Zwycięstwo!!! Skriniar z prezentem dla Bogini

8 marca 2021 | 19:41 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje3 min. czytania

Mamy to! Kolejne zwycięstwo Nerazzurrich. Zespół Antonio Conte pokonał na własnym terenie Atalantę 1:0. Strzelcem jedynej bramki w tym spotkaniu był Milan Skriniar.

PRZEBIEG MECZU:

1' Perisić wywalczył rzut rożny.
3' Skriniar wyprzedził Zapatę i wybił piłkę na rzut rożny.
7' Po interwencji Romero, Nerazzurri mieli rzut rożny, ale go nie wykorzystali.
10' Groźna akcja Atalanty. Gosens podawał do Zapaty, ale powstrzymał go Bastoni.
12' Antonio Conte dyskutował z sędzią, za co został ukarany żółtą kartką.
14' Wyjście Lukaku. Romero wybił piłkę, po czym niewiele brakowało do bramki samobójczej. Sportiello jednak zachował czujność.
18' Nieudana próba Zapaty.
24' Lukaku nie wykorzystał dośrodkowania Perisicia.
30' Zapata oddał strzał... w trybuny.
37' Wrzutka Gosensa w pole karne, ale pewnie piłkę złapał Handanović.
39' Rzut rożny dla Atalanty. Do piłki doszedł Zapata, ale fantastyczną interwencją popisał się kapitan Interu.
40' Kolejny rzut rożny dla gości, tym razem piłkę z bramki wybił Brozović.
45' Dośrodkowanie Perisicia, ale Romero wyprzedził Lukaku.

48' Dośrodkowanie Atalanty prosto w ręce Handanovicia.
52' W końcu Eriksen zmienił Vidala.
54' GOOOOOOOOOOOL!!! Rzut rożny dla Interu. Po dośrodkowaniu było spore zamieszanie w polu karnym. W końcu piłka trafiła pod nogi Srkiniara, który umieścił ją w bramce rywali.
55' Kolejny rzut rożny. Tym razem Nerazzurri byli nieskuteczni.
57' Lukaku zmarnował idealną okazję. Po błędzie Toloia wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale w ostatniej chwili piłkę wybił Romero.
59' Romero ukarany żółtą kartką za faul na Martinezie.
62' Dośrodkowanie Freulera. Gosens doszedł do piłki, ale posłał ją obok bramki Interu.
68' Groźna sytuacja Atalanty, Zapata oddał strzał, ale piłka minęła tylko słupek.
70' Muriel wszedł w miejsce Zapaty.
71' Rzut wolny dla Atalanty, lecz drużyna Gaspariniego nie wykorzystała okazji.
73' Kolejna zmiana - Miranchuk wszedł w miejsce Pessiny.
76' Handanović obronił strzał Muriela.
77' Sanchez wszedł w miejsce Martineza, a Gagliardini za Brozovicia.
84' Nieceilny strzał Pasalicia.
84' Zmiany w Interze. D'Ambrosio za Hakimiego i Darmian za Perisicia.
89' Kolejny rzut rożny dla gości. Handanović pewnie złapał piłkę.
90' Sędzia doliczył cztery minuty.
93' Pasalić próbował zdobyć bramkę z przewrotki. Finalnie zamiast w piłkę, trafił w głowę D'Ambrosio.
94' Koniec spotkania.

Inter - Atalanta 1:0 (0:0)
54' Skriniar

Inter (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 2 Hakimi, 23 Barella, 77 Brozovic, 22 Vidal, 14 Perisic; 9 Lukaku, 10 Lautaro.
Ławka rezerwowych: 97 Radu, 5 Gagliardini, 7 Sanchez, 8 Vecino, 11 Kolarov, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 15 Young, 24 Eriksen, 33 D'Ambrosio, 36 Darmian, 99 Pinamonti.
Trener: Antonio Conte.

Atalanta (3-4-2-1): 57 Sportiello; 2 Toloi, 17 Romero, 19 Djimsiti; 3 Maehle, 11 Freuler, 15 De Roon, 8 Gosens; 32 Pessina, 18 Malinovskyi; 91 Zapata.
Ławka rezerwowych: 31 Rossi, 95 Gollini, 6 Palomino, 7 Lammers, 9 Muriel, 13 Caldara, 20 Kovalenko, 40 Ruggeri, 41 Ghislandi, 59 Miranchuk, 72 Ilicic, 88 Pasalic.
Trener: Gian Piero Gasperini.