Zadanie wykonane. Inter pokonał Genoę

28 lutego 2021 | 14:03 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Komplet punktów pozostał w Mediolanie. Błyskawicznie zdobyta bramka ustawiła przebieg meczu, który przez pełne 90 minut toczył się pod dyktando gospodarzy. Inter ostatecznie wygrał z Genoą 3:0 po trafieniach Lukaku, Darmiana i Sancheza.

1' Co za otwarcie Interu! Romelu Lukaku potrzebował tylko 33 sekund, aby wpisać się na listę strzelców. Belg najpierw wymienił piłkę z Lautaro, a następnie precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał Perina.

8' Handanović obronił strzał z dystansu Scamacci.

11' Niecelny strzał Rovelli.

14' Ofensywne wejście Darmiana, ale zabrakło skutecznego wykończenia akcji przez Włocha.

17' Po strzale Barelli piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko.

18' Zapata dostał żółtą kartkę.

25' Perin odbił piłkę po strzale Lukaku z dystansu.

30' Lukaku kolejny raz wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, lecz Perin obronił uderzenie napastnika Interu.

31' Handanović zgubił piłkę po zderzeniu z własnymi obrońcami, na szczęście Słoweniec szybko się zrehabilitował i obronił strzał Scamacci.

35' Składna akcja gospodarzy, lecz Perin złapał piłkę po strzale Lautaro.

36' Efektowne uderzenie przewrotką w wykonaniu Lautaro i znów górą bramkarz rywali.

40' Strootman obejrzał żółtą kartkę.

44' Indywidualna akcja i niecelne wykończenie Darmiana.

45+1' Koniec pierwszej połowy.

46' Onguene i Behrami zastąpili Radovanovicia i Strootmana.

50' Niecelny strzał Eriksena.

56' Lautaro spróbował strzału z ostrego kąta, ale Perin zachował czujność.

62' Pandev i Shomurodov zmienili Scamaccę i Ghiglione.

67' Niecelny strzał Eriksena po szybkim rozegraniu z Lautaro.

69' Inter wreszcie podwyższył prowadzenie. Indywidualna akcja Lukaku, który wyłożył piłkę do Darmiana. Włoch bez problemów umieścił futbolówkę w siatce.

71' Portanova zastąpił Melegoniego.

76' Gagliardini i Sanchez zmienili Brozovicia i Lautaro.

77' Kolejny gol dla Interu. Perin zdołał obronić strzał Lukaku, ale był bezradny przy dobitce Sancheza. Sędzia początkowo odgwizdał spalonego, lecz po weryfikacji wideo uznał trafienie Chilijczyka.

82' Perin obronił strzał Lukaku zza pola karnego.

84' Potrójna zmiana w Interze. Vidal za Barellę, D'Ambrosio za Darmiana, Young za Perisicia.

88' Precyzyjne uderzenie D'Ambrosio i efektowna parada Perina.

90+1' Interwencja bramkarza ponownie ratuje gości przed stratą gola. Perin obronił uderzenie Sancheza, lecz Chilijczyk powinien zamienić świetną sytuację na bramkę.

90+2' Perin złapał piłkę po strzale Skriniara.