BC Partners przeprowadzą rewolucję?

27 stycznia 2021 | 13:58 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Zdaniem dziennika Corriere dello Sport, BC Partners są zdeterminowani aby przejąć Inter i poczynili już pierwsze plany co do nowego modelu zarządzania klubem. Co zmieni się mediolańskim klubie, zdaniem CdS?

Przede wszystkim Londyńczycy powzięliby wszelkie działania aby zlikwidować zadłużenie Nerazzurrich. W tej chwili, wedle różnych szacunków, klub jest "pod kreską" nawet do 800 milionów euro. 

Po drugie, co może być nieciekawym newsem dla kibiców Interu, znikną drogie transfery. W tym aspekcie Interiści mogą upodobnić się do lokalnych rywali, AC Milanu, który stawia obecnie na młodzież a nie renomowane - aczkolwiek drogie - nazwiska.

Finalnie, klub zmieni swoją strukturę organizacyjną. Każdy aspekt działalności klubu będzie posiadał oddzielny departament, a szefowie poszczególnych sekcji raportować będą do jednego Dyrektora Generalnego, CEO. Dziś pozycję tą dzieli Alessandro Antonello z Beppe Marottą. Pierwszy zajmuje się sprawami organizacyjnymi i marketingowymi, drugi - stricte sportowymi. Wobec powyższego nieznana może być przyszłość Marotty. 

Co istotne, BC Partners nie zamierza obsadzać tej roli ludźmi z Wielkiej Brytanii. Zdaniem Corriere dello Sport, na czele Interu stać będzie osoba stricte związana z czarno-niebieskimi. 

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 18

darren

darren 27 stycznia 2021 | 14:07   

No i tego się obawiałem

inter00

inter00 27 stycznia 2021 | 14:18   

Milan pokazał że da się ale nie tego oczekuje. Mieliśmy wrócić na szczyt, bez inwestycji się nie uda, szkoda gadać. Początek końca :/

boxingdivision

boxingdivision 27 stycznia 2021 | 14:27   

inter00 - a kto w tych czasach będzie inwestował? myślisz, że będą transfery po 40, 50 milionów euro, jak dawniej?

Chrisu

Chrisu 27 stycznia 2021 | 14:29   

a mi się podoba ;] sztuką jest mądrze inwestować w młodych a, że Inter potrafi inwestować wielkie kwoty w nieudaczników to wiemy wszyscy. Tylko gdzie nas to zaprowadziło? na ten moment nigdzie.

Maradon.

Maradon. 27 stycznia 2021 | 14:31   

Wszystko szlo w końcu w dobra strone i? Kolejna rewolucja a jak odejdzie Marotta to już widzę wydawane pieniedzy w błoto.

inter00

inter00 27 stycznia 2021 | 14:33   

Nie mówię o takich inwestycjach jak PSG czy City. Czasami lepiej wydać 40 mln na kogoś dobrego i użytecznego niż 10 mln na kogoś z potencjałem. Gdyby BC rządziłoby teraz to nie byłoby transferu Hakimiego, tylko przyszedłby ktoś młody i nieznany szerszej publiczności. Z Hakimiego będziemy mieli pociechę na lata (o ile go nie sprzedamy podczas cięć kosztów) a młody perspektywiczny to jedna wielka niewiadoma. Możemy stracić więcej płacąc 10 mln niż 40

boxingdivision

boxingdivision 27 stycznia 2021 | 14:37   

inter00 - tyle że cena wywoławcza za Hakimiego to będzie jakieś 100 milionów euro myślę spokojnie. W dobie koronakryzysu nikt nie wyda tyle na piłkarza. Moim zdaniem ostatnie 2-3 mercato to był czas na zakupy, kupiliśmy kogo mogliśmy, teraz czas na robienie z tymi ludźmi pożytku. No, chyba ze BCP nagle zaczną wyprzedaże, ale chyba nie są ż tak chciwi...

