Miasto jest nasze!!! Milan 0 Inter 3

21 lutego 2021 | 14:03 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter wygrał Derby della Madonnina!!! Nerazzurri rozegrali bardzo dobre spotkanie i pokonali AC Milan 3:0. Dwa trafienia na swoim koncie zapisał Lautaro Martinez, a jednego gola dołożył Romelu Lukaku. Rywale także mieli swoje momenty, ale wówczas fenomenalnie interweniował Samir Handanović.

5' Co za otwarcie Interu! Lukaku dograł dokładną piłkę na głowę niepilnowanego Lautaro a ten wpakował futbolówkę do siatki!!!

12' Kjaer obejrzał żółtą kartkę.

15' Spore zamieszanie w polu karnym Interu. Ibrahimović spróbował strzału piętą, ale piłka wylądowała w rękach Handanovicia.

21' Nieudana próba strzału w wykonaniu Lukaku.

22' Żółta kartka dla Hakimiego.

27' Perisić zagrał dobrą piłkę w kierunku Lukaku, lecz Belg minął się z celem.

33' Hernandez bliski doprowadzenia do wyrównania. Niecelny strzał Francuza.

36' Kolejne ofensywne wejście Perisicia. Donnarumma obronił strzał Chorwata, a dobitka Lautaro była niecelna.

38' Handanović złapał piłkę po strzale Zlatana.

44' Nieporozumienie w szeregach defensywnych Interu. Na szczęście pogubił się także Calhanoglu.

45+2' Nieznacznie niecelny strzał głową Skriniara.

45+2' Koniec pierwszej połowy.

47' Handanović świetnie obronił strzał głową Ibrahimovicia. Po chwili piłka ponownie wróciła na głowę Szweda, lecz znów górą był bramkarz Interu.

48' Bardzo mocny strzał Tonalego i kolejna skuteczna parada kapitana Nerazzurrich.

53' Donnarumma łatwo obronił strzał Lautaro.

55' Ładna akcja Milanu. Bastoni w ostatniej chwili uprzedził Kessiego.

55' Saelemaekers otrzymał żółtą kartkę.

57' 2:0 dla Interu po drużynowej akcji! Hakimi napędził akcję swojego zespołu. Następnie Eriksen podał do Perisicia, ten wycofał do Lautaro, a Argentyńczyk z bliska dopełnił formalności.

63' Lukaku poradził sobie z Kjaerem, lecz Donnarumma skutecznie powstrzymał strzał Belga.

66' Kolejna bramka dla Nerazzurrich! Lukaku zdecydował się na indywidualną akcję i precyzyjnym uderzeniem podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

67' Leao zmienił Saelemaekersa, Meite zastąpił Tonalego.

69' Niecelny strzał Eriksena.

74' Niecelne uderzenie z dystansu w wykonaniu Barelli.

75' Castillejo zastąpił Ibrahimovicia.

78' Potrójna zmiana w Interze. Darmian, Gagliardini i Sanchez za Perisicia, Eriksena oraz Lautaro.

83' Young zastąpił Hakimiego.

86' Vidal zmienił Barellę.

87' Bardzo niecelny strzał Castillejo.

89' Handanović obronił strzał Rebicia.

90' Bramkarz Interu wyłapał próbę Meite.

90+4' Koniec meczu.

***

AC Milan - Inter 0:3 (0:1)

Gole: Lautaro 5, 57, Lukaku 66.

MILAN (4-2-3-1): 99 G. Donnarumma; 2 Calabria, 24 Kjaer, 13 Romagnoli, 19 Hernandez; 79 Kessie, 8 Tonali (18 Meité 67'); 56 Saelemaekers (17 Leao 67'), 10 Calhanoglu, 12 Rebic; 11 Ibrahimovic (7 Castillejo 75').
Rezerwowi: 1 Tatarusanu, 90 A. Donnarumma, 5 Dalot, 15 Hauge, 20 Kalulu, 21 Diaz, 23 Tomori, 33 Krunic, 46 Gabbia.
Trener: Stefano Pioli.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 2 Hakimi (15 Young 83'), 23 Barella (22 Vidal 86'), 77 Brozovic, 24 Eriksen (5 Gagliardini 78'), 14 Perisic (36 Darmian 78'); 9 Lukaku, 10 Lautaro (7 Sanchez 78').
Rezerwowi: 27 Padelli, 97 Radu, 8 Vecino, 11 Kolarov, 13 Ranocchia, 33 D'Ambrosio, 99 Pinamonti.

21 lutego 2021 | 14:46

Fajnego widowiska chłopaki ,dużo emocjii i szczęśliwego rezulatatu i roztrzygniecia:).
INTER do przodu i po mistrza miażdzymi milanek!!!

21 lutego 2021 | 14:53

Najmocniejszy możliwy skład na ten moment. Trzeba usadzić Milan, żeby nie wyszli już z kryzysu z Piolim :) (edycja 2021.02.21 15:03 / Darkos)

21 lutego 2021 | 15:50

Jak to Pioli powiedzial chcemy podążać ta samą droga co dotychczas wiec ostatnio dostali po dupie wiec pomóżmy Pioli i dojebmy im porządnie ;)

Matti

Matti

21 lutego 2021 | 15:51

Nie wiem co zrobili Perisiciowi, ale niech nie przestają. Jestem pod wrażeniem jaki progres zrobił.

21 lutego 2021 | 16:29

Odszczekujcie wszystkie inwektywy na Pana Trenera Antonio Conte.

21 lutego 2021 | 16:51

To jest Inter! Mediolan jest taki jak być powinien-Czarno-Niebieski! Dla takich chwil warto żyć. (edycja 2021.02.21 16:51 / Pepesz1908)

Drago194

Drago194

21 lutego 2021 | 16:58

Lukaku to jest dzik z innej ligi, dziękuję dobranoc.

Brawo LuLa jak ja jestem szczęśliwy

Piękny dzień

21 lutego 2021 | 16:59

Handa wybronił nam ten mecz.

ps. Milanisci po jednym zwyciestwie derbowym strasznie się puszyli ale w dwóch ostatnich derbach wygrywa Inter więc wszystko wraca do normy

SeaVent

SeaVent

21 lutego 2021 | 17:02

Forza Inter! Dziekuje :*

Ale meczyk, rozjechaliśmy ich aż miło :D Co robił dziś Ivan, co robił Handa, Lautaro też odmieniony. Nosz kurka, aż takiej gry i wyniku się nie spodziewałem. Brawo!

p.s. ale ten Tonali jest cieniutki (edycja 2021.02.21 17:09 / maestro84)

Bonhart25

Bonhart25

21 lutego 2021 | 17:03

szkoda, że trzeba czekać tydzień na następny mecz. Człowiek nareszcie odzyskał przyjemność z oglądania własnej drużyny. "Inter wstał z kolan"

superdoktorgazeta

W koncu mamy lewe wahadło. Perisic jednak pamięta, że jest dobry. Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu i widać pewność u zawodników

21 lutego 2021 | 17:05

W tym meczu wyszło dosłownie wszystko

A najpiękniejszy moment jak Ibra oklaskiwał Lukaku

21 lutego 2021 | 17:06

LuLa i wszystko jasne.Milego dnia

21 lutego 2021 | 17:08

Kolejny świetny mecz duety Lu-La. Do tego mocne skrzydła z odrodzonym Perisicem na czele i Handanovic pilnujący żeby Zlatan nie miał się po czym dziś uśmiechnąć i środek opanowany przez złote Trio Eriksen-Brozo-Barella.. Milano Siamo Noi!

21 lutego 2021 | 17:14

Brawo, brawo, brawo. Fantastyczny mecz w wykonaniu drużyny, Conte zrobił z nich killerów.

21 lutego 2021 | 17:26

Chętnie obejrzę Curva Sud na Kanale Sportowym, żeby zobaczyć minę tego Milanisty, który tam uważa się za eksperta. Pan ekspert będzie gdybał, a gdyby to a gdyby to... A My odjeżdżamy!!Forza Inter!

21 lutego 2021 | 17:27

Pokaz siły, mamy autostradę to scudetto a jak będzie to zobaczymy

21 lutego 2021 | 17:35

Piękna robota! Każdy miał swoją cegiełkę w tym zwycięstwie i każdy kto wyszedł w podstawowym składzie zasłużył na uznanie. Zawodnicy z ławki pozwolili wnieść świeżość i dzięki temu mamy 0 z tyłu :D Kapitalny mecz, piękny wieczór i nie zatrzymujemy się tylko traktujemy ten mecz jako trampolinę, Forza!!!

domi

domi

21 lutego 2021 | 17:38

Spokojny mecz, wygrana bez nerwów, przy wydatnej pomocy Handy i monolitu w obronie. Każdemu w Interze należą się wielkie pochwały- wszak za nimi wielkie zwycięstwo. Teraz celem jest nie potykać się, nie sprawiać sobie kłopotów.

