Moratti: Nie będę ponownie właścicielem Interu

19 stycznia 2021 | 13:46 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Pokonanie Juventusu sprawiło mnóstwo radości wszystkim sympatykom czarno-niebieskich, w tym także Massimo Morattiemu. Legendarny prezydent klubu dostrzega w tej wygranej wyraźny sygnał walki o najwyższe cele w bieżącym sezonie.

- Zwycięstwo z Juventusem dało mi dobre przeczucia i nadzieję, że możemy osiągnąć coś ważnego w tym sezonie. Bianconeri byli rywalem, którego obawiałem się najbardziej, chociaż błędem byłoby niedocenianie Milanu - powiedział na łamach Tuttosport.

- Gdy Conte mówi o luce do Juventusu, myślę, że odnosi się również do klubowych struktur. Juve od stu lat pozostaje w rękach tych samych właścicieli. Pod względem piłkarskim różnica uległa zmniejszeniu, Inter gra dobrze. Myślę, że Conte wspomina o luce, aby dodatkowo zmotywować piłkarzy. Możemy mówić o scudetto, bowiem nie jesteśmy zespołem pokroju Sassuolo.

Moratti wypowiedział się także na temat aktualnych problemów finansowych klubu i zapowiadanych zmian marketingowych. Jednocześnie wykluczył możliwość ponownego objęcia sterów w ukochanym klubie:

- Czy Suning sprzeda udziały? Szczerze mówiąc, nie znam najnowszych informacji. Czytałem, iż poszukują mniejszościowego udziałowca, ale również inne rzeczy. To ich problem, ale powinni coś powiedzieć. Powinni poinformować fanów o tym, co się dzieje. Byłoby mi przykry, gdyby Suning sprzedało klub, bowiem to najlepszy możliwy właściciel, jakiego mógł znaleźć Inter.

- Nie mógłbym ponownie kupić Interu. Niektóre kluby stały się zbyt potężne, aby mogły być zarządzane przez jedną osobę.

- Planowane zmiany? Pamiętam, jak na początku mojej prezydentury pojechaliśmy do Austrii na mecz pucharowy. Na tablicy napisane było Inter Mediolan, więc rozmawiałem z dyrektorem zespoły rywali, prosząc o usunięcie nazwy miasta. Zrobili to. Inter jest znany jako Inter, nie ma powodu, aby dodawać cokolwiek innego.

Źródło: Tuttosport

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich