Dogrywka dla Interu! Nerazzurri w ćwierćfinale

13 stycznia 2021 | 14:11 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

Zakończył się zacięty mecz pomiędzy Fiorentiną a Interem. Wynik meczu rozstrzygnęła dopiero dogrywka, a w zasadzie jej ostatnie minuty. Po trafieniu Romelu Lukaku Nerazzurri wywalczyli sobie awans do ćwierćfinału.

PRZEBIEG MECZU:

2' Pierwsza centra Inter, ale piłkę złapał Terracciano.
6' Eysserick ukarany żółtą kartką za faul na Martinezie.
10' Zawodnicy Fiorentiny zablokowali strzał Eriksena.
11' Strzał Lautaro również zablokowany. Rzut rożny dla Nerazzurrich, po którym bliski zdobycia bramki był Skriniar.
18' Dośrodkowanie Younga. Quarta uprzedził Martineza.
26' Żółta kartka dla Bonaventury za faul na Argentyńczyku.
27' Kolejne dośrodkowanie Younga, tym razem obrońcy wybili ją za końcową linię boiska. Nerazzurri mają rzut rożny.
31' Strzał Milenkovicia nad bramką Interu.
38' Szansa Eriksena, Terracciano wybił piłkę pod nogi Sancheza, który w trudnej sytuacji uderzył piłkę, ale odbiła się ona od słupka. Po weryfikacji VAR sędzia podyktował rzut karny za faul bramkarza na Chilijczyku.
40' GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Rzut karny wykorzystał Vidal!
45' Faul Skriniara na Bonaventurze. Żółta kartka dla obrońcy Interu.

48' Świetna okazja Martineza, ale Argentyńczyk oddał niecelny strzał.
53' Podwójna zmiana w Fiorentinie - za Caceresa i Eysserica weszli Venuti i Vlahović.
57' GOL! Zamieszanie w polu karnym, piłka znalazła się pod nogami Kouame, który precyzyjnym strzałem trafił do bramki Interu.
59' Dośrodkowanie Vidala próbował wykorzystać Perisić, ale czujnie zagrał Terracciano.
61' Skriniara zmienił De Vrij.
69' Kolejne zmiany: Lukaku zastąpił Martineza, a Hakimi Younga.
74' Bardzo dobra współpraca Lukaku i Hakimiego. Marokańczyk był bliski zdobycia bramki, ale piłka minęła słupek.
77' Venuti oddał strzał z dystansu, ale nie sprawił on problemów kapitanowi Interu.
78' Dośrodkowanie Perisicia. Hakimiego uprzedził Amrabat.
79' Żółtą kartką został ukarany Eriksen, który sfaulował Kouame.
79' Faul Igora na Vidalu. Sędzia ukarał zawodnika żółtym kartonikiem.
80' Świetne podanie Perisicia w pole karne. Sanchez nie wykorzystał szansy.
81' Zmiana - Barella zmienił Gagliardiniego.
83' Strzał Bonaventury. Handanović wybił piłkę.
84' Kolejną żółtą kartką został ukarany Vidal.
86' Indywidualna akcja Hakimiego, który oddał strzał prosto w bramkarza. Finalnie Nerazzurri mieli rzut rożny, którego nie wykorzystali.
93' Koniec drugiej połowy. Zespoły zmierzą się w dogrywce.

DOGRYWKA:
94' Brozović wszedł w miejsce Vidala.
95' Kolarov przerwał groźne podanie Venutiego.
96' Bonaventura oddał lekki strzał z dystansu. Handanović bez problemów złapał piłkę.
97' Callejon zmienił Kouame.
102' Bardzo dobra wrzutka Barelli, Sanchez oddał strzał głową, ale prosto w bramkarza.
105' Celny strzał Eriksena z dystansu, lecz Terracciano zdołał go obronić.
108' Błąd Brozovicia, kontra Fiorentini, ale gospodarze nie wykorzystali szansy.
112' Żółtą kartką ukarany Hakimi.
116' Dośrodkowanie Barelli. Perisić wywalczył tylko rzut rożny.
116' Kolejny rzut rożny dla Nerazzurrich. Eriksen w pole karne, do piłki doszedł Lukaku, który oddał strzał, lecz świetną obroną popisał się bramkarz Violi.
117' Biraghi z dystansu. Handanović pewnie złapał piłkę.
119' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Kolejne fantastyczne dośrodkowanie Barelli. Piłkę w siatce umieścił Lukaku!
121' Sanchez zobaczył żółty kartonik.
123' Żółta kartka dla Lukaku.
123' Koniec meczu. Inter awansował do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się z Milanem.

Fiorentina - Inter 1:2