Wielka wygrana Interu! Lazio na deskach

14 lutego 2021 | 19:42 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje3 min. czytania

Piękne Walentynki na Giuseppe Meazza. Po świetnym meczu Inter odniósł arcyważne zwycięstwo nad Lazio. Gospodarze wygrali 3:1, a dorobkiem bramkowym podzielili się Romelu Lukaku (dwa gole) i Lautaro Martinez. Podopieczni Antonio Conte wykorzystali porażkę Milanu i objęli prowadzenie w ligowej tabeli.

11' Eriksen przytomnie podał do Brozovicia, ale strzał Chorwata został zblokowany.

12' Lautaro obok bramki zza pola karnego.

13' Odważne wyjście Handanovicia zatrzymało rozpędzonego Lazzariego i uratowało gospodarzy.

20' Rzut karny dla Interu! Hoedt nieprzepisowo zatrzymał rozpędzonego Lautaro i sędzia nie miał wątpliwości.

20' Hoedt zobaczył żółtą kartkę.

22' Romelu Lukaku pewnie zamienił jedenastkę na gola!

26' Żółta kartka dla Lukaku.

32' Reina spokojnie obronił strzał z dystansu w wykonaniu Eriksena.

38' Handanović poradził sobie z uderzeniem Immobile.

40' Błyskawiczna kontra Interu. Lautaro minął się z piłką dograną przez Eriksena.

41' Handanović obronił strzał Luisa Alberto.

43' Reina wyłapał uderzenie Lukaku. Belg miał bardzo dobrą okazję na gola.

45' 2:0 dla Interu! Piłka dość przypadkowo trafiła pod nogi Romelu Lukaku, a ten z zimną krwią umieścił ją w siatce. Sędzia początkowo odgwizdał spalonego, lecz interwencja VAR zmieniła jego decyzję.

45+4' Koniec pierwszej połowy.

46' Parolo i Escalante zastąpili Hoedt'a i Leivę.

55' Niecelny strzał Marusicia.

56' Fatalne uderzenie Acerbiego w niezłej sytuacji.

58' Kolejna błyskawiczna kontra Interu. Hakimi zmarnował bardzo dobrą okazję, świetna interwencja Parolo.

59' Żółta kartka dla Hakimiego.

61' Kontaktowy gol dla Lazio. Po strzale Milinkovicia-Savicia z rzutu wolnego piłka szczęśliwie odbiła się od Escalante i przeleciała obok zdezorientowanego Handanovicia.

64' Znakomita odpowiedź Interu! Lukaku wygrał pojedynek sprinterski z Parolo, dograł piłkę do Lautaro, a ten z dziecinną łatwością umieścił ją w pustej bramce.

70' Caicedo i Muriqi zastąpili Immobile i Correę.

72' Gagliardini zmienił Eriksena.

72' Reina obronił strzał Lukaku. Znów świetna kontra w wykonaniu gospodarzy.

78' Sanchez zastąpił Lautaro.

78' Pereira wszedł za Luisa Alberto.

78' Reina obronił główkę De Vrija.

82' Handanović złapał piłkę po strzale Muriqiego.

90' Niecelna główka Caicedo.

90+1' Potrójna zmiana w Interze. D'Ambrosio, Darmian i Pinamonti za Hakimiego, Perisicia i Lukaku.

90+3' Handanović obronił strzał Pereiry.

90+4' Koniec meczu.

***

Inter - Lazio 3:1 (2:0)

Gole: Lukaku 22(k), 45, Lautaro 64 - Milinkovic-Savic 61.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 De Vrij, 95 Bastoni; 2 Hakimi (33 D'Ambrosio 91'), 23 Barella, 77 Brozovic, 24 Eriksen (5 Gagliardini 72'), 14 Perisic (36 Darmian 91'); 9 Lukaku (99 Pinamonti 91'), 10 Lautaro (7 Sanchez 78').
Rezerwowi: 27 Padelli, 97 Radu, 8 Vecino, 11 Kolarov, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 15 Young.
Trener: Antonio Conte.

LAZIO (3-5-2): 25 Reina; 4 Patric, 33 Acerbi, 14 Hoedt (16 Parolo 46'); 29 Lazzari, 21 Milinkovic-Savic, 6 Leiva (18 Escalante 46'), 10 Luis Alberto (7 Pereira 78'), 77 Marusic; 11 Correa (20 Caicedo 70'), 17 Immobile (94 Muriqi 70').
Rezerwowi: 71 Alia, 19 Lulic, 26 Radu, 32 Cataldi, 37 Musacchio, 92 Akpa Akpro, 96 Fares.
Trener: Simone Inzaghi.

