David Alaba bliski Realu Madryt

17 lutego 2021 | 11:45 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Transfery

David Alaba jest bliski dołączenia do Realu Madryt. Defensor był kilkukrotnie przymierzany do Interu Mediolan, ale finalnie Austriak nigeryjskiego pochodzenia obrał kierunek hiszpański.

28-latek opuści Bawarię wraz z końcem obecnego sezonu, po tym jak wygaśnie jego kontrakt łączący go z Bayernem Monachium. Interiści upatrywali swojej szansy we włoskim prawie, a konkretniej w ulgach podatkowych. Jeżeli Alaba pojawiłby się na Giuseppe Meazza, mógłby liczyć na większą kwotę netto którą inkasowałby z umowy, niżeli w innych krajach. Finalnie, biorąc pod uwagę problemy finansowe Interu, transfer ten okazał się ruchem z gatunku science-fiction.

Zdaniem dziennikarza, Fabrizio Romano, Austriaka od Realu dzielą już tylko formalności. O podpis defensora walczyły też takie ekipy jak Liverpool czy Chelsea. 

Źródło: twitter.com/fabrizioromano

Polecane newsy

Komentarze: 12

inter00

inter00 17 lutego 2021 | 12:33   

Nawet bez problemów finansowych Alaba miał takie oczekiwania finansowe że nie mielibyśmy jak ich zaspokoić

2osiem

2osiem 17 lutego 2021 | 12:47   

Jeżeli Alaba pojawiłby się na Giuseppe Meazza, mógłby liczyć na większą kwotę netto którą inkasowałby z umowy, niżeli w innych krajach. - xDDD Jakie to jest piękne... Szkoda tylko, że ta kwota brutto, od której liczona by była kwota netto, w Interze była dużo, dużo niższa niż w "innych krajach" xD

Finalnie, biorąc pod uwagę problemy finansowe Interu, transfer ten okazał się ruchem z gatunku science-fiction - to z pewnością był główny powód. Gdyby nie problemy finansowe już szukałby domu w Mediolanie xDDD

Oba

Oba 17 lutego 2021 | 14:09   

@up nikt nigdzie nie napisał, że szukalby teraz domu w Mediolanie, tylko że taki ruch był brany pod uwagę ze względu na ulgi i idące za tym możliwości jeżeli chodzi o konkurencję finansowa. Reszta o kryzysie też prawda, więc news jest rzetelny, a Ty naucz się czytać ze zrozumieniem i nie dodawaj od siebie.

2osiem

2osiem 17 lutego 2021 | 14:48   

@up a czy ja twierdzę, że news jest nierzetelny? Ja po prostu jestem pełen podziwu dla fantazji cechującej kwiat (wprawdzie amatorskiego, ale jednak) dziennikarstwa, w prezentowaniu faktów w odpowiednim świetle. "mógłby liczyć na większą kwotę netto" oczywiście kwotę netto liczoną z kwoty brutto w sposób procentowy, a ta, znając realia płacowe w Interze (jak i problemy finansowe klubu), była by de facto zdecydowanie mniejszą sumą niż w innych klubach interesujących się Alabą. Czyli w Interze by zarobił znacznie mniej, choć netto w ujęciu procentowym była by to większa część kwoty brutto xD I oczywiście, że nikt nie napisał, że szukałby domu w Mediolanie. To był sarkazm obrazujący, jak nierealny był ten transfer od samego początku. Także chyba powinieneś iść za swoją własną radą i nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Polecam też podstawy ekonomii, wtedy to, co jest w newsie, będzie dla Ciebie równie zabawne.

PS. Redaktorze-amatorze brawa za kreatywność! xD (edycja 2021.02.17 14:51 / 2osiem)

2osiem

2osiem 17 lutego 2021 | 15:14   

Sorry, że tak się rozpisałem, ale w skrócie - 8 euro z 10, to ciągle mniej niż 50 ze 100 xD

PasywnoAgresywny

PasywnoAgresywny 17 lutego 2021 | 16:27   

Weź spierdalaj na jakieś Juvepoland czy chuj wie co

Oba

Oba 17 lutego 2021 | 17:14   

@28, ale z Ciebie polglowek. Jesteś albo kompletnym ingorantem, albo kompletnym debilem. W newsie nie ma nawet pół wyrazu o wysokości kwot, a Ty robisz wyliczenia brutto netto... A z jakiej kwoty robisz te równania jak tu nie ma w ogóle mowy o wysokości wynagrodzenia, a jedynie o mechanizmie podatkowym, który sprawia że Inter może, a w zasadzie mógł być przed kryzysem konkurencyjny względem klubów z innych lig, płacąc pilkarzowi więcej do ręki nawet przy niższym wynagrodzeniu brutto. Ty jako nierealnosc tego newsa wskazujesz na problemy finansowe Interu, gdzie to jest w artykule wyraźnie wyszczególnione, że konkurencyjność dotyczyła okresu w którym był hajs. Ty nie dość że nie rozumiesz co czytasz, to w dodatku nierozumiesz co piszesz. Sorry, ale jesteś polglowkiem, ogólnie współczuję.

2osiem

2osiem 17 lutego 2021 | 17:27   

Cóż, w przeciwieństwie do Ciebie nie muszę posiłkować się epitetami, to tak po pierwsze. Po drugie, to weź najwyższą pensję w Interze i pomnóż ją x2 i wiesz co? 1. To ciągle mniej, niż potrzeba na Alabę. 2. Inter nie mógłby zapłacić 2x więcej Alabie niż Lukaku. 3. Inter przed kryzysem też nie mógłby pozwolić sobie na Alabę. Nie mam Ci za złe, nie każdy potrafi kojarzyć fakty i analizować rzeczywistość.

Oba

Oba 17 lutego 2021 | 18:08   

Ale co Ty chcesz mnożyć? Najwyzsza pensja w Interze to pensja Conte, 12 mln na sezon netto (a brutto ze 20), tyle samo wg Romano zarobi Alibaba w Realu wiec o czym Ty gadasz, co Ty chcesz mnożyć? Inter bez blokady Sunning i z systemem podatkowym we Włoszech przy dobrych chęciach dając 15 mlnE wciąż placilby brutto mniej niż Real i brutto mniej niż w tej chwili Conte. Sorry za inwektywy, ale z każdym kolejnym komentarzem pokazujesz skomentowales newsa tylko żeby narobić zamieszania skoro nie masz nawet pojęcia na jakich kwotach stanęła przeprowadzka Alaby do Realu.

2osiem

2osiem 17 lutego 2021 | 18:43   

Na razie, to nikt nie wie, na jakich kwotach stanęło, bo nie ma tych danych oficjalnie dostępnych. Pensja Conte, to pensja Conte. Zdaje się, że nie jest on zawodnikiem? Więc jednak pozostańmy przy najwyższej pensji zawodnika, która wg. m.in. 90min.com wynosi w Interze 7.5 mln. Na ile mógłby liczyć Alaba? No nie oszukujmy się, że więcej niż Rom by nie dostał. I przyczyn ku temu można znaleźć co najmniej kilka. Do tego Real, pomimo sytuacji w jakiej się obecnie znajduje, to jednak wciąż dużo bardziej prestiżowy i stabilniejszy klub niż Inter.

HeyaMakumba

HeyaMakumba 17 lutego 2021 | 20:50   

Oba samozwańczy strażnik prawdy i rzetelności na IM.com. Jego racja jest najmojsza bo jako jedyny kibicuje temu klubowi 20 lat. ;) (edycja 2021.02.17 21:01 / HeyaMakumba)

oster

oster 18 lutego 2021 | 10:29   

Ten news powinien być na stronie Bayernu, nie zaśmiecajcie strony sprawami innych klubów, on nigdy nie był do nas przymierzamy ze względu na zarobki między innymi...


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich