Florencja zdobyta, Inter liderem

5 lutego 2021 | 19:46 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Dobra gra i pewna wygrana Interu na trudnym terenie we Florencji. Nerazzurri wygrali z Fiorentiną 2:0 po trafieniach Nicolo Barelli oraz Ivana Perisicia. Podopieczni Antonio Conte przynajmniej na jakiś czas objęli prowadzenie w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa:

6' Składna akcja Interistów. Piłka ostatecznie trafiła pod nogi Barelli, lecz Drągowski znakomicie zablokował uderzenie reprezentanta Włoch.

13' Eysseric oddał niecelny strzał zza pola karnego.

17' Handanović efektownie obronił główkę Vlahovicia, ale wcześniej był faul na Bastonim. Rzut wolny dla Interu.

31' Goście na prowadzeniu! Krótko rozegrany rzut rożny, futbolówka pod nogami Barelli, a ten precyzyjnym strzałem z dystansu nie dał szans Drągowskiemu.

37' Ogromne zamieszanie w polu karnym Interu. Najpierw Bonaventura obił poprzeczkę bramki strzeżonej przez Handanovicia, a następnie Słoweniec instynktownie obronił dobitkę Biraghiego.

41' Niecelny strzał Martineza Quarty.

42' Perisić otrzymał żółtą kartkę.

45+1' Sanchez dośrodkował do Lukaku, ale Belg oddał niecelny strzał głową.

45+1' Koniec pierwszej połowy.

Druga połowa:

46' Kouame zastąpił Valero.

46' Gagliardini pojawił się w miejsce Vidala.

51' Handanović obronił strzał Bonaventury.

52' 2:0 dla Interu! Sanchez do Hakimiego, Marokańczyk wyprzedził Igora i dograł piłkę do Perisicia, który z łatwością umieścił futbolówkę w siatce.

55' Lukaku skutecznie dobił strzał Perisicia, ale sędzie słusznie odgwizdał spalonego.

59' Drągowski wyłapał strzał Hakimiego.

60' Amrabat obejrzał żółtą kartkę.

61' Lautaro zmienił Sancheza.

63' Dobra okazja dla Lukaku, ale Quarta zblokował strzał napastnika Interu.

65' Ciekawie rozwiązany rzut wolny gości. Drągowski obronił uderzenie Perisicia.

67' Złe wyjście z bramki polskiego golkipera. Zaskoczony Bastoni oddał niecelny strzał głową.

73' Potrójna zmiana w ekipie gospodarzy. Pulgar, Kokorin i Malcuit zastąpili Eysserica, Vlahovicia oraz Venutiego.

75' Quarta ukarany żółtą kartką.

77' Lautaro znalazł się w świetnej sytuacji. Tylko rzut rożny dla Interu.

78' Skriniar głową nad bramką.

80' Darmian zastąpił Perisicia.

81' Żółta kartka dla Pulgara.

82' Barreca zmienił Biraghiego.

87' Niecelna główka Kouame.

89' Pinamonti pojawił się w miejsce Lukaku.

90+3' Nieudana próba Malcuita.

90+4' Koniec meczu.

***

Fiorentina - Inter 0:2 (0:1)

Gole: Barella 31, Perisić 52.

FIORENTINA (3-5-1-1): 69 Dragowski; 2 Martinez Quarta, 20 Pezzella, 98 Igor; 23 Venuti (25 Malcuit 74'), 5 Bonaventura, 34 Amrabat, 92 Eysseric (78 Pulgar 74'), 3 Biraghi; 6 Borja Valero (11 Kouame 46'); 9 Vlahovic (91 Kokorin 74').
Rezerwowi: 1 Terracciano, 21 Rosati, 14 Bianco, 24 Chiti, 27 Barreca, 28 Montiel, 67 Munteanu, 77 Callejon.
Trener: Cesare Prandelli.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 2 Hakimi, 23 Barella, 77 Brozovic, 22 Vidal (5 Gagliardini 46'), 14 Perisic (36 Darmian 80'); 9 Lukaku (99 Pinamonti 89'), 7 Sanchez (10 Lautaro 62').
Rezerwowi: 27 Padelli, 97 Radu, 11 Kolarov, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 15 Young, 24 Eriksen, 33 D'Ambrosio.

5 lutego 2021 | 19:51

ktoś mi powie co ten pajac robi na lewym wahadle?

5 lutego 2021 | 20:34

Jest nas tu wielu wiec może któryś z was wytłumaczy mi dlaczego cały czas Sensi jest trzymany w blokach??

Darkos

Darkos

5 lutego 2021 | 20:41

Bo co nie wyjdzie na boisko to ma kontuzje? :)

Pmr88_opole

Pmr88_opole

5 lutego 2021 | 21:23

Darkos idąc tym tokiem rozumowania to lepiej jak INTER się go pozbędzie...?? Chłop nie wróci do pełni grania jak nawet w pucharze czy z taka fiorentina będzie w blokach.

5 lutego 2021 | 21:31

Perisic powiedzieć że gra słabo, to nic nie powiedzieć...

paweloo7

paweloo7

5 lutego 2021 | 21:46

jak ktos lubuje sie w antyfutbolu to wystarczy wlaczyc mecz interu w ktorym gra perishit, gość jest przekozakiem... jest tak beznadziejny ze nie nadaje sie na ekstraklape a u konciaka to napierdziela co drugi mecz. Chyba podpierdzielil gagliardiniemu papiery na konciaka xd

5 lutego 2021 | 22:49

Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Skriniar, Brozo, Barella czy Hakimi pokazali jakość. Najgorszy Perisic, choć 2 połowa znacznie lepsza w jego wykonaniu jakby pobudził się po bramce jednak cała Fiorentina spuchla po 60 min.

SeaVent

SeaVent

Barella mordo ty moja!!:D

krim55

krim55

5 lutego 2021 | 22:50

Widzę straszna cisza dzisiaj. Lewe wahadło wymaga wzmocnień. Zaryzykuje że nawet dwóch graczy . Nikt nie pokrywa nadzieji ja bym przygarnął biragii plus ktoś nowy. Powiem szczerze mimo że byłem strasznym przeciwnikiem Conte to na razie nie wygląda to źle. Jestem dobrej nadzieji. Myślę że pierwsza pozycja jest w zasięgu ręki ale następny sezon wymaga zmian

5 lutego 2021 | 22:59

Kolejne 3pkt. Brawo drużyna. Brawo Pan Trener Antonio Conte. Cieszy mnie gol Perisicia. Nie dlatego że jest wybitnym piłkarzem. Tak po ludzku po prostu. Mecz do zapomnienia. Jeżeli chcemy scudetto to obowiązkiem było ten mecz wygrać i tak się stało. Drużyna rośnie to widać. Jeszcze raz brawo.

Aneta Dorotkiewicz

5 lutego 2021 | 23:11

Taki Inter chcę oglądać! Pewni siebie, skoncentrowani do końca, skuteczni w obronie i ataku, zaangażowani, wspierający się... No pięknie! Podobał mi się ten mecz. Oby więcej takich spokojnych :)

DonPietro

DonPietro

5 lutego 2021 | 23:16

Dobrze tak pewnie wygrać, bo jednak nie udanym meczu z juve.

Skrniar, Barella, Sanchez na top. Do flop bym dał Perisic, Gagliardini i Brozo. Topu tłumaczyć w sumie nie trzeba. Do flopu Perek bo oprócz dołozenia nogi to tak jak zawsze. Gaga, to nawet trudno zauważyć że wszedł. Brozo dobrze do połowy boiska. W ataku znowu spowalniał akcje.

Mimo wszystko mecz cieszy. Mam nadzieje, że opamiętaliśmy sie i rozwalimy juve w tygodniu. Forza Inter!

KawaOpole

KawaOpole

5 lutego 2021 | 23:35

Dobry mecz, nie genialny ale dobry
Barella to jednak wyrasta ponad ligę
Zwycięskiego składu się nie ocenia więc nie będę się czepiać ale jak myślicie Drągowski w Interze?
Nie jest zły pytanie czy unnas by się rozwinął bardziej

Ippon

Ippon

5 lutego 2021 | 23:58

Wydaje mi się, że mamy dobrych trenerów aby drqgowski mógł sie rozwijać. To się tyczy każdego kandydata. Handa się rozwinął, gra nogami kiedyś słabo się prezentowal.
Don pietro polecam włączyć ci na YT zagrania eriksena i powtarzać. Po raz kolejny czepiasz się bez powodu brozo, który zagrał dzisiaj bezbłędny mecz. Co potwierdzają oceny statystyczne. Ma taką samą ocenę co zdobywca bramek.
Roberto do flopu, nieśmieszny żart. Kilka wślizgów, 2 żk na nim, strzał na bramkę, wychodzenie na pozycję. Fiorentina nie stworzyła nic w drugiej połowie i on brał w tym spory udział. Co prawda wszedł już na zmęczonych przeciwników.
Do flopu mógłby jedynie trafić perisic za pierwszą polowe, oraz bastoni za nerwowe, niechlujne zagrania.

Ogólnie ten top/mflop w obecnych czasach jest trochę krzywdzący bo na siłę zaczyna się szukać flopow. Można dyskutować kto zagrał lepiej czy gorzej. Takie zestawienie to miało sens najbardziej gdzieś koło 2014 roku, gdzie byli zawodnicy, którzy zawsze się wyróżniali w "jakiś" sposób. (edycja 2021.02.05 23:59 / Ippon)

6 lutego 2021 | 00:07

Mało kto to zauważa, ale mega dobrze wyglądamy kondycyjnie.

KawaOpole

KawaOpole

6 lutego 2021 | 00:20

Bane - wiesz też zauważyłem że nie puchniemy, zobaczymy 2 najbliższe mecze jufe i Lazio jak to będzie wyglądać (tak po cichu liczę - modlę się - że my właśnie teraz przez dziwny sezon i dziwne okresy przygotowawcze) będziemy zapierniczać jak króliczki Duracell

Luq1989

Luq1989

6 lutego 2021 | 09:04

Bardzo dobry mecz, kontrola od pierwszej do ostatniej minuty, jedyne kiedy mogliśmy drżeć to poprzeczka Bonaventury. Naprawdę bardzo miło się to oglądało ;)

DonPietro

DonPietro

6 lutego 2021 | 10:34

@Ippon takie jest moje zdanie, Ty masz inne. Żaden z nas nie ma obowiązku się ze sobą zgadzać.

W tym meczu faktycznie nikt jakiejś tragedii nie zgarał.

Mi sie akurat ci najmniej podobali. Mogli zagrać lepiej, bo tez wiem że potrafią grać lepiej.

Na marginesie nie jestem fanem Eriksena. Dobry zawodnik, swego czasu nie dostawał za dużo szans. Dziś może być przydatny. Nie uważam, że musi zastąpić koniecznie Brozovicia.

Życzę miłego weekendu :)

silvio

silvio

6 lutego 2021 | 11:15

Do top dodałbym Drągowskiego :) Pokazał się w tym meczu z dobrej strony. Ma talent i już spore umiejętności, odpowiednie warunki fizyczne i wiek. Powinien być na liście zakupów na następny rok. Przynajmniej ja bym sobie tego życzył :)