FantaCalcio-podsumowanie rundy + wywiad z liderem

25 stycznia 2021 | 23:34 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Informacje serwisu

Połowa zmagań za nami. Ostatnia runda gier włoskiej Serie A zakończyła także "jesień" w naszej lidze Fantasy Calcio. Zapraszamy na małe podsumowanie ostatnich wydarzeń.

W 19. kolejce najlepiej zaprezentował się zespół Ghost Busters (284,70 pkt.), w którego szeregach kluczowe role odegrali kapitan Cristiano Ronaldo, Lorenzo Pellegrini oraz Stefan de Vrij. Z punktu widzenia tabeli najciekawsza była oczywiście rywalizacja lidera z wiceliderem. Tym razem plusik po swojej stronie zapisała ekipa Matki Spalettiego (drugie miejsce), chociaż Forza Nerrazzuri również uplasował się wysoko (czwarta lokata).

Na półmetku bliżej tytułu mistrzowskiego jest zatem Marcin Prokop, lecz niewielka przewaga nad Arturem Oszczepalskim zapowiada nam jeszcze wiele emocji. Trzecią lokatę obronił zespół Tucholanki. Poza tym bez większych niespodzianek w czołówce. Najlepsza dziesiątka rozgrywek od dawna pozostaje niezmienna.

Matka Spalettiego może pochwalić się także największą liczbą wygranych w poszczególnych kolejkach. Lider naszej zabawy zwyciężał dotychczas w trzech rundach. Po dwie wygrane zanotowały zespoły Nerazzurri Bielski '89 (9 miejsce w generalce) i FC Pretori (17 lokata).

Rekord punktowy za pojedynczy występ należy po pierwszej rundzie do Przemysława Łopatki (Nerazzurri Bielsko '89), który w 3. kolejce wykręcił 348,10 pkt.

Z redakcyjnego punktu widzenia warto wspomnieć, jak radzili sobie dotychczas reprezentanci naszego portalu. Michał Salamucha (Intererere) pozostaje w walce o czołowe lokaty. Obecnie jego zespół plasuje się na 4 miejscu, lecz w rundzie rewanżowej z pewnością zaatakuje czołówkę. Znacznie gorzej wiedzie się autorowi tegoż podsumowania, którego Liszkowo zajmuje na półmetku 12 lokatę.

TOP 10 po 19 kolejkach

1. Matka Spalettiego - 4970,40 pkt. (-)*

2. Forza Nerrazzuri - 4896,20 (-)

3. Tucholanka - 4658,00 (-)

4. Intererere- 4627,80 (-)

5. Fredstone - 4435,20 (-)

6. Semper Fidelis 1908 - 4401,70 (-)

7. FC Romki - 4335,20 (-)

8. Orki_z_Majorki - 4319,80 (-)

9. Nerazzurri Bielsko '89 - 4262,40 (-)

10. Thoruniese - 4227,00 (-)

* (A) awans w tabeli, (S) spadek w tabeli, (-) utrzymanie pozycji w tabeli

***

Na deser przygotowaliśmy dla Was krótką rozmowę z liderem naszej zabawy. Co Marcin Prokop miał do powiedzenia na półmetku rywalizacji?

Na samym początku wielkie gratulacje. Czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy, która stoi za świetną dyspozycją? Jesteś fanatykiem, który szczegółowo przygotowuje się do każdej kolejki czy raczej zdajesz się na przysłowiowy nos?

- Dziękuję bardzo. Na wstępie chciałbym również podziękować serwisowi intermediolan.com za organizację i nadzór nad ligą. Jestem kibicem Interu, ale interesuje się całą Serie A. Nie ograniczam się wyłącznie do oglądania występów Nerazzurrich. Przed każdą kolejką sprawdzam swój skład i wprowadzam małe poprawki w zależności od zbliżających się meczów, kontuzji czy faktycznej dyspozycji zawodników. Nie nazwałbym się fanatykiem samej gry, nie czekam z wypiekami na twarzy na następną kolejkę, nie wydaje pieniędzy na "wspomagacze". Swoją pozycją udowadniam chyba, że nie to jest najważniejsze.

Jakie przewidywania przed drugą rundą naszej zabawy? Czy rywale muszą pogodzić się już z losem?

- Pierwsza czwórka jest bardzo mocna. Obstawiam, że między nami rozwiąże się sprawa końcowego triumfu. Nikt nie powinien się czuć bezpieczny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby czwarta obecnie drużyna Intererere została liderem w przeciągu następnych pięciu kolejek. Z pewnością jednak obecnie moim głównym rywalem jest Forza Nerrazzuri Artura Oszczepalskiego, który w ostatnim czasie odrobił ok. 70 punktów straty. Jeśli utrzyma takie wyniki, to z pewnością można spodziewać się zmiany lidera.

Dlaczego akurat Matka Spalettiego?

- Obstawiam, że wszyscy doskonale pamiętają wypowiedź naszego ex-trenera, który na konferencji po meczu z Fiorentiną wypalił, że nawet jego 80-letnia matka wie i widzi, że brakuje mu obrońcy. Bardzo spodobało mi się ta bezpośredniość.

- Na zakończenie pragnę dodać, że liga jest świetną zabawą i sposobem na oderwanie się od codzienności. Życzę wszystkim powodzenia. Forza Inter!

Źródło: inf. własna

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich