Rodzina Zhang utraci kontrolę nad Suning?

26 lutego 2021 | 00:05 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Kolejne niepokojące wieści napływają do nas zza Wielkiego Muru. Agencja Reuters poinformowała o planach sprzedaży części udziałów (20-25%) przez Zhanga Jindonga. Akcje są wyceniana na kwotę 2,5 mld euro.

Decyzja spowodowana jest problemami finansowymi Suning.com. Handel akcjami spółki na giełdzie papierów wartościowych został wstrzymany, co ma związek z planowaną zmianą w strukturach. Jeżeli medialne doniesienia się potwierdzą, rodzina Zhang najprawdopodobniej utraci kontrolę w firmie.

Jak zmiany wpłyną na sytuację Interu? Coraz bardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz mówiący o sprzedaży klubu przez obecnych właścicieli. Jedyną szansą na pozostanie rodziny Zhang u władzy jest pożyczka ze strony nowego inwestora. Rozmowy trwają.

Źródło: Reuters

Polecane newsy

Komentarze: 6

Drago194

Drago194 26 lutego 2021 | 00:25   

Miliarda, nie miliona. "Drobny" błąd ;) Co do samej sprzedaży to szkoda oczywiście, bo Suning wykonało kawał świetnej roboty w Interze, nawet pomimo braków w trofeach. Właściwie jedyne co teraz im już zostało to sprzedać klub w odpowiednie ręce, a jeżeli i do tego podejdą jak do zarządzania klubem, to raczej o nowego właściciela bym się nie martwił.

Kiksu

Kiksu 26 lutego 2021 | 05:51   

Kto w obecnych czasach wyrzyga miliard euro na klub sportowy. Popadniemy w niebyt

KawaOpole

KawaOpole 26 lutego 2021 | 07:59   

Kiksu- paradoksalnie właśnie teraz jest najlepszy czas na kupowanie

Kiksu

Kiksu 26 lutego 2021 | 14:16   

owszem ale nieruchomości

KawaOpole

KawaOpole 26 lutego 2021 | 14:55   

Kiksu - nieruchomości mają jeszcze zawyzone ceny ale jak planujesz coś kupić to trzymaj hajs zaraz będą ludzie zmuszeni sprzedawać więc będą okazję

banikowy

banikowy 26 lutego 2021 | 18:51   

Wbrew pozorom obecnie jest najlepszy czas na kupno. Ma to związek z kryzysem covidowym, ostrym osłabieniem kryptowalut w tym tygodniu (średnio o około 20%) oraz informacja amerykańskiego kongresu o wypłacie prawie 2 bilionow dolarów w połowie marca (między innymi to było powodem odpływu kapitału z dużej części podmiotów a co za tym idzie spore spadki spółek notowanych na amerykańskich giełdach).
Duże globalne firmy mają dziś kapitał na takie zakupy i jeśli suning odpowiednio podejdzie do sprawy to załatwia pożyczkę.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich