Juventus 1-1 Inter Mediolan

18 kwietnia 2009 | 20:20 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Po świetnym widowisku, Inter Mediolan zaledwie zremisował z drugim w tabeli Juventusem Turyn 1-1. Nerazzurri prowadzili w drugiej połowie po bramce Mario Balotelliego. Gospodarze zdołali wyrównać w doliczonym czasie gry za sprawą Grygery. Remis oznacza, że przewaga Interu nad Juventusem nadal wynosi 10 punktów.

Mecz w Turynie był szansą Juventusu na podtrzymanie szans na Scudetto. Dla Interu, mimo iż podopieczni Mourinho jechali po zwycięstwo remis nie był wynikiem złym. Tak też się skończyło.

W składzie Interu doszło do kilku zmian. Do składu powrócił po kontuzji Julio Cesar. Z lewej strony ciągle brakowało Maicona, więc jego miejsce zajął tym razem Zanetti a Davide Santon, mecz przesiedział na ławce. Inter w ustawieniu 4-3-3 i z Luisem Figo w pierwszym składzie.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana z lekkim wskazaniem na Juventus. To jednak Inter pierwszy stworzył groźną sytuację, kiedy to po ładnej akcji w polu karnym uderzał Balotelli, piłka przeleciała pod Buffonem a tuż przed linią bramkową wybił ją Tiago. Pierwsze 15 minut należało do Interu, później do głosu doszli Turyńczycy, którzy stworzyli kilka groźnych akcji. Brakowało im jednak zimnej krwi, a w bramce świetnie spisywał się Julio Cesar.

Po przerwie obraz gry znacznie się zmienił. Inter grał o wiele lepiej, czego efektem był kontratak zakończony golem młodziutkiego Włocha. Akcję przeprowadził Ibrahimović razem z Muntarim, który fantastycznie odegrał do Balotelliego. Ten bez skrupułów z olimpijskim spokojem zapytał Gianluigiego Buffona w którą stronę ma uderzać i uderzył płasko po ziemii, nie do obrony dla golkipera reprezentacji Włoch. Bliski zdobycia gola był również Stanković i Cruz, lecz w obu przypadkach fenomenalnie bronił Buffon.

Po zdobyciu gola Inter grał na luzie i z wielkim polotem. Nie brakowało sztuczek i ciekawych zagrań. Po jednym z takich zagrań nerwy puściły Tiago, który za brutalny faul na Balotellim wyleciał z boiska.

Gdy wydawało się, że Inter spokojnie dowiezie prowadzenie do końca, do siatki trafił Juventus po rzucie rożnym. Zupełnie nie pilnowany Grygera głową pokonał Julio Cesara i tym samym Juventus doprowadził do wyrównania. Wcześniej sędzia nie dopatrzył się faulu w polu karnym na Zlatanie Ibrahimoviću. Za tę sytuację powinien być podyktowany rzut karny.

Mimo starań Interu mecz zakończył się wynikiem remisowym. W najbliższym meczu Inter zagra z Sampdorią w Pucharze Włoch, natomiast w lidze czeka Mediolańczyków wyjazd do Neapolu na mecz z Napoli.

Juventus 1-1 Inter (HT: 0-0)
strzelcy: Balotelli 64, Grygera 90+1.

Juventus: 1 Buffon, 21 Grygera, 33 Legrottaglie, 3 Chiellini, 28 Molinaro (29 De Ceglie 63); 32 Marchionni (17 Trezeguet 74), 18 Poulsen, 30 Tiago, 11 Nedved; 9 Iaquinta, 10 Del Piero (20 Giovinco 80).

ławka: 12 Chimenti, 4 Mellberg, 5 Zebina, 15 Knezevic.
trener: Claudio Ranieri.

Inter: 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 26 Chivu; 19 Cambiasso; 7 Figo (9 Cruz 87), 5 Stankovic, 20 Muntari (16 Burdisso 78), 45 Balotelli (14 Vieira 77); 8 Ibrahimovic.

ławka: 1 Toldo, 6 Maxwell, 23 Materazzi, 39 Santon.
trener: José Mourinho.