KVM

KVM

21 lutego 2021 | 17:42

Nie byłem zwolennikiem transferem Lukaku do Interu, ale z ręką na sercu przyznaje, że gra najlepszy futbol do czasow, kiedy występował w Anderlechcie. W Interze zdecydowanie przeżywa najlepszy dotychczas okres kariery, po spadku formy na boiskach angielskich.

Poseidon

Poseidon

21 lutego 2021 | 17:45

Pazza Inter Amala!Jutro piękny niebieski dzień.

21 lutego 2021 | 17:56

Piękna niedziela Forza Inter !

Ja dzisiaj mecz oglądałem w koszulce z logo Batmana, bo czułem że Batmanović będzie nam potrzebny. Te interwencji na poczatku drugiej połowy uratowały piękny wynik.

Dobry mecz w wykonaniu Interu. Każdy zawodnik miał swoje dobre i złe chwile w tym meczu. Ważne, że każdy robił co trzeba w kluczowych momentach. Ogólnie chyba po tym meczu sekcja flop będzie pusta.

Aż nie wierze, że to pisze ale świetny występ Perisicia. Rośnie chłop z każdym meczem. Jak to nie jest znak, że idziemy po mistrzostwo, to już nie wiem co.

21 lutego 2021 | 18:15

Ten co się miał za Boga Mediolanu dziś dostał od Niego psztyczka prosto w ten krzywy nochal ;) obrona Handy tego strzału głowa była z innego świata:)

FORZA MILAN 1899

21 lutego 2021 | 18:20

FORZA MILAN ! Tu nie ma co się bronić , byliście lepsi o trzy poziomy i zasłużenie wygrywacie . Gratulacje z obozu rywala . 2021 IM 19 S

Huragan1410

Huragan1410

21 lutego 2021 | 18:38

Milanisto życzę Ci wicemistrzostwa bo macie dobrych piłkarzy i szacunek ogólnie dla Twojego klubu bo to firma z historią i duszą. Milan z tercetem holenderskim jak i późniejszy z lat 90 tych z Baresim, Maldinim, Rossim w bramce, Costacurtą, Saviceviciem, Massaro i tak mógłbym wymieniać bez końca, to był team na którego oglądaniu ja uczyłem się piłki i przyznaje to bez zająknięcia. Macie wielką tradycję a na nasze mecze czekam na równi z derbami Buenos Aires między Bocą a River. Życzę Wam dobrego sezonu. My dziś byliśmy maszyną. Mamy na ławce Pana Generała a na boisku Grande Inter!

21 lutego 2021 | 19:08

Brawo ekipa brawo handa tak jak piszecie teraz się to chce oglądać.
Trzeba kunte zwyzywac i jednak potrafi postawić ba eriksena oraz grać piękny futbol
#poscudetto

21 lutego 2021 | 19:57

Myślę, że dzisiejszy mecz pokazał, że fundament potężnej drużyny to wielki bramkarz, w formie. Gdyby tam na 1:1 wpadło mecz mógł by się odwrotnie zakończyć. Batman nam w kilku meczach brakiem tych interwencji nie uratował pkt. Dzisiaj - szacun.

TheClear

TheClear

21 lutego 2021 | 20:03

Bravissimo Antonio, Bravissimo. Obnarzyłeś wady Eriksena, a teraz zrobisz z niego jeszcze lepszego piłkarza. Gra coraz lepiej w defensywie!!! Bravissimo Antonio.

IMSuchy

IMSuchy

21 lutego 2021 | 20:06

Fajny mecz z dobrym rezultatem jestem dzisiaj niesamowicie dumny z chłopaków już nie pamiętam kiedy mnie tak ucieszyli. Mecz wygrał nam Handa super dyspozycja i rosnąca forma Handy .Pogra na fajnym poziomie jeszcze 2-3lata.To był przełomowy moment gdzie wybronił te 3 strzały w 2 minuty bo mogło być różnie a tak zmobilizował całą ekipę .Perisicia podmienili znów się starał gdzie już każdemu się rzygać chciało jak przekładał na prawą nogę ciekawe co mu obiecali ze teraz tak zasuwa:D.Najmniej widoczny dzisiaj nasz mały generał Barella na minus to że troszkę momentami oddawaliśmy przeciwnikom piłkę i grę ale walić to 3pkt szalenie ważne i do przodu z dobrym nastrojem.Kolejny mecz na 0 z tyłu czyli po początkowych eksperymentach z Kolarovem na środku w którym nikt sie nie odnalazł łącznie z Conte mamy w końcu szczelny mur w kluczowym momencie sezonu oby nie tracić punktów z ogórkami . (edycja 2021.02.21 20:09 / IMSuchy)

21 lutego 2021 | 20:26

Naprawdę fajnie ten kolektyw wygląda, widać że mamy zespół. Bardzo cieszą te derby i to że odskoczyliśmy Milanowi. Piękny mecz Inter zabójczy, Forza i brawo chłopaki!!!

21 lutego 2021 | 21:24

Pięknie się to oglądało, w końcu Inter na jaki czekaliśmy ! Piekło zamarzło Perisic zagrał świetny mecz ! Jeżeli Ivan faktycznie załapał formę i będzie grał tak dalej to nie mam pytań. I jeszcze ten niesamowity Lukaku, gość przebiegł sam pół boiska i strzelił gola. Jakość jego podań jest na poziomie bardzo dobrych pomocników już nie raz to pokazywał, dzisiaj to potwierdził. Podania dokładne, w tempo, nie raz też długie przerzuty ( w innych meczach)

22 lutego 2021 | 00:39

Dostajemy baty, lub frajersko przegramy 70-100 komentarzy
Zagramy palce lizać 43 komentarze

Mam nadzieję że jedyne wytłumaczenie to takie że reszta się nawaliła że szczęścia o nie jest wstanie nic napisać

ArturO888

ArturO888

22 lutego 2021 | 08:54

Kolejny mecz, w którym zespół był bliski perfekcji. Niepokojące było co prawda ostatnie 10-15 minut pierwszej połowy i kilka minut drugiej, kiedy całkowicie oddali inicjatywę Milanowi, jednak szybko się otrząsnęli (czego brakowało na początku sezonu) i całkowicie zdominowali dalszą część spotkania aż do samego końca.

Na Handanoivica spadło ostatnimi czasy stanowczo zbyt dużo krytyki i dał piękną odpowiedź na pytanie czy jego czas się już kończy. To nadal światowy top jeżeli chodzi o bramkarzy i powinien w Interze zostać do końca kariery. Przez lata posuchy, zawsze był wyróżniającą się postacią w Interze i oby udało mu się w końcu zdobyć tu jakieś trofeum.
Skriniar to ostatnimi czasy chyba najlepszy obrońca całej ligi, całe szczęście, że nie został sprzedany.

Oby taką formę udało się utrzymać do końca sezonu, w takim wypadku wygranie Scudetto nie powinno stanowić problemu.

Patryk4

Patryk4

22 lutego 2021 | 09:51

Nie miasto tylko Italię! Haha, miejmy nadzieję że chłopaki że czegoś nie spieprzą.

Matt1

Matt1

22 lutego 2021 | 12:46

@ArturO888, jestem zdania, że my musimy mieć następcę Handy, żeby mistrz mógł wprowadzić swojego następce. Tak było w przypadku Julione. Handanovic wczoraj zagrał po profesorsku, ale już lepszy nie będzie. Życzę mu scudetto z nami, bo chłop zasłużył. Jednakże jego czas powoli przemija i trzeba się z tym pogodzić. Co do meczu to palce lizać. Barella jest rewelacyjny. Świetnie się rozwija. Cieszy odbudowa Eriksena i Perisica. Obrona mnie zmartwiła w tej jednej akcji, w której Zlatan strzelał piętką. Musimy się wystrzegać błędów, bo z Juventusem w pucharze one zaważyły. Forza Inter

ArturO888

ArturO888

22 lutego 2021 | 13:42

@Matt1, oczywiście masz rację, następcy trzeba szukać już. Dobrze jednak byłoby żeby to odbyło się w sposób przemyślany, chociażby tak jak to zrobił Juventus. Niech nowy bramkach skorzysta z możliwości i czerpie z doświadczenia Handanovica przez te 2 czy nawet 3 sezony. Zawsze lepiej jest mieć problem bogactwa niż problem niedostatku. W tamtym sezonie mieliśmy tego przykład, kiedy Handanovic złapał kontuzję.