Napoli 1-0 Inter

26 kwietnia 2009 | 20:34 Redaktor: Rizzo Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan w zakończonym przed kilkoma minutami meczu odniósł porażkę 1-0 z zespołem Napoli. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Marcelo Zalayeta.
Na stadionie San Paolo Inter Mediolan doznał trzeciej w tym sezonie porażki. Porażka sprawiła, że przewaga Interu nad drugim zespołem zmalała do siedmiu punktów.

Inter zagrał w innym składzie niż przed tygodniem z Juventusem. Szansę gry dostał Vieira zamiast Muntariego. Trener rywali - Roberto Donadoni musiał radzić sobie bez Paolo Cannavaro, którego zastąpił Aronica.

W pierwszej połowie Inter miał kilka niewykorzystanych szans na bramkę. Bliscy szczęścia byli Samuel oraz Balotelli. Niestety tego dnia piłka nie chciała wpaść do bramki gospodarzy.

Balotelli bliski zdobycia gola był również w 15 minucie, chwilę później próbował Ibrahimović, który gdyby trafił zdobyłby pewnie gola sezonu. Szwed uderzył pięknie z woleja po podaniu Dejana Stankovića.

Swoje szansę na gola próbował wypracować sobie as gospodarzy - Lavezzi, który ostrzeliwał bramkę Cesara głównie z rzutów wolnych.Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy.

W drugiej połowie ze strony Interu próbował Vieira oraz Ibrahimović, jednak to rywale zdobyli gola. Stało się to w 73 minucie meczu za sprawą wprowadzonego z ławki Marcelo Zalayety. Urugwajczyk wykorzystał podanie Lavezziego i bez przyjęcia uderzył na bramkę zaskoczonego Cesara.

Do końca ten wynik się utrzymał i Inter po raz pierwszy od dłuższego czasu notuje porażkę w lidze pomimo której nadal jest na dobrej drodze do zdobycia kolejnego Mistrzostwa Włoch.

Napoli 1-0 Inter (HT: 0-0)
strzelec: Zalayeta 73.

Napoli: 30 Navarro; 13 Santacroce, 96 Contini, 6 Aronica; 4 Montervino, 32 Amodio (18 Bogliacino 89), 8 Blasi, 17 Hamisik, 77 Mannini; 7 Lavezzi (15 Datolo 84), 9 Denis (25 Zalayeta 63).

ławka: 70 Bucci, 2 Grava, 5 Pazienza, 20 Russotto.
trener: Roberto Donadoni.

Inter: 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 26 Chivu (6 Maxwell 81); 14 Vieira (9 Cruz 75), 19 Cambiasso, 5 Stankovic; 7 Figo (33 Mancini 70), 45 Balotelli, 8 Ibrahimovic.

ławka: 1 Toldo, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 39 Santon.
trener: José Mourinho.