CAMPIONI 2021

 

Bothroyd: Nienawidziłem Ivana Cordoby

6 lutego 2021 | 12:12 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Napastnik reprezentacji Anglii Jay Bothroyd ujawnił, że Inter był zainteresowany podpisaniem z nim kontraktu w styczniu 2004 roku, podczas jego pobytu w Perugii. Opowiedział również dziennikarzom, dlaczego uważa Ivana Cordobę za jednego z dwóch najlepszych obrońców.

Były napastnik Cardiff City ujawnił, że Nerazzurri pytali o niego, ale prezydent Perugii Luciano Gaucci przestraszył Inter niezwykłą ceną. Klub z Mediolanu interesował się Bothroydem, ponieważ brazylijski napastnik Adriano był wówczas współwłasnością Parmy, a Nerazzurri nie mogli sprowadzić słynnego snajpera już w styczniu i potrzebne było zastępstwo.

- Nikt tak naprawdę tego nie wie, ale w zimowe okno transferowe (w 2004 r. - dop red.) Inter miał wiele kontuzji. Adriano był w tym czasie w Parmie i pytali o mnie. Gaucci powiedział im jakąś absurdalną liczbę, która została natychmiast odrzucona. Byłem wtedy naprawdę wkurzony, bo to był Inter.

- Gaucci opowiedział mi o tym w mniej więcej w taki sposób: „Właśnie odrzuciliśmy ofertę”, śmiał się, a ja pamiętam, że pomyślałem: „Coś ty zrobił? Właśnie odrzuciłeś ofertę Interu”. Ale Gaucci bardzo chciał mnie zatrzymać w Perugii.

- Najtrudniejszy obrońca, przeciwko któremu grałem? Maldini i Ivan Cordoba. Miał około 5 stóp i 10 cali wzrostu (Kolumbijczyk mierzył dokładnie 173 cm - dop. red), ale miał niesamowitą skoczność. Był szybki i super agresywny. Kiedy piłka spadała po drugiej stronie, on szczypał mnie w plecy i tylko irytował, a gra przeciwko niemu była naprawdę paskudna. Pamiętam to dobrze, nienawidziłem grać przeciwko niemu. Spotkaliśmy się kilka razy w tamtym sezonie i był naprawdę okropny. No i oczywiście Maldini, jest jednym z najlepszych w historii.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

superofca

superofca 6 lutego 2021 | 12:34   

Jednokrotny reprezentant.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich