Alessandro Orlandin dla Intermediolan.com

12 stycznia 2021 | 17:23 Redaktor: Michał Salamucha Kategoria:Ogólna

Przygoda Sebastiano Esposito w Spal nie przebiega najlepiej. Zawodnik Interu gra coraz mniej i niewiele wskazuje na to, że sytuacja się zmieni. Dużo mówi się o kolejnym wypożyczeniu młodego napastnika, tym razem do innego klubu. O zdanie na ten temat spytaliśmy Alessandro Orlandina, włoskiego dziennikarza sportowego, który na co dzień zajmuje się drużyną Spal i pisze dla LoSpallino.com.

Dlaczego Sebastiano Esposito gra tak mało?

Esposito jest nieco stłamszony przez bardziej doświadczonych napastników, takich jak Paloschi lub Floccari i traci też sporo na systemie gry, w którym za napastnikiem gra dwóch ofensywnych pomocników, na przykład Castro, Di Francesco lub Valoti. Marino mówił wiele razy, że Esposito nie ma odpowiednich charakterystyk do gry jako wysunięty napastnik, jego zdaniem lepiej radzi sobie jako drugi z atakujących. Kiedy grał sam z przodu, nigdy nie pokazał za wiele. Uważam też, że dochodzi do tego problem z jego nastawieniem. W meczach, w których grał, zawsze sprawiał wrażenie, że chciał zrobić więcej niż się od niego oczekuje i pokazać, jaki to nie jest mocny.

Twoim zdaniem dostanie jeszcze swoją szansę, czy powinien poszukać sobie nowego klubu?

Zależy ile będzie miał cierpliwości. Sporo drużyn z Serie B chciałoby go w swoich szeregach, ale należy zrozumieć, czy będą w stanie dać mu tyle gry, ile on oczekuje.

Alessandro Orlandin, LoSpallino.com

Źródło: inf. własna

Polecane newsy

Komentarze: 3

domi

domi 12 stycznia 2021 | 17:35   

To i tak był cud, że zaczął grać w Interze, podczas gdy według "normalnej" ścieżki którą stosuje Inter powinien jeszcze ze trzy, cztery lata kiblować w Primaverze. No jasne, że trzeba mu znaleźć odpowiedni klub na wypożyczenie, tak by miał szansę kiedyś wrócić jako pełnoprawny gracz do swoich ukochanych Nerazzurrich. Jeśli mu starczy talentu i determinacji.

darren

darren 12 stycznia 2021 | 17:57   

Nic nie widzę w tym piłkarzu i obawiam się, że jak szybko zaczęto go "pompować" tak szybko zostanie zweryfikowany. Jest oczywiście jeszcze młody i kto wie co przyniesie przyszłość, ale zważywszy na to, że w ostatnich latach z naszej akademii odpalił tylko Zaniolo (który i tak bodaj przyszedł do nas z innego klubu) to trudno wierzyć, że i tym razem będzie tak samo.

inter00

inter00 12 stycznia 2021 | 20:13   

Esposito ma talent i trzeba go odpowiednio oszlifować. Według mnie powinniśmy dać mu czas żeby pokazał charakter i wywalczył z powrotem miejsce w składzie. Jak nie da rady to znaleźć inny klub w którym będzie grał, nie powinniśmy go skreślać po pół roku gry, chłopak ma dopiero 18 lat.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich