Bramka Eriksena otworzyła drzwi do półfinału!

26 stycznia 2021 | 19:47 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

Co za derby! Nerazzurri co prawda przegrali pierwszą połowę i zeszli do szatni z masą negatywnych emocji, ale w drugiej mieli pełną kontrolę. Po trafieniu Romelu Lukaku wyrównali wynik. Wisienką na torcie była bramka z rzutu wolnego w wykonaniu Christiana Eriksena, który dał awans drużynie Antonio Conte!

PRZEBIEG MECZU:

2' Leao z dystansu, lecz niecelnie.
4' Wrzutka Perisicia, ale świetnie piłkę wybił Kjaer. Nerazzurri nie wykorzystali rzutu rożnego.
7' Darmian wywalczył kolejny rzut rożny, ale obrona Milanu czujnie zagrała w defensywie.
13' Groźna akcja Milanu. Leao ruszył lewą stroną, wypatrzył Ibrahimovicia, któremu na głowę posłał piłkę, przeszkadzali mu Skriniar i Kolarov. W efekcie Zlatan nie trafił do bramki.
17' Żółtą kartką został ukarany Kjaer, który sfaulował Sancheza. Rzut wolny dla Interu. Kolarov trafił prosto w mur.
19' Wymuszona zmiana w ekipie Piolego. Kjaer musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Tomori.
23' Dośrodkowanie Darmiana, piłka nie doszła jednak do Lukaku.
24' Podanie Darmiana do Lukaku, który obrócił się i oddał strzał, ale Tatarusanu popisał się świetną interwencją.
27' Strzał Perisicia, ale bramkarz Milanu zdołał to obronić.
29' Rzut wolny dla Rossonerich. Finalnie Handanović złapał piłkę.
31' GOL! Faul Brozovicia na Hernandezie. Rzut wolny. Nerazzurri wybili piłkę, ale trafiła ona później pod nogi Ibrahimovcia, który oddał strzał. Piłka odbiła się od dalszego słupka i wpadła do bramki.
37' Wyjście ofensywne Interu. Sanchez miał szansę trafić do bramki Milanu, ale Hernandez wybił piłkę.
40' Rzut rożny dla Interu - Brozović w pole karne i piłkę załapał Tatarusanu.
42' Hernandez szukał w polu karnym Ibrahimovicia, ale Zlatan był na spalonym.
44' Faul Romagnoliego na Lukaku. Belga poniosły emocje, które podgrzewał jeszcze Ibrahimović. W potyczkę słowną wtrącił się także Vidal.
47' Rzut wolny, po którym do piłki doszedł Brozović i strzelał z dystansu, ale nie trafił do bramki.
48' Schodzący z boiska Lukaku wciąż był nabuzowany.

46' Hakimi zmienił Darmiana.
47' Dośrodkowanie Perisicia. Bramkarz Milanu pewnie złapał piłkę.
48' Meite sfaulował Vidala. Rzut wolny dla Nerazzurrich. Kolarov nad bramką, ale piłkę dotknął Tatarusanu.
50' Rzut rożny dla Interu. Sanchez zmusił bramkarza rywali do interwencji.
51' Perisić wywalczył kolejny rzut rożny. Meite wybił piłkę.
52' Żółta kartka dla Brozovicia za faul na Leao.
55' Barella do Hakimiego, który podał piłkę Lukaku. Belg oddał strzał, ale piłkę złapał bramkarz gości.
56' Wrzutka Sancheza na głowę Vidala, lecz Chilijczyk zagrał niecelnie.
58' Żółta kartka dla Ibrahimovicia za faul na Kolarovie. To była druga kartka, więc Zlatan musiał musiał opuścić boisko.
60' Rebić zmienił Diaza.
66' Dośrodkowanie Sancheza. Perisić spudłował.
67' Perisić zszedł z boiska. W jego miejsce wszedł Martinez.
70' Sędzia zweryfikował faul Leao na Barelli i podyktował rzut karny.
71' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! LUUUUUU-KAAAAAA-KUUUUUU!!! Belg trafił z jedenastego metra.
74' Uraz sędziego głównego. Valerie nie może kontynuować spotkania. Zastąpił go Chiffi.
83' Hakimi oddał strzał. Piłkę złapał Tatarusanu.
85' Zmiany w ekipie Milanu: Krunić wszedł za Leao, a Castillejo za Saelemakers.
86' Lukaku podjął próbę strzału głową, ale nie był przy tym skuteczny.
88' Strzał Vidala obok bramki.
88' Eriksen wszedł za Brozovicia.
89' Indywidualna akcja Martineza. Argentyńczyk próbował pokonać Tatarusanu, ale jego strzał nie był precyzyjny.
90' Ponownie Lukaku bliski zdobycia bramki i znów świetnie interweniował bramkarz Milanu.
91' Sędzia doliczył dziesięć minut.
92' Lukaku obok bramki.
92' Young pojawił się na boisku w miejsce Kolarova.
96' Eriksen z dystansu, ale strzał został zablokowany.
96' Faul na Martinezie. Rzut wolny sprzed pola karnego. Do piłki podszedł Eriksen...
97' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CHRIIIIIIIIIISTIAAAAAAAAN ERIIIIIIIIKSEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEN!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tatarusanu tylko poprowadził piłkę wzrokiem, niczym Handanović przy bramce Ibry.
99' Sędzia zakończył spotkanie. Nerazzurri awansowali do półfinału!

Inter - Milan 2:1 (0:1)