Bergomi: Dzeko byłby dobrym wyborem

29 stycznia 2021 | 10:29 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Transfery

Legenda Interu, Giuseppe Bergomi, uważa, że ​​Edin Dzeko byłby idealny dla Interu, nawet gdyby Lautaro Martinez miał się przez to poczuć zagrożony.

Nieoficjalnie mówi się, że Inter i Roma prowadzą rozmowy w sprawie wymiany z udziałem Edin Dzeko i Alexisa Sancheza. Bergomi uważa, że ​​kapitan Giallorossi byłby idealnym transferem do Interu.

- To byłaby wiadomość Interu do swoich rywali - powiedział w rozmowie z La Gazzetta dello Sport zwycięzca Pucharu Świata Włoch z 1982 roku.

- Nerazzurri zrobiliby kolejny krok naprzód, gdyby Dzeko przybył z odpowiednią mentalnością. On mógłby przenieść Inter w nowy wymiar. Dzięki Dzeko, Inter może mieć jeszcze jedną broń, gdy walczy z zespołami, które głęboko się cofają. Ma umiejętności gry w powietrzu, których Lukaku wciąż nie ma. Pomimo swojej siły fizycznej Lukaku nie jest mocny w grze głową.

- Muszę przyznać, że jestem trochę zaskoczony. Bardzo podoba mi się pomysł podpisania kontraktu z Dzeko, nawet jeśli wyobrażam sobie piłkę nożną z klasycznym środkowym napastnikiem i napastnikiem wspierającym, który gra blisko niego. Musimy także uważać na wszelkie negatywne skutki - ostrzegł Bergomi.

- Inter nie może być pewien, czy Dzeko będzie właściwy wyborem, ponieważ mógł zmienić równowagę w szatni. Z pewnością nie będzie można zobaczyć, jak Lukaku, Luataro i Dzeko grają razem, zaś Sanchez może grać z nimi, kiedy Conte tego potrzebuje.

- Lautaro udowodnił coś przez ostatnie półtora roku. Nie chciałbym, żeby cierpiał z powodu psychologicznej reakcji z powodu przyjścia innego napastnika, tak silnego i charyzmatycznego jak Dzeko. Kto usiądzie na ławce?

Źródło: football italia

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00 29 stycznia 2021 | 10:43   

Dżeko jest sam w sobie bardzo dobrym pomysłem bo mielibyśmy nie tyle zmiennika dla Lukaku co zawodnika mogącego go zastąpić go prawie 1:1, jednak przyjście Dżeko a oddanie Sancheza nie podoba mi się ani trochę. Chilijczyk mimo braku liczb zawsze jest aktywny, jest niesamowity technicznie i jak gra daje nutkę nieprzewidywalności którą stracimy bezpowrotnie. Chcemy Dżeko to oddajmy Pinamontiego albo na wypożyczenie albo sprzedajmy go skoro Conte i tak go nie chce. A tak robimy roszady połowy ataku żeby ściągnąć zawodnika 34 letniego, jak nie da się kupić Dżeko pozbywając się Pinamontiego no to sorry.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich