Dziś decyzja ws. Conte-Agnelli?

11 lutego 2021 | 09:36 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Nie milkną echa spięcia na linii Antonio Conte - Andrea Agnelli. Wydział Dyscypliny najprawdopodobniej dzisiaj ogłosi swój werdykt w sprawie gorącego wieczoru na Allianz Stadium. Co grozi uczestnikom zdarzenia?

Kluczowe znaczenie dla całej sprawy ma treść pomeczowego raportu sędziowskiego. Szczególnie istotne powinny okazać się uwagi arbitra technicznego, który był zapewne naocznym świadkiem wszelkich nieprawidłowości. Trener Interu zresztą zaraz po meczu publicznie wywołał do tablicy sędziego Chiffiego sugerując, że ten wszystko widział i słyszał.

Jeżeli zebrane dowody okażą się niewystarczające, wówczas niezbędna może okazać się interwencja prokuratora działającego przy Włoskim Związku Piłki Nożnej. Taki scenariusz mogliśmy obserwować chociażby przy niedawnej aferze z udziałem Romelu Lukaku i Zlatana Ibrahimovicia.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, trenerom i zawodnikom, którzy ewentualnie mogli uczestniczyć w całym zdarzeniu, grozi kara zawieszenia na dwa kolejne mecze w ramach rozgrywek Pucharu Włoch + ewentualna grzywna. Jeśli chodzi o oficjeli mowa o miesięcznym zawieszeniu.

Co ciekawe, w sprawie cały czas pojawiają się nowe wątki. Swoje trzy grosze miał dorzucić chociażby dyrektor Juve Fabio Paratici, który rzekomo groził pobiciem Gabriele Orialemu. Turyński klub stanowczo odrzucił jednak te oskarżenia.

Źródło: różne

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 11 lutego 2021 | 09:50   

i tak nic na szkodę Jufków nie ustalą

Lambert

Lambert 11 lutego 2021 | 15:13   

jak dzieci


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich