CAMPIONI 2021

 

Conte: Przepraszam za swoje zachowanie

13 lutego 2021 | 16:37 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Zanim Antonio Conte skupił się na jutrzejszym wyzwaniu, szkoleniowiec Interu postanowił ostatni raz powrócić do wydarzeń z ostatniego wtorku i jego wizyty na Allianz Stadium.

- Zanim zaczniemy, pragnę powiedzieć, że zamierzam rozmawiać wyłącznie o piłce nożnej. Pragnę przeprosić, ponieważ źle zareagowałem na zniewagę. Mogłem postąpić inaczej, co byłoby bardziej pozytywne. Przykro mi, to będzie nauczka na przyszłość. Obelgi i prowokacje to żadna wymówka, ponieważ nie powinienem zachowywać się w ten sposób.

- Wszyscy widzieli, co wydarzyło się na stadionie Juventusu. To było dla mnie istotne, ale jako trenerzy, zawodnicy i prezydenci mamy dawać przykład, dlatego powinienem zareagować inaczej, chociażby podniesionym kciukiem czy brawami, aby pokazać, że słyszę obelgi, ale moja odpowiedź jest pozytywna. Teraz powinniśmy skoncentrować się wyłącznie na grze. Ludzie chcą rozmowy o piłce, nie o plotkach.

Dalsza część konferencji rzeczywiście dotyczyła już spraw związanych z niedzielnym meczem:

- Lazio to klub skonsolidowany na pewnym poziomie, z precyzyjną strukturą i jakościowymi zawodnikami. Zespół ma za sobą długą serię zwycięstw. To będzie intrygujący, trudny test, dlatego musimy być dobrze przygotowani.

- Vidal nie będzie dostępny, ponieważ nadal zmaga się z problemami zdrowotnymi. Nie jestem pewien, czy wykuruje się do meczu z Milanem. Arturo potrzebuje czasu, aby dojść do siebie, ponieważ zmaga się z różnymi drobiazgami i od jakiegoś czasu nie trenuje z drużyną.

- Barella musi nadal pracować i pamiętać, że w tym biznesie ludzie są postrzegani absolutnie pozytywnie albo negatywnie, w zależności od danej chwili. Jego losy są uzależnione od losów całego zespołu. Poprawia się, może być jeszcze lepszy, ale rozwój indywidualny musi wiązać się ze wzrostem całego zespołu.

- Pozytywnym aspektem jest tworzenie tylu sytuacji bramkowym, ale lepsza skuteczność pozwoli nam uniknąć rozczarowania spowodowanego brakiem rezultatów, na które zasługujemy. Jeśli nie wykorzystujesz swoich szans, w konsekwencji odpadasz z Ligi Mistrzów czy Pucharu Włoch.

- Wierzę, że podczas mojej kadencji Inter odzyskał wiarygodność. Nie jesteśmy jeszcze w miejscu, w którym chcielibyśmy być, ale ciężko pracujemy i tylko idiota nie zauważa poczynionych postępów. Również nasi przeciwnicy zdają sobie z tego sprawę, więc teraz bardziej nas szanują. Mamy świadomość, że przepaści do Juventusu nie da się zniwelować w ledwie 1,5 roku. Jeszcze nie jesteśmy na tym poziomie.

Źródło: Football-Italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 6

superofca

superofca 13 lutego 2021 | 17:36   

Szacunek za przyznanie się do błędu, wiele osób tego nie potrafi.

SeaVent

SeaVent 13 lutego 2021 | 20:28   

Zagrał tym najlepiej jak mógł! Postawił jufe w jeszcze gorszym świetle tym samym sam wyszedł z klasą. Forza

inter00

inter00 13 lutego 2021 | 20:29   

Pozytywne mnie ostatnio zaskakuje Conte, przyznać się do błędu potrafi i zmienić coś w taktyce, oby tak dalej.

KawaOpole

KawaOpole 13 lutego 2021 | 21:10   

No Conte ładnie ładnie jutro 3 pkt i będzie pięknie

wróbel1908

wróbel1908 13 lutego 2021 | 21:46   

Niby juvek a zachowuje się jak interista xD

Darkos

Darkos 14 lutego 2021 | 18:12   

Elegancka wypowiedź i przeprosiny. Plus dla Conte za to.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich