Conte: Nie możemy lekceważyć Udinese

22 stycznia 2021 | 14:37 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Z entuzjazmem i wiarą we własne siły, ale także z odpowiednim respektem dla rywali. Takie nastawienie ma towarzyszyć podopiecznym Antonio Conte w jutrzejszym meczu z Udinese Calcio. Szkoleniowiec Interu wziął udział w tradycyjnej przedmeczowej konferencji.

- Nigdy nie powinieneś ulegać powierzchownym wrażeniom w Serie A, zwłaszcza w przypadku Udinese. To drużyna silna fizycznie, z wyraźną tożsamością i dobrze zorganizowana. Nie możemy ich zlekceważyć, więc przygotowujemy się w najlepszy możliwy sposób. W starciu z Atalantą widzieliśmy, że są w stanie sprawić kłopoty każdemu.

- Zagraliśmy wspaniały mecz przeciwko Juventusowi, popełniając jednak kilka błędów. Wykorzystaliśmy ich słabości. Zasłużyliśmy na zwycięstwo. Juventus rozgrywał już dobre mecze pomimo absencji, więc potrzebowaliśmy świetnego występu, aby wygrać. Zwycięstwo dało nam trzy punkty, a także przeświadczenie, że podążamy właściwą drogą. Mamy jednak świadomość, że stać nas na jeszcze więcej. Takie mecze muszą dać nam entuzjazm, którego potrzebujemy, aby jeszcze ciężej pracować.

- Udinese pozostaje obecnie naszym jedynym priorytetem. Musimy wykazać się odpowiednią determinacją. Półtora roku temu rozpoczęliśmy nową podróż, poprawiliśmy się pod każdym względem, zmieniło się nasze nastawienie w trakcie meczów. Chłopaki robią kroki, jedni szybsze, inni nieco wolniejsze, bowiem wszystko uzależnione jest od ich rozwoju.

- Od czasu do czasu zdarzają się niepowodzenia, które pozwalają nam zrozumieć, że jeśli chcemy osiągnąć coś ważnego, margines błędu jest niewielki. Nie możemy zadowalać się pojedynczymi sukcesami, które są ulotne. Zamiast tego musimy pomyśleć o czymś trwałym, co może doprowadzić do czegoś ważnego pod koniec sezonu.

Źródło: Football-Italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 22 stycznia 2021 | 14:48   

Lekceważyć nikogo nie można, jednak z dobrym podejściem mentalnym nawet nie grając pierwszym garniturem powinniśmy bez problemu z nimi wygrać.

Chicken08

Chicken08 22 stycznia 2021 | 16:04   

Żeby to się czasami nie skończyło czasami tak jak z Sampdorią. Trzeba podejść tak samo skoncentrowanym do tego meczu jak do Juventusu.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich