Eriksen: Nie chciałem uciekać

15 marca 2021 | 22:24 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Od transferowego niewypału po kluczową postać wyjściowej jedenastki. Droga, jaką w ostatnich miesiącach pokonał Christian Eriksen, to idealny przykład na to, jak przewrotny potrafi być piłkarski los. Pomocnik Interu w rozmowie z rodzimą telewizją wyznał, że nigdy nie złożył broni i cały czas wierzył, że jego czas jeszcze nadejdzie.

- To był najtrudniejszy i najbardziej wymagający sezon w mojej karierze. To było jak ciągłe wspinanie się w górę i schodzenie w dół, ale teraz czuję się dobrze zregenerowany. Nie chciałem uciec, naprawdę chciałem walczyć o swoje miejsce i tak robiłem. Byłem pewien, że jeśli nadarzy się szansa, postaram się ją wykorzystać.

- To było trudne psychicznie. Przyszedłem do Interu grać w piłkę, a kiedy nie możesz tego robić, sytuacja staje się irytująca. Poza boiskiem było absolutnie fantastycznie. Mediolan to piękne miasto, rodzina ma się dobrze. Tylko na boisku czegoś brakowało. 

- Bycie piłkarzem Interu to fajna sprawa, ale najlepszy moment to możliwość częstszych występów. Przez niezliczoną liczbę dni, po treningach i meczach, trenowałem dodatkowo. Rzuty wolne, strzały na bramkę. Miałem możliwość więcej trenować, ponieważ nie grałem zbyt wiele.

- Gol z Milanem? Miałem trochę szczęścia, ale to był nowy początek. Ludzie zaczęli patrzeć na mnie innymi oczami. Poprawiałem się z meczu na mecz i cieszę się, że wszystko potoczyło się w ten sposób. Myślę, że ten wolny bardzo mi pomógł. To był dowód, że