Fundusz z Arabii zainteresowany Interem?

3 marca 2021 | 13:08 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Według doniesień płynących z Włoch, publiczny fundusz inwestycyjny Arabii Saudyjskiej wykazał zainteresowanie pozyskaniem Interu, podczas gdy Fortress Investment Group złożyła już ofertę kupna mediolańskiego klubu od Suning.

Suning szuka „odpowiednich partnerów” dla Interu i według doniesień z Włoch rodzina Zhang jest gotowa sprzedać mniejszościowy lub większościowy pakiet udziałów w klubie.

Brytyjski fundusz BC Partners był pierwszym, który wykazał zainteresowanie nabyciem większościowego udziału w Interu, ale obie strony nie osiągnęły jeszcze porozumienia, ponieważ Suning wycenia klub na 1 miliard euro. Według Il Sole 24 Ore są jednak nowe fundusze, które chcą rozmawiać o ewentualnym przejęciu klubu.

Z raportu ekonomicznego wynika, że ​​Fortress, amerykańska firma zarządzająca inwestycjami, złożyła wstępną ofertę przejęcia większościowego pakietu udziałów w klubie.

- Oferta jest częściowo kapitałowa, a częściowo finansowana i miałaby również na celu refinansowanie istniejącego zadłużenia - donosi artykuł.

Według La Gazzetta dello Sport, książę Mohammad bin Salman z Arabii Saudyjskiej jest również zainteresowany Interem i byłby otwarty na nabycie mniejszościowego pakietu akcji w klubie za pośrednictwem Saudi Public Investment Fund.

Źródło: football italia

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich