Fortress zaoferował ćwierć miliarda euro pożyczki

6 marca 2021 | 11:07 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Amerykański fundusz Fortress zaoferował Suning Group wyjście z podbramkowej sytuacji. Według raportu włoskich mediów pojawiła się oferta, która rozwiązałaby aktualne finansowe problemy Nerazzurrich. Rodzina Zhang jednak wciąż nie podjęła decyzji.

Zgodnie z publikacją Il Sole 24 Ore fundusz Fortress zaoferował 250 mln euro, które mają zostać wypłacone w dwóch ratach w formie pożyczek hybrydowych. Porozumienie może zostać osiągnięte do końca tego miesiąca. Negocjacje o podobnym charakterze są jeszcze prowadzone z grupą Bain Capital, jednak nie są znane żadne szczegóły.

To samo źródło twierdzi, że relacje z funduszem inwestycyjnym z Arabii Saudyjskiej od początku przebiegały bez zaangażowania obu stron i nie przyniosły rezultatów. Jeśli chodzi o ewentualną sprzedaż pakietu większościowego, wydaje się coraz mniej realna. BC Partners stanęło na ofercie poniżej 800 mln euro i nie jest chętne do jej zwiększenia.

Czy wciąż jest możliwa sprzedaż pakietu mniejszościowego akcji? Teoretycznie tak, ale czas ucieka. Rzekome zainteresowanie m.in. ze strony chińskiego banku inwestycyjnego Citic wydaje się aktualnie mocno spóźnione.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 9

Vancore

Vancore 6 marca 2021 | 11:10   

Miliarda

Maciej Pawul

Maciej Pawul 6 marca 2021 | 11:12   

Yup, dzięki.

Morfo

Morfo 6 marca 2021 | 15:45   

Za malo Sasinow czy tam Obajtkow. Trzeba tez myśleć o pożegnaniu kilku pilkarzy np Vecino kontrakty sie płaci a do zespołu niewiele wnaszą.

domi

domi 6 marca 2021 | 15:46   

Spłacenie zaległości to bardzo dobrze, jednak w dalszym ciągu nie mielibyśmy gwarancji co do wydawania pieniędzy np. w letnim okienku transferowym. Ale z Zhangami i tak lepiej.

damianekk1985

damianekk1985 7 marca 2021 | 09:09   

Morfo obyś większe pojęcie miał piłce niż o polityce bo robotę co robi Obajtek to jego praca przez 3 lata przyniosła więcej niż innych przez 20 więc oby grupa sunnig działala tak samo. Przede wszystkim wolałbym mniejszościowego udziałowcy co wpompuje trochę pieniędzy i systematycznie pomagał dopóki nie zaczniemy zarabiać dobrych pieniędzy. Oby nie wpedzili klubu w za duze długi bo będzie Morfo jak za rudego czyli sprzedać wszystko za grosze najlepiej Merkelowej

gismo

gismo 7 marca 2021 | 09:40   

Skoncz i wstydu oszczędź. https://m.bankier.pl/notowania/akcje/PKNORLEN od kiedy obajtek jest prezesem akcje orlenu poleciały na ryj. Wyłącz te tvp typie.

kandziak

kandziak 7 marca 2021 | 12:02   

Skąd się biorą Ci ludzie co wciąż bronia pisdzielcow. Jak bym tu był redaktorem to typ od razu by dostał bana za głupotę. Jeszcze bronić Obajtka, tak swoją droga to skąd on wie ze Kaczynskiemu chuj śmierdzi? Wąchał, lizał czy ssał.

Huragan1410

Huragan1410 7 marca 2021 | 13:37   

Damianek pisowcu ten twój cały srajtek obajtek jak tylko skończą się rządy jarka będzie pierwszy siedział w kryminale.

Maciej Pawul

Maciej Pawul 7 marca 2021 | 15:42   

Call on me.mp3


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich