po ziemii, a nie do skrzydła i wrzutka na niskich bądź co bądź Sancheza i Lautaro. Boję się, że dzisiejszy mecz pokazał, że te 8 zwycięstw to była zwykła wydmuszka i aż nadto z taką gra. Bo o ile zwycięstw nie można kwestionować, o tyle styl był taki ze w każdym prawie meczu zapowiadał czychajaca za rogiem katastrofę i tak się dzisiaj stało. Te zwycięstwa były pchane i ledwe i do przewidzenia było, że dobry trener rozpracuje nas w 5 min co dzisiaj miało miejsce. Los daje jednak szansę na zmazanie plamy bo teraz dwa arcy ważne mecze i jeżeli nie będzie tam 4 pkt to można powoli zapomnieć o mistrzostwie.

Maradon.

Maradon.

6 stycznia 2021 | 18:47

Sami sobie przegraliśmy mecz. Dziś w roli głównej Sanchez (karny) i Barella po kuriozalnym wyskoku z rękami w górze jak w siatkówce ( cud że nie wyleciał jak Vidal po pyskówie z sedzią).

KawaOpole

KawaOpole

6 stycznia 2021 | 18:59

Larry-e ja tam otaczam się ludźmi pozytywnie jebnietymi, buraków omijam z daleka a jak jakiś pojawia się tutaj na grupie to znika jak meteor, popisze pogada sobie, tylko kibiców innych klubów nie toleruje a reszta to w końcu rodzina Nerazzurich

MAV

MAV

6 stycznia 2021 | 19:28

Problemem jest to że my nie mamy nic innego do zaoferowania jak nie ma Lukaku. Logiczne chyba jest że na niskich napastników nie dojdzie górna piłka, a my gramy laga i tyle, po ziemi jakieś rozegranie dla nas wtedy to męka. Niby gramy 5 w środku pola ale zagęszczenie pola nic nie daje, ponieważ albo za wolno odgrywamy albo jesteśmy podwajani z prostego założenia że z niskim napastnikiem poradzi sobie jeden obrońca wiec drugi może wyjść wyżej.

Co do zmian to nie będę się wypowiadał, ponieważ raz piłkarze są "be" i się nie nadają ale jak przegrywamy to wtedy są dobrzy, to co tutaj wiele pisać.

gismo

gismo

6 stycznia 2021 | 21:58

Ja się na prawdę zastanawiam co ja tu robię... Jedni gnoją zmiany, inni wychwalają, jedni gnoją alexisa a inni piszą że dvrze zagrał. Serio wchodzenie w jakiekolwiek dyskusje na tej stronie nie ma sensu. Niektórzy chyba mają syndrom bitego dziecka i cieszą się że przegraliśmy TYLKO jednym golem bo przecież mogliśmy więcej dostać. Dla kogoś druga połowa była mistrzowska - zmień dilera. Ani nic bie pisze bo i tak będą hejty. Ps. Conte out