KawaOpole

KawaOpole 27 stycznia 2021 | 14:41   

Inter zawsze miał fajna młodzież tylko potem albo nie zaistnieli na mega poziomie albo nie potrafili go wykorzystać u siebie tylko rozwijał się gdzieś indziej.
Jeżeli miałoby to oznaczać ze do obecnej kadry będzie wprowadzana młodzież i rozwijana to taka koncepcja ma sens.
Do dziś pamiętamy transfer Gabigola kupa kasy psu w dupę,

inter00

inter00 27 stycznia 2021 | 14:42   

Ja bym się wcale nie zdziwił jakby zrobili wyprzedaż. Sprzedaliby Skriniara, Lautaro, Hakimiego a w ich miejsce ściągną młodych graczy żeby jak najszybciej zniwelować dług. To nie będzie właściciel z miłością do futbolu tylko moloch myślący banknotami

boxingdivision

boxingdivision 27 stycznia 2021 | 14:54   

Tyle, że oni będą chcieli ten klub potem sprzedać z zyskiem. Więc nie mogą sobie pozwolić na zrobienie z Interu przeciętniaka z Serie A, bo kto nas potem kupi?

Lethal Doze

Lethal Doze 27 stycznia 2021 | 15:45   

A kto w tych czasach włoży nie wiadomo jakie pieniadze na transfery do Interu, który i tak co rok się kompromituje w LM?

boxingdivision

boxingdivision 27 stycznia 2021 | 16:05   

Dokładnie, moim zdaniem happy hours już były. I tak możemy dziękować Suningowi za Hakimiego, kupinego w środku pandemii. Teraz trzeba grać tym co mamy.

MAV

MAV 27 stycznia 2021 | 16:17   

Nie jestem i nie byłbym zaskoczony rewolucją po przejęciu przez BC. Wiadomo to fundusz a takie firmy muszą zarabiać bo mają swoich udziałowców i dywidendy trzeba wypłacać co rok. Będzie cięcie kosztów i od tego nie ma ucieczki. Dlatego pisałem wcześniej że możemy zapomnieć o trofeach i transferach top piłkarzy. Dług będzie zniwelowany lub wyzerowany i wtedy można coś myśleć. Jedyne co jest w tej chwili martwiące to żeby nie chcieli długu wyzerować sprzedażą wszystkich naszych najlepszych zawodników. Ale też trzeba będzie inwestować (i tutaj zakładam że z primavery będą grali lub jakieś nieoszlifowane diamenty z innych lig) bo jak staniemy się zespołem który będzie aspirował max do LE to nie wiem kto byłby na tyle szalony żeby taki klub kupować, po cenie którą BC będzie chciało a wiadomo że będą chcieli zarobić. No chyba ktoś pokroju De Laurentisa.

welys

welys 27 stycznia 2021 | 16:47   

FC Arsenal Milano

oster

oster 27 stycznia 2021 | 17:22   

Skończymy jak Arsenal w środku tabeli, mam nadzieję że Sunning zostanie

Darkos

Darkos 27 stycznia 2021 | 19:24   

Inter nigdy nie był dobry w rozwijaniu młodych. Byli, potem znikali i tyle o nich słychu. Nagle jakiś fundusz ma to zmienić? Jakoś nie wierzę i obawiam się że znowu popadniemy w środek tabeli...

szpula

szpula 28 stycznia 2021 | 09:53   

Cóż Panowie, jak to powiedział Mateusz.M - "...Lepiej Już Było", cieszmy sie ostatnimi 2 latami bo dały nam wiele radości!

Generał Lufa

Generał Lufa 28 stycznia 2021 | 10:51   

No to w tym roku jest ostatni dzwonek na wygranie skeduto. W przyszłym widzę zaczną się chude lata, judki pewnie se ogarną normalnego trenera, w europie i tak się obsramy, co najwyżej w Pucharze Włoch powalczymy więc zegnajcie sukcesy


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich