Maresca: Musicie nauczyć się przegrywać

24 stycznia 2021 | 10:51 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Podczas meczu z Udinese doszło do konfliktu pomiędzy arbitrem spotkania, a sztabem szkoleniowym Interu. Kamery zarejestrowały moment, w którym w odpowiedzi na słowa sędziego cierpliwość stracił Gabriele Oriali.

Najpierw na doliczone minuty zareagował Antonio Conte, który ostro skomentował decyzję Fabio Maresci, na co arbiter natychmiast odpowiedział czerwoną kartką. Już po ostatnim gwizdku prowadzący spotkanie rzucił w kierunku Nerazzurrich:

- Musisz zaakceptować, kiedy nie wygrywasz - te słowa były skierowane do Gabriele Orialego.

Wywołało to reakcję asystenta Conte, który również obejrzał czerwony kartonik, kiedy tylko podszedł do sędziego. Fabio Maresca we Włoszech uchodzi za arbitra wyjątkowo nieprzychylnego dla Interu Mediolan.

Źródło: sempreinter.com

Komentarze: 15

kacperosik2

kacperosik2

24 stycznia 2021 | 11:03

Przychylny, nieprzychylny, wczoraj nie widziałem wielu kontrowersyjnych decyzji. A to co powiedział Maresca ciężko się czasem nie zgodzić.

Wkurza mnie często szukanie winy naszej słabej/słabszej dyspozycji u sedziego. (edycja 2021.01.24 11:04 / kacperosik2)

Błażej Małolepszy

24 stycznia 2021 | 11:11

Dokładnie. Wystarczyłoby żeby Lautaro trafił przed przerwą, a Hakimi poprawił w drugiej połowie i nikt by nawet nie wspominał o arbitrze.

24 stycznia 2021 | 11:17

Często sędziowie rzucają nam kłody pod nogi nawet Maresca w meczu z Parmą kiedy był na Varze i nie dostaliśmy ewidentnego karnego no ale we wczorajszym meczu ja tam wiekszych błędów nie widziałem Conte przede wszystkim powinen mieć pretensje do swoich piłkarzy.

Oba

Oba

24 stycznia 2021 | 11:20

Wczoraj nawet jakby 10 min doliczył to i tak byśmy nie wygrali. To nie był nasz dzień.

24 stycznia 2021 | 11:36

Conte miał pretensje o czas doliczony. Co jest prawdą w 100%. Jak przegrywamy, czy remisujemy to zawodnicy zaczynają leżeć a czas doliczony się nie zmienia. W meczu z Juventusem sędzia doliczył z .... 5minut. 1 przerwa na całą drugą połowę, a Juve przeprowadziło 1zmiane potrójną a my 3 pojedyncze. Co daje 2minuty z automatu. Jak kartki za byle co z tamtego sezonu w tym już nam nie są przyznawane tak doliczanie minut to jest absurd. Conte był oburzony, że zawsze cyrki są z tym sędzią. Jak ktoś wspomniał, to ten pan był na varze w meczu z Parmą. Komentować nie trzeba.
My to jesteśmy w pewnej sytuacji klubem podobnym do Borussi. Jak nie idzie to zawsze jest zwalanie winy na trenera i koniec tematu. Natomiast po meczach Milanu czy Juve to wina sędziego. Nawet niektórzy piszą, że we wczorajszym meczu Milanu sędzia wypaczył wynik.
To było do ogólnej sytuacji jaka jest w tym sezonie. Wczorajsze zawody w wykonaniu sędziego uważam za bardzo dobre.

24 stycznia 2021 | 12:11

Sędzia zachował się jak szczeniak i pozer, pokazał tylko że nie nadaje się na sędziego jeżeli takie słowa Conte go uraziły i chciał udowodnić jakim to nie jest szefem.

24 stycznia 2021 | 19:43

Jeśli ktoś uważa że sędzia sędziował bardzo dobrze to proponuję obejrzyj mecz jeszcze raz
Udine powinno kończyć pierwszą połowę w 10 druga żółta kartka za blokowanie wznowienia gry
Pozwalał na bardzo brutalną grę, co przy warunkach pogodowych groziło kontuzja

Proszę redakcję o przytoczenie ocen jego pracy przez włoskie dzienniki

hawk247

hawk247

24 stycznia 2021 | 23:40

No nasi fajnie jakby nauczyli się wygrywać zamiast przegrywać, zwłaszcza po frajersku kiedy można było wskoczyć na 1. miejsce

shakurspeare

25 stycznia 2021 | 07:36

Kawa naucz się przegrywać

25 stycznia 2021 | 08:58

shakurspeare kibicuje Interowi od 31 lat.. Wiec nauczyłem się dawno..
Tutaj nie gadamy dlaczego nie wygraliśmy czy kto zmarnował ileś setek, ale tak jak często krytykuje Conte ten sędzia wyraźnie coś ma do nas,
Poczytaj sobie jakie słabe noty dostał we włoskie prasie.
Mecz nie był trudny do sędziowania, to sędzia był słaby.
Mecz z Parmą gdzie był wtedy na Var nie będę Ci przytaczać...

Ippon

Ippon

25 stycznia 2021 | 11:12

Kawa.
Gazety włoskie oceniając jego prace skupili się na doliczonym czasie o które miał conte pretensje. Ponadto przypominali jego inne mecze. W tym meczu na dowód że słabo sędziował zarówno gazety jak i ty wymieniacie 1 sytuacje w której mógł a nie musiał. W tym meczu nawet nie miał okazji do pomyłek. Jedyny jego poważny błąd to czas doliczony. A co do twardej gry to w meczu z Milanem nam takie sędziowanie nie przeszkadzało ?

25 stycznia 2021 | 20:01

Ippon i co teraz napiszesz - ma nie sędziować naszych spotkań i chyba na chwilę zostanie zawieszony jako 1 ligowy sędzia.
. Nie jest to za te 2 minuty nie doliczone

Ippon

Ippon

25 stycznia 2021 | 21:18

Napiszę że zmieniasz temat. Bo nadal nie wymieniłeś sytuacji z meczu.
Za błędy w sędziowaniu sędziowie odsuwani są od prowadzenia wszystkich meczy i degradacja do sędziowania 2ligi.. w tym wypadku nie chcą siać złej atmosfery i zamierzają a to nie wyznaczać w meczu z Nami.Tutajoniesienia z powodu stanowczej reakcji Conte. Conte sam w wywiadzie przyznał że chodziło tylko o doliczone minuty. A ty będziesz pisał o jakimś złym sędziowaniu. W tym sezonie miałam fatalne zawody jak sasuollo Roma ale na pewno nie mecz z udine.

26 stycznia 2021 | 00:01

Arslan w 26 minucie za blokowanie wznowienia gry przez Lukaku powinien dostać żółta w jego przypadku to druga żółta.
W 32 trener go zmienił bo widział co się dzieje to poprostu błąd sędziego - to nie była szybka akcja gdzie można ją rozpatrywać w różnych kategoriach za takie coś jest konkretna kara
Inna sprawa że sędzia wywalił Conte z parę sekund
Nie dostał ostrzeżenia od razu żółta i zaraz czerwona, ten błąd wypominaja mu ci którzy go oceniają

Oczewiscie nie duskutuje tu o tym że gdyby Lautaro wykorzystał a Barelli siadło trochę niżej było by po meczu, komentuje same Sędziowanie
I tak jak mnie wkurza Conte bo czasami przesadza przy lini tak sędzia naprawdę nie miał trudnego meczu a zaliczył duże błędy.