Conte zawieszony na mecz z Torino

9 marca 2021 | 21:53 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Żaden z graczy Interu zagrożonych zawieszeniem nie trafił wczoraj do notesu sędziego, więc kwartet Lukaku, Barella, Brozović, Bastoni będzie mógł wystąpić przeciwko Torino. Napięcia związanego z wydarzeniami na boisku nie wytrzymał jednak Antonio Conte, który już w pierwszej połowie ukarany został żółtą kartką.

To niestety nie jedyne konsekwencje, jakie spotkały szkoleniowca Nerazzurrich. Komisja Dyscyplinarna zdecydowała się zawiesić Włocha na jeden mecz, więc zabraknie go na ławce rezerwowych w najbliższy weekend.

O co poszło? Antonio Conte nie mógł pogodzić się z decyzją o nieodgwizdaniu przewinienia na zawodniku Interu i głośno dawał wyraz swojego niezadowolenia. Dziennik Corierre dello Sport postanowił zrelacjonować przebieg dialogu między trenerem i głównym arbitrem:

Conte: Co powiedziałem? Mówiłem, że został popchnięty, to cię obraża?

Mariani: Trenerze, możemy chwilę porozmawiać? Przychodzę spokojnie. Rozumiemy sytuację, twoją i moją.

Conte: Ale jaką sytuację?

Mariani: Każdy z nas ma swoją własną rolę. To nie był faul, dobrze?

Conte: To nie jest faul. To było pchnięcie. Czy ja cię obraziłem?

Mariani: Jest w porządku czy nie?

Conte: Czy jestem zdenerwowany? Więc dlaczego tu przychodzisz?

Mariani: Czyli nie jest w porządku. Żółta kartka.