Inter pokonuje Sampdorię 1:0 (agg. 1-3)

24 kwietnia 2009 | 09:22 Redaktor: lordqkie Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter walczył do ostatniej minuty, aby odwrócić losy dwumeczu i podtrzymać passę finałów Tim Cup (był by to piąty finał z udziałem naszych) , skromne zwycięstwo 1:0 promowało jednak zespół Sampdorii.

W dziewiątej minucie silnym strzałem Zlatan wypróbował goalkeepera przeciwników, chwile później swą szansę dostał Julio Cesar, wybijając strzał nogą po prostopadłym podaniu Cassano do Sammarco.
Kolejna groźna akcja to zmarnowana szansa Pazziniego, kiedy główkował po krosowym podaniu Pieriego, z lewej strony. Chwilę później, w 27. minucie, kontra w wykonaniu duetu Ibra - Cruz, przepiękna akcja którą precyzyjnym strzałem w lewy róg kończy Zlatan. Warto dodać iż świetnie obsłużył go Argentyńczyk - podaniem klatką piersiową.
Już chwile później mogło być 2:0 ale Castelazzi wykazał się niezłym refleksem. Dobra centra Balotelliego, główkował Ibra.
W 46. minucie boisko opuszcza Cordoba, wchodzi za niego Chivu, a osiem minut później dochodzi do zmiany Viery i Cruza za Cambiassom oraz Crespo. Zwłaszcza ten ostatni miał swoje okazje bramkowe, nie udało mu się jednak ich wykorzystać.
Kwadrans przed końcem Inter uratował Maxwell, wybijając piłkę niemal z lini bramkowej. Pięć minut przed końcem dobrze uderzał Ibra ale wynik już do końca meczu nie uległ zmianie.

Inter: 12 Julio Cesar; 39 Santon, 2 Cordoba (26 Chivu 46), 23 Materazzi, 6 Maxwell; 14 Vieira (19 Cambiasso 54), 16 Burdisso, 4 Zanetti; 9 Cruz (18 Crespo 54), 8 Ibrahimovic, 45 Balotelli.
Zmiany nie wykorzystane: 1 Toldo, 21 Obinna, 33 Mancini, 47 Krhin.
Trener: José Mourinho.

Sampdoria: 1 Castellazzi; 5 Accardi, 6 Lucchini, 16 Campagnaro; 84 Raggi (23 Stankevicius 66), 17 Palombo, 21 Sammarco, 19 Franceschini, 46 Pieri; 10 Pazzini (20 Padalino 90+1), 99 Cassano (40 Delvecchio 78).
Zmiany nie wykorzystane: 83 Mirante, 88 Dessena, 89 Marilungo.
Trener: Walter Mazzarri.

Kartki: Cordoba 22, Ibrahimovic 32, Accardi 60, Raggi 63, Zanetti 79, Chivu 81, Pazzini 88, Materazzi 90+4(czerwona).