Komentarze: 51

paweloo7

paweloo7

14 lutego 2021 | 19:44

co z tego ze jest Eriksen jak jest też perishit (czyt. gramy bez wahadła)

14 lutego 2021 | 19:55

No i gicior. Lliczę że Barella zostanie zdjęty w miarę szybko żeby nie ryzykować kartki a tak to jest dobrze, no może z wyjątkiem pewnego chorwata na lewym wahadle ale zobaczymy co pokaże.

14 lutego 2021 | 19:59

Rywalom kupka wyszła więc jak my tego nie wykorzystamy to będziemy frajerami ! Forza Inter !

14 lutego 2021 | 20:06

Jedziemy z nimi! Po 3pkt.

arturs123

arturs123

14 lutego 2021 | 20:30

Będzie ciężko... Lazio ostatnio ma mega formę, grają naprawdę super, my jesteśmy chimeryczni. Myślę, że z remisu musimy być zadowoleni. Stawiam bramkowy remis 1-1/2-2. (edycja 2021.02.14 20:30 / arturs123)

hawk247

hawk247

14 lutego 2021 | 20:31

Eriksen Bday boy

Milan i Juventus straciły punkty, co oczywiście oznacza, że nie ma żadnej innej możliwości tylko 0-3, hat-trick SMSa i znowu frajerska strata szansy na 1 miejsce.

Prove me wrong, Nerazzurri!

cichy32

cichy32

14 lutego 2021 | 21:13

Lubie wykonania karnych w wykonaniu Romelu

14 lutego 2021 | 21:21

Za co Lukaku dostał żółtą kartkę to ja nie wiem....

Brawo za 1 polowe widac jak Brozo i Barella uwazaja aby zoltej nie wylapac

Bardzo fajnie się to ogląda, Skriniar mur nie do przejścia, Perisic również w obronie gra bardzo dobrze, zasłużone prowadzenie. Zdjąłbym w przerwie Barellę i wpuścił Gaglie żeby wzmocnić trochę defensywę i żeby nie ryzykować kartką. Oby druga połowa była podobna, forza!!!

14 lutego 2021 | 21:42

Póki co Lazio gra tak jak im na to pozwalamy. Wszystko po naszej myśli i zgodnie z taktyka Conte. Jesteśmy spokojni, wyrachowani, widocznie lepsi. Oby tak dalej. Idziemy po swoje

Matti

Matti

14 lutego 2021 | 21:50

Może w końcu za ten mecz Perisic do flopu nie trafi. Gra całkiem całkiem. Trzymamy ich pewnie i lider jest nasz.

14 lutego 2021 | 22:09

Jak na razie koncert taktyczny Pana Trenera Antonio Conte.

14 lutego 2021 | 22:15

Hakimi do zmiany a to co Lukaku zrobił teraz to mistrzostwo świata ;) (edycja 2021.02.14 22:15 / Luq1989)

14 lutego 2021 | 22:42

Gramy Igła dziś poprostu Igła jak docisneli to my potrafimy odskoczyć brawo Panowie mamy Lidera

14 lutego 2021 | 22:43

Najważniejsze - potrafimy dobić mecz, nie cofamy się gramy swoje Panie Conte za takie nastawienie należy się Panu dobre piwo a nawet dwa

14 lutego 2021 | 22:45

Mamy to! Brawo Panie Antonio Conte! Kunszt taktyczny,idealny plan na mecz. Brawo chłopaki za wykonanie. Brawo za spokój, wyrachowanie i kontrolę od pierwszej do ostatniej minuty. Jesteśmy tam gdzie powinniśmy być! Kolega artus123 pisał że boi się Lazio bo są w mega formie. To jeśli to była mega forma to Inter jest w giga formie i kolego jeśli jesteś kibicem Interu to trochę zacznij w nich wierzyć. Forza Inter idziemy po Mistrza!

Drago194

Drago194

14 lutego 2021 | 22:48

Lukaku to jest jednak dzik kompletny.

14 lutego 2021 | 22:49

Bardzo dobre zawody! Mamy lidera, w końcu wykorzystaliśmy potknięcia rywali. Brawo dla chłopaków, jedynie Gagliardini po wejściu odstawał od reszty. Mam nadzieję że to zwycięstwo będzie trampoliną żeby za tydzień pokonać Milan i jeszcze bardziej oddalić się w tabeli. Teraz czas na zasłużony odpoczynek!!!

14 lutego 2021 | 22:52

"Nie no, ten Lukaku w ogóle nie strzela w ważnych meczach. 2 gole i asysta, co to jest? Icardi strzeliłby ze 3. I pomyśleć, że kiedyś mieliśmy prawdziwego snajpera....". Pozdro dla malkontentów/frajerów - dzisiaj sobie nie poużywacie XD

14 lutego 2021 | 22:55

Mamy lidera Dobranoc

14 lutego 2021 | 22:58

Inter taktycznie wygrał ten mecz. Lukaku Lautaro Barella Brozo Skriniar wszyscy zagrali wielki mecz. Dobre zawody również Handy no i Eriksena

Jak w ligowym meczu z Juve pełna profeska i taki Inter chciałoby sie oglądać. Znowu świetnie obrona. Trójka w środku koncertowo. O Lukaku nie ma co nawet pisać, klasa.

Na lekki minus Hakimi za nieporadność w obronie. Do tego przecietnie zmiennicy. Nic nie popsuli ale też bez wymagane go impulsu po wejściu.

SeaVent

SeaVent

Huragan nasz szaman! on wiedział! Ale i ja spokojny byłem.. Barella! Po co mu oczy on i bez nich wie jak podać! Eriksen ładny mecz w obronie mnie zaskoczył. Lautaro w końcu z golem! Ciesze się bardzo 1 miejsce nasze! Forza! Jedziemy dalej

Ippon

Ippon

14 lutego 2021 | 23:12

Jakby kogoś dziwiło to w przerwie meczu eriksen udzielił wywiadu całkowicie po włosku. Wyszły chęci od niego, to i zaczął coś grać. Wyniki też lepsze niż na początku to mniejsza presja.

Jeszcze jedno nikt z zagrożonych nie wyłapał karki na Derby?

Vela

Vela

14 lutego 2021 | 23:16

Kontrowaliśmy cały mecz, świetny Lukaku, genialna obrona (co dzisiaj czyścił Skriniar to magia), w końcu nie zawiodła skuteczność, od razu atakowanie po straconej bramce i na dodatek nie wykartkowaliśmy się na mecz z Milanem. Idealna kolejka, za tydzień zwycięstwo i 4pkt przewagi, Forza Inter!!

PS. : Nawet Perisic dzisiaj bardzo dobry mecz zagrał, co rzadko się zdarza (edycja 2021.02.14 23:18 / Vela)

Copacabana1

Copacabana1

14 lutego 2021 | 23:27

Moj kochany inter ps. Dzięki Ivan zagrałeś w końcu zajebisty mecz ♡♡♡♡♡♡!!!!!bravo trener,rezerwowi, sztab i drużyna dziekuje

turbocygan

turbocygan

14 lutego 2021 | 23:38

Obrona nie do przejścia, Barella-Brozović-Eriksen świetne trio, zabójcze kontry, kontrola taktyczna meczu, ręce same się składają do oklasków ;P no i oczywiście szacunek dla Lazio, bo w pierwszej połowie grali na prawdę ładnie i dzięki temu mieliśmy jeszcze lepsze widowisko.

Witt1981

Witt1981

14 lutego 2021 | 23:46

Gratulacje "chińczyki" bo z włoskim klubem to Inter już ma niewiele wspólnego, na deskach to bym też nie napisał ale cóż może czas zmienić okulary. Wyrównany mecz a z naszej strony błędy błędy i jeszcze raz błędy. Nie wiem co bardziej by mnie bolało porażka nawet z merdami zza miedzy czy myśl o tym że mój klub został sprzedany chinolom auć ;) A z tego co wiem to na tym jeszcze nie koniec...

15 lutego 2021 | 00:04

Trudno po takim meczu wrzucić kogokolwiek do flopu. No ale jeśli bym musiał kogoś wybrać, to Hakimiego. Każde dobre zagranie Eriksena mnie dziś cieszyło, no i niespodzianka w postaci dobrej gry Perisicia. Lukaku klasa, wierzyłem w niego od początku. Brawo Inter i brawo Panie Conte za świetne ustawienie i taktykę na ten mecz.

15 lutego 2021 | 00:11

Witt1981 czy ja twoje Lazio kupią araby to mogę ci mówić Ciapaty?

winiarro

winiarro

15 lutego 2021 | 00:12

@Witt1981 Przykro się czyta takie komentarze, zwłaszcza, że Lazio to bliski klub Interowi. Życzę więcej cierpliwości i chłodnej głowy :) pozdrawiam cieplutko

15 lutego 2021 | 05:34

@Witt1981 nie umiesz przegrywać i tyle. Chińczyki? No i co z tego te "chińczyki" robią wszystko aby potem kibice innych klubów mieli taki ból dupy. Internazionale oznacza różne kultury z całego świata puki grają u nas najlepsi i gramy na nosach takim pyszałkom jak ty może to być dlawas chinter :D pozdrawiam.

15 lutego 2021 | 06:24

Taki Inter chcę oglądać, pewny, skuteczny po prostu zabójczy. Brawo chłopaki, do flop jedynie dałbym Hakimiego, nie wychodziło mu i sprokurował wolnego po którym padła bramka, nie było jego rajdów a nawet jak dostał piłkę na strzał to gdzieś się z nią wyrzucił na zewnątrz. Poza tym żadnych uwag ;) FORZA INTER!!!

15 lutego 2021 | 07:41

Naszym obowiązkiem jest teraz zdemolowanie Milanu. Musimy udowodnic ze jestesmy lepsi i umocnic przewage :)

Witt1981

Witt1981

15 lutego 2021 | 10:07

Nie umiemy przegrywać? hmm pisaliście o Juventusie że próbuje podkupić waszego zawodnika (Barella), a co zrobili wasi włodarze w 2018 r. przed meczem z nami o wejście do Champions League?! publiczne wywieranie presji na de Vriju wiemy dobrze jak było i po Romie można byłoby się tego spodziewać ale po Interze?! Trzeba umieć wygrać i przegrać ale należy to czynić uczciwie a nie łapać się nieczystych zagrań. Do tamtego momentu przyznaję że Inter był bliski memu sercu ale to się zmieniło. Mimo wszystko jeśli miałbym wybierać między Wami a Judkami odnośnie Scudetto to wybieram Was. Hegemonia Juve już dawno zrobiła się nudnawa. Pozdrawiam.

15 lutego 2021 | 10:39

Świetnie się ten mecz oglądało. Dawno nie miałem takiego spokoju o wynik, pomimo tego że Lazio nie grało źle i atakowało ostro. Świetne zawody napastników do tego profesura Skriniara w obronie. Do tego bardzo dobre występy środka, czyli Barelli, Brozo i Eriksena, oraz solidny Perisic. No nie mam się do kogo przyczepić. Forza Inter!

ArturO888

ArturO888

15 lutego 2021 | 10:51

Świetny mecz Interu. Dodatkowo cieszy fakt, że w tej kolejce Milan i Juventus przegrały. Pomoc w takim zestawieniu Brozovic, Barella i Eriksen, wygląda zdecydowanie najlepiej. Jest szybka wymiana piłek, są dogrania do napastników, przerzuty. zmiany tempa. W ostatnim czasie dodatkowo cieszy gra obrony. Dobrze jest oglądać taki Inter, który ma kontrolę nad meczem i który nawet po straconej bramce, potrafi momentalnie odpowiedzieć i pokazać siłę. Jeżeli gra będzie wyglądała tak jak wczoraj, to myśl o Scudetto zaczyna być co raz bardziej realna.

Huragan1410

Huragan1410

15 lutego 2021 | 11:29

Witt szacunek dla Twojego Lazio. To zawsze jest bardzo silny rywal, graczy od Was np w osobach Ciro, Acerbiego, SMS czy Luisa Alberto z chęcią zobaczyłbym na Meazza. Pamiętam Wasz skład i Waszą piłkę z przełomu wieków. Kosmos, to był Wasz dream team. Życzę powodzenia w tym sezonie i załapania się na miejsce w LM.

Witt1981

Witt1981

15 lutego 2021 | 11:49

Myśli o Scudetto nam raz a dobrze wybiliście z głowy a więc pozostaje nam walka o miejsce w Champions League a Wam walka o Scudetto czego Wam życzę i dziękuję za miłe wpisy. A co tak naprawdę sądzicie obecnie o Lazio? Mecz z Interem 2 bramki w ramach prezentu, my nie mamy obrony poza Acerbim i Felipe który jest po zabiegu i nie mógł wystąpić. Wasza obrona a obrona Lazio to jest przepaść, nasza jest dziurawa jak sito Wasza jest nie do przejścia, dziadkami też nic nie zwojujemy którzy po jednym szybszym biegu się zapowietrzają a są u nas tacy piłkarze jak Nicolo Armini i Raul Moro ale cóż Inzaghi nie daje im szansy zaprezentowania się a przecież na młodzieży opiera się przyszłość klubu. Oby nie było tak jak miało to miejsce np. z Pedro Neto... Pozdrawiam i życzę Wam Scudetto.

Huragan1410

Huragan1410

15 lutego 2021 | 12:09

Witt masz racje co do obrony. Fanem Felipe za bardzo nie jestem ale patrząc na Waszą formacje obronną to raczej jest Wam teraz niezbędny bo pole manewru skandalicznie małe. Za to Acerbi to jest dla mnie klasa defensor. Radu ma już u Was swoje lata, Hoedt to jest poziom powiedzmy mocno średni. Nie ma jakości na środku obrony, moim zdaniem potrzebne 2 wzmocnienia na poziomie Acerbiego, bez tego pewnego poziomu nie przeskoczycie niestety. Gracze pokroju Patrica czy Marusicia również nie są moim zdaniem zawodnikami na godnym poziomie. Jedynie Lazzari rokuje na przyszłość ale to jest tylko jeden zawodnik. Potrzebnych Wam na boki 3 solidnych graczy, przy założeniu że na lewą stronę nie wędruje Lulić. No i Radu który grywał kiedyś na lewej stronie. Pomoc macie za to całkiem całkiem. SMS, Luis Alberto wiadomo klasa światowa. Do tego doświadczenie Lulicia, Leivy i Parolo, młodość Escalante no i Andreas który owszem technike ma ale nie przekonał mnie w United ani tym bardziej u Was. Przydało by się jedno wzmocnienie Wam do środka. Widziałbym u Was kogoś takiego jak np Gaetano Castrovilli z Violi. Atak macie solidny. Immobile wiadomo dzik, Caicedo świetny joker, Joaquin z Muriqim mnie na razie nie przekonali ale mogą odpalić. Bramke macie zabezpieczoną więc tak naprawde skład jest solidny. Przy konkretnym wzmocnieniu defensywy Lazio śmiało walczy o pierwszą czwórkę. Pozdro.

Witt1981

Witt1981

15 lutego 2021 | 12:31

Lazio ma jedno płynność finansową o wzmocnieniach możemy zapomnieć nie stać nas po prostu. Bramkarz Reyna robi dobrą robotę. Pełna zgoda ze nasza II linia jest naprawdę dobra. SMS-Alberto-Correa-Leiva. Andreasa nie wykupią gwarantuję a szkoda bo ma potencjał. Radu, Lulic i Parolo można ich wystawić na ostatnie 10 min wiadomo że wieku nie da się oszukać, sam to wiem po sobie... Atak hmm Immobile jak ma dzień to strzeli. Caicedo może i dobry ale co najwyżej zmiennik. Muriqi to jest nie wypał który już stracił na wartości. Reasumując nie jest dobrze szczególnie z obroną, strach się bać co się stanie jeśli wypadnie nam z gry Acerbi... Romagnoli jest wielkim kibicem Lazio ale nie stać nas na niego i zazwyczaj musimy pocieszyć się odpadkami z Pańskiego stołu. Przepraszam za moje wcześniejsze wpisy przecież to nie Wasza wina odnośnie de Vrija z 2018 roku...Tak samo jak i to że wstrzymano rozgrywki Serie A taki sezon Lazio długo nie zobaczymy a szli jak przecinak do czasu wstrzymania rozgrywek... Pozdro. Ubolewam że Inter klub typowo włoski sprzedano chińczykom ale cóż aktualnie sportem żądzą wpływy i pieniądze... dlatego też mecz o Superpuchar ma miejsce w Arabii.

Huragan1410

Huragan1410

15 lutego 2021 | 13:43

Witt ja również wolał bym Morattiego i Pirelli na koszulkach. A także kase Cragniottiego i logo Cirio na Waszych strojach. Ale taki mamy świat. Finansowo rządzą szejkowie, kitajce i rosyjska oligarchia.

Witt1981

Witt1981

15 lutego 2021 | 14:06

Dokładnie tak i jeszcze raz co złego to nie ja, tak naprawdę chodziło mi tylko o tamtą sytuację z de Vrijem po prostu nie spodziewałem się tego po zaprzyjaźnionym klubie a tak do Interu nie mam nic, po prostu tamta akcja siedzi we mnie i tyle. Życzę Wam Scudetto i obecnie jesteście głównym faworytem do jego zdobycia. Pozdro. Ps. Czasy o których wspomniałeś już nigdy nie wrócą a szkoda...