Williams: Suning poszukuje partnerów finansowych

22 lutego 2021 | 14:38 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Dyrektor finansowy Interu zabrał głos w sprawie sytuacji klubu. Po spotkaniu z potencjalnymi inwestorami Tim Williams wystosował oświadczenie, w którym potwierdził, iż Suning prowadzi poszukiwania partnerów finansowych. CFO przyznał również, że wynagrodzenia dla zawodników pochłaniają zbyt dużą część klubowego budżetu.

- Podobnie jak wiele innych klubów we Włoszech i na świecie, osiągnęliśmy porozumienia w celu odroczenia pewnych płatności w ramach starań o zarządzanie naszym kapitałem obrotowym. Powtarzam, że wszystko wydarzyło się za pełną zgodą wszystkich zainteresowanych.

- Chociaż Suning potwierdził swoje zaangażowanie w finansowe wspieranie klubu, niezależnie od dodatkowego wsparcia z zewnątrz, rozsądne jest patrzenie w kierunku innych rozwiązań. Mając to na uwadze, Suning wyznaczyło kluczowych konsultantów w Azji w celu znalezienia odpowiednich partnerów, niezależnie od tego, czy chodzi o zastrzyk kapitałowy, czy coś innego. Trwają rozmowy z głównymi potencjalnymi partnerami w tym zakresie.

- Pomimo poważnych wyzwań, przed którymi klub stanął w tym roku, Inter utrzymuje silną pozycję w walce o tytuł, a poza boiskiem podjęte zostały znaczące kroki, aby zapewnić klubowi przyszłość. Mecze nadal odbywają się za zamkniętymi drzwiami. Podobnie jak wiele czołowych europejskich klubów, stawiamy czoła wyzwaniom spowodowanym pandemią.

- Na tym etapie nie można powiedzieć, kiedy kibice powrócą na stadiony, ale mamy nadzieję, że koniec tego okresu nie jest zbyt odległy. Zamknięcie stadionów wywarło wyraźny wpływ na utratę przychodu ze sprzedanych biletów, co bardziej odbija się na dużych klubach. Skutki pandemii widoczne się również w depresji całego sektora gospodarczego.

- Kiedy normalnie mogliśmy skorzystać z okazji, aby obniżyć wynagrodzenie i wygenerować dodatkowe pieniądze poprzez sprzedaż zawodników, w tym roku sytuacja jeszcze się skomplikowała. Chociaż udało nam się wzmocnić zespół poprzez darmowe transfery i wypożyczenia, wynagrodzenia nadal wynoszą więcej, niż byśmy sobie tego życzyli.

Źródło: Calcio e Finanza

Polecane newsy

Komentarze: 2

KawaOpole

KawaOpole 22 lutego 2021 | 15:01   

Niesyty ale tracimy miliony i to grube miliony, bez kibiców, najlepsza frekwencja przed pandemia w Serie A, ech żeby to się szybko skończyło

inter00

inter00 22 lutego 2021 | 15:06   

Gdyby udało się uniknąć straty zysków z powodu braku kibiców na trybunach to tragedii by nie było, nie mogą wpuścić chociaż 25% na początek?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich