Derby Mediolanu w ćwierćfinale

14 stycznia 2021 | 00:56 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Z problemami, lecz zwycięsko. Inter ostatecznie poradził sobie w starciu z Fiorentiną i zameldował się w najlepszej ósemce rozgrywek o Puchar Włoch. Teraz Nerazzurrich czeka derbowe starcie z ekipą lokalnego rywala.

Milan także musiał sporo się napocić, aby zapewnić sobie awans do następnej rundy. Po 120 minutach starcia z Torino na tablicy świetlnej nadal widniał bezbramkowy remis, więc o wygranej Rossonerich przesądził dopiero konkurs rzutów karnych.

Dokładny termin spotkania nie został jeszcze ustalony, lecz dojdzie do niego w dniach 26/27/28 stycznia. Umownym gospodarzem będzie Inter. Poprzednie pucharowe derby Mediolanu miały miejsce w styczniu 2017 roku. Górą byli piłkarze Milanu, którzy wygrali 1:0 po trafieniu Patricka Cutrone w 110. minucie dogrywki.