Sabatini: Inter? Mam ogromny żal

14 marca 2021 | 01:20 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

W Mediolanie wiele obiecywano sobie po współpracy z Walterem Sabatinim, tymczasem ten spędził w Interze ledwie rok, o co zresztą ma do siebie ogromny żal. Były dyrektor sportowy i współpracownik rodziny Zhang wspominał czarno-niebieski okres swojej kariery podczas rozmowy z portalem CalcioMercato.com.

Współpraca z Conte

- Cóż, mało prawdopodobna para. Po jednym z meczów w Bolonii dyskutowałem z nim, ponieważ podczas rozmowy z dziennikarzami, ocenił jednego z naszych goli na zwykłego samobója, która w rzeczywistości była strzałem Palacio poprzedzonym serią 10-12 podań. Nazywając to bramką samobójczą, przesłonił piękno całej akcji, a piękno należy wzmacniać, zamiast przysłaniać.

Relacje ze Spallettim

- Po pierwsze, pracowałem z nim, podczas gdy moja wiedza o Conte jest marginalna, bez uszczerbku dla szacunku, jakim go darzę i czego jest świadomy. Związek ze Spallettim jest inny, ponieważ razem cieszyliśmy się i cierpieliśmy. Rozmawiając o Luciano, mówimy o absolutnym geniuszu. Nie mogłem się doczekać, gdy przybędzie do mojego biura, z tym swoim spojrzeniem, aby przedstawić mi nierozwiązywalne problemy. Bezrobocie? To jego wybór. Miał wiele okazji do powrotu, ale wolał na chwilę odłączyć się od tego konsumpcyjnego świata. Czasem trzeba zaczerpnąć świeżego powietrza, bowiem stres jest zbyt duży. Stał się rolnikiem, oddycha świeżym powietrzem. Pobyt w Interze - Mam do siebie ogromny żal. Klub zasługiwał na większe zaangażowanie i cierpliwość z mojej strony, tymczasem stałem się tylko meteorytem.

Sytuacja rodziny Zhang

- Nigdy bym się tego nie spodziewał. Regularnie latałem do Chin i poznałem imperium rodziny Zhang. Widziałem to z bliska i nadal trudno mi uwierzyć. Paradoksalnie znam lepiej Jindonga lepiej niż Stevena. Pamiętam wystawne kolacje z Fabbio Capello. Ogromna grupa ludzi poruszała się wokół Zhanga i traktowała go niczym cesarza. Nie było to łatwe.

Moi gracze w Interze

- Jest Bastoni, którego traktuję jak swojego zawodnika. W tamtym okresie mieliśmy do czynienia z różnymi profilami, ale dostrzegłem w tym chłopcu talent, który pozwoliłby mu zaistnieć na arenie międzynarodowej.

Źródło: Sport Mediaset / Calciomercato / Tuttosport

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich