Jiangsu FC wycofane z rozgrywek

28 lutego 2021 | 09:51 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Ledwie kilka miesięcy po zdobyciu tytułu mistrzowskiego Jiangsu FC oficjalnie poinformowało o wycofaniu wszystkich drużyn z rozgrywek ligowych. Kłopoty finansowe głównego sponsora klubu sprawiły, że najlepsza ekipa poprzedniego sezonu znalazła się na skraju bankructwa.

W oficjalnym oświadczeniu wydanym przez klub pojawiła się nadzieja na znalezienie nowych właścicieli, którzy mogliby wykupić go za przysłowiową złotówkę. Problem w tym, iż w pakiecie potencjalny nabywca przejąłby także ogromne długi. Na chwilę obecną wydaje się, że nowy sezon chińskiej Super League wystartuje bez udziału obrońców tytułu mistrzowskiego.

Błyskawiczny upadek drugiego klubu ze stajni Suning Group nie może optymistycznie napawać kibiców Nerazzurrich z Mediolanu. Chociaż publicznie padają zapewnienia o gwarancjach finansowych i poszukiwaniu nowych rozwiązań, tifosi Interu mają uzasadnione powody do obaw o przyszłość ukochanego klubu.

Źródło: Jiangsu

Polecane newsy

Komentarze: 19

Maciej Pawul

Maciej Pawul 28 lutego 2021 | 09:56   

Dramat.

castillo20

castillo20 28 lutego 2021 | 09:59   

To teraz strach

Peppino77

Peppino77 28 lutego 2021 | 10:10   

Takie rzeczy tylko w Chinach mistrz zbankrutował nieźle ....

KawaOpole

KawaOpole 28 lutego 2021 | 10:19   

Szlag mnie trafia, powinny być za to jakieś kary - mam nadzieję że wystawia klub na sprzedaż i spieprzają dziady

KVM

KVM 28 lutego 2021 | 10:35   

Żeby tylko podobna sytuacja nie wydarzyła się w Serie A.

inter00

inter00 28 lutego 2021 | 10:36   

I jak mamy teraz wierzyć w zapewnienia Suning? Jeżeli tak to ma wyglądać to liczę że szybko nas sprzedadzą i nie zrobią większych szkód w postaci długów

kandziak

kandziak 28 lutego 2021 | 10:41   

Zapewnienia z ich strony są o kant dupy rozbić.

banikowy

banikowy 28 lutego 2021 | 10:55   

Posiadanie klubów przez suning to aktywa które dziś przynoszą za duże straty, to normalne że w takim kryzysie potęgi takie jak suning ograniczają straty przez co taniej wycofać klub z rozgrywek na powiedzmy sezon i wrócić za rok, dwa niż płacić na wszystko w dniach meczowych i powiększać straty.
Nie dziwcie się bo to akurat logiczne rozwiązanie pokazujące że w suning nie pozwolą na bezkresne zadłużanie się.
W mojej ocenie jest to naturalny sygnał suning że Inter musi zdobyć majstra w tym sezonie niwelując stratę pieniężną nagrodami.

kalor3212

kalor3212 28 lutego 2021 | 11:02   

Ja jestem jakoś dziwnie spokojny. W sensie, mimo że ta informacja nie napawa optymizmem, to wiem że Chiny to strasznie specyficzny kraj, nawet pod względem prowadzenia klubów. Myślę że Suning chce teraz w 100% skupić się na Interze, jeszcze że po wygraniu Scudetto dostaniemy trochę pieniędzy, co da nam więcej czasu na poszukanie akcjonariusza mniejszościowego, jeżeli takowego w najbliższym czasie nie znajdziemy. Na razie mam zaufanie do Suning i obym nie był w błędzie.

Kiksu

Kiksu 28 lutego 2021 | 12:39   

i tam kupca brak nawet za symboliczna cene a potencjal na chinskim rynku ogromy to co dopiero mozna sie spodziewac u nas?? wycofaja nas do serie D i bedzie dopiero blamaż

Bonhart25

Bonhart25 28 lutego 2021 | 12:40   

Jeśli jeszcze uwalą Inter to prestiż Chin na zachodzie będzie ciężko odbudować. Najpierw dali d*** z covidem a teraz to

wróbel1908

wróbel1908 28 lutego 2021 | 14:06   

Przyszłość niepewna więc trzeba tym bardziej zrobić wszystko co w mocy żeby wygrać scudetto bo to może się bardzo długo nie powtórzyć

Darkos

Darkos 28 lutego 2021 | 16:53   

Cholernie denerwująca sytuacja. Akurat jak zaczęło się wszystko układać. Długi zostały spłacone, UEFA się odwaliła, klub idzie w świetnym kierunku, bum - Chińczycy wykańczają właścicieli klubu. Czemu zawsze brak jest szczęścia w tej części Mediolanu?

KawaOpole

KawaOpole 28 lutego 2021 | 17:32   

Darkos bo klub powinien należeć do jednej rozsądnej rodziny z tradycjami, jakiejś włoskiej jak np Marco Provera a resztę udziałów do kibiców i wtedy nic nam nie zagraża proporcje 20 do 80, skladki zależne od ilości akcji uwierz mi sam bym wydał na to kasę co roku, coś połączenie jak ma Bayern i Barcelona.

shinveji

shinveji 28 lutego 2021 | 17:41   

Trzeba wygrywać co się da. Z mistrzostwem kraju i jeszcze gdybyśmy grali dalej w LM wątpie żeby stała nam się krzywda

gismo

gismo 28 lutego 2021 | 17:55   

Juz zapomnieliście ze były oferty za Inter ake suning je odrzucał? Nie zachowujcie się jak typowy polski wyborca z pamięcią węgorza. Co najwyżej grozi nam obniżenie kosztów czyli pozbycie się drogich rezerwowych.

Ronaldo

Ronaldo 28 lutego 2021 | 18:47   

Moratti wróć!

IMSuchy

IMSuchy 28 lutego 2021 | 19:43   

Będzie dobrze w Chinach się spełnili mistrzostwem u nas mistrzostwo to będzie karta przetargowa dla sponsorów i być może nowych właścicieli choć czuję że się nie wycofią. Może by tak wyciągnąć od nich Alexa Teixeire.

Lethal Doze

Lethal Doze 28 lutego 2021 | 23:07   

Ha ha ha ha ha ha ha ha.