Moratti: Sukces dał nam nadzieję

13 marca 2021 | 12:56 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Sky Sport Italia przygotował specjalny program, który miał przypomnieć telewidzom sylwetkę Brazylijczyka Ronaldo. W jego ramach wyemitowano serię miniwywiadów, które opisywały największy wspólny sukces Il Fenomeno i Interu na arenie międzynarodowej.

Moratti przejął kontrolę nad klubem w 1995 roku. W 1998 roku Inter sięgnął po Puchar UEFA, pokonując Lazio 3:0 w finale rozgrywek. Ronaldo strzelił trzeciego i ostatniego gola na Parc des Princes, ale nieco wcześniej podopieczni Gigi Simoniego stracili tytuł mistrza Serie A na rzecz Juventusu.

- Finał w Paryżu był wielką imprezą. To była dla nas wielka satysfakcja, zaraz po tym, co przegraliśmy kilka dni wcześniej. To była impreza w pięknym mieście, dała nam nadzieję, że ​​przyszłość może przynieść coś wielkiego, choć nie wiedzieliśmy jeszcze co to będzie.

Luciano Ligabue, znany muzyk i fan Interu, również wziął udział w filmie dokumentalnym i przypomniał słynną bramkę Ronaldo w tamtym finale, gole zdobyli wtedy również Ivan Zamorano i Javier Zanetti.

- Nie sposób zapomnieć o podwójnym kroku, dzięki któremu Ronaldo rzucił biednego Lucę Marchegianiego na ziemię. To było pierwsze zwycięstwo, jakie Ronaldo przyniósł naszemu zespołowi, więc późniejsze świętowanie było podwójne.

Beppe Bergomi, który nie zagrał w finale z powodu kontuzji, przypomniał jeden z występów Ronaldo w drodze do finału na Parc des Princes.

- Byłem załamany, ponieważ złapałem kontuzję i nie mogłem grać w finale - wspominał legendarny były obrońca Nerazzurrich.

- Byłem na boisku we wszystkich innych meczach, a przychodzi mi na myśl półfinał na wyjeździe ze Spartakiem Moskwa. Wszyscy tonęliśmy w błocie, ale Ronaldo dosłownie chodził po wodzie.

Inter pokonał po drodze do Paryża również Neuchatel Xamax, Lyon, RC Strasbourg i Schalke.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 3

roro999

roro999 13 marca 2021 | 14:32   

Chyba mój pierwszy mecz Interu obejrzany w tv ;)

Rahi

Rahi 13 marca 2021 | 17:53   

Dla mnie czasy telegazety

roro999

roro999 13 marca 2021 | 20:52   

Też telegazetę sprawdzałem (strona 238 chyba), ale mecz był bodaj w tvp 2 :P


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich