Fortress kontra BC Partners. Trwa walka o stery

2 marca 2021 | 23:46 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Wiele wskazuje na to, że w ciągu najbliższych dni poznamy finalną odpowiedź, kto będzie władał dalej Interem Mediolan. Wszystko to dzieje się w momencie, gdy Nerazzurri liderują w tabeli Serie A i coraz poważniej myślą o końcowym triumfie.

Dziś popołudniu świat calcio obiegła informacja, iż w stolicy Lombardii pokazali się przedstawiciele BC Partners. CEO brytyjskiego funduszu mówił dość enigmatycznie o ruchach wykonywanych w stronę inwestycji futbolowych. BCP byliby zainteresowani wykupieniem pakietu całościowego mediolańskiego klubu. Media spekulują, iż obie strony stanęły na kwocie 800 milionów euro.

Tymczasem, pod sam koniec dnia, nowe wieści płyną od włoskiego Il Sole 24 Ore. Ich zdaniem negocjacje Suninga z BC Partners... stanęły w martwym punkcie. Ma to wykorzystać amerykański gigant inwestycyjny, Fortress Investment Group LLC. Nowojorczycy mieli złożyć rodzinie Zhang propozycję hybrydową. Co to znaczy? Po części Fortress zyskałby udziały w Interze, lecz nie wiadomo, w jakiej dokładnie skali. Po drugie Amerykanie udzieliliby finansowania klubowi, dzięki któremu spłaciliby zbliżające się zobowiązania. W tej opcji Suning mógłby zostać przy władaniu klubem. 

Sprawa wydaje się być rozwojowa. Jaki będzie jej finał?

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 6

cybul

cybul 2 marca 2021 | 23:52   

Szkoda że wszystko to dzieje się akurat gdy jest realna szansa powalczyć o Mistrza. Osobiście wolałbym żeby Suning z pomocą Amerykanów utrzymal klub w swoich rękach przynajmniej do końca sezonu.

smerf1600

smerf1600 3 marca 2021 | 03:39   

Ale to dobrze że akurat teraz jestesmy na topie w Italii, bo jest o nas dość głośno a duża szansa na majstra to zaleta dla potencjalnych zainteresowanych wykupieniem czy wsparciem klubu. Gorzej gdybyśmy tułali się na 5-8 miejscu i grali Jonatanami Kuzmanovicami i innymi tego rodzaju dziwadłami boiskowymi

Morfo

Morfo 3 marca 2021 | 09:26   

Drużyna ma dodatkową motywację do lepszego wyniku i pokazania się.

Maciej Pawul

Maciej Pawul 3 marca 2021 | 12:32   

@Morfo ...ponieważ nie wiadomo, czy po sezonie nie trzeba będzie nowego pracodawcy szukać, jak tak dalej pójdzie.

Huragan1410

Huragan1410 3 marca 2021 | 18:05   

Różne głosy są. Wiele podmiotów się o Inter stara. Podobno BC są już bardzo blisko. Ja się nie wypowiadam póki nie będzie oficjalnego komunikatu. Po co spekulować. Żadnego z nowych podmiotów starających się o Inter nie oceniam bo ich nie znam i nie mnie oceniać czy będą lepszym właścicielem czy gorszym. Także niech się dzieje co ma się dziać. Oby nie ucierpiała na tym drużyna po prostu i tyle.

krychu339

krychu339 3 marca 2021 | 18:42   

Dawać tego pięknego księciunia z Arabii Saudyjskiej i niech sypie kasą na Inter przenajświętszy.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich