Mancini: Juve ma przewagę

15 stycznia 2021 | 10:02 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Tematem przewodnim wywiadu z Roberto Mancinim na łamach La Gazzetta dello Sport były oczywiście zbliżające się Derby d'Italia. Selekcjoner reprezentacji daje delikatną przewagę ekipie Starej Damy, lecz zwraca uwagę, że prawdziwym wygranym może okazać się zespół Milanu.

- Inter poprawiał się na przestrzeni lat i wydaje się gotowy do zwycięstwa, lecz Juventus dysponuje najbardziej konkurencyjną drużyną i ma doświadczenie ostatnich dziewięciu mistrzowskich sezonów. To będzie niemal decydujące starcie dla Juve. Nie mogą pozwolić sobie na kolejne straty, nawet w kontekście zaległego meczu, bowiem przed nimi znajdują się trzy zespołu.

- Bardzo podobają mi się pomysły Pirlo. Lubi ofensywny futbol. Juventus zbytnio się nie zmienił, więc to normalne, że brakuje pewnej ciągłości. To wymaga czasu. Inter i Juve pozostają faworytami, lecz Milan może doprowadzić ten sezon do końca. Nie spodziewałem się, że poradzą sobie tak dobrze.

- Ronaldo czy Lukaku? Obaj! Cristiano zdobywa wiele bramek, nawet na tym etapie swojej kariery. To świetny przykład dla młodych graczy. Kolejnym jest właśnie Lukaku. Kiedy go brakuje, Inter nie jest tym samym zespołem.

- Barella pozostaje w grze od samego początku sezonu, mały spadek formy jest normalny. To samo dotyczy Bonucciego. Występuje, co trzy dni. Jest dla nas zbyt ważny.

- Chiellini na EURO? Poczekam za nim do samego końca. Jeśli jest zdrowy, jest gotowy do gry. To kluczowy zawodnik reprezentacji i punkt odniesienia w szatni.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 3

Chicken08

Chicken08 15 stycznia 2021 | 11:12   

Czas na w końcu na wielkie zwycięstwo!

Interista07

Interista07 15 stycznia 2021 | 12:02   

Bedzie 2;2

Copacabana1

Copacabana1 15 stycznia 2021 | 16:45   

Miałem sen A w nim ciagly krzyk scarpiniego A gol A gol A gola gola gol luka lula luka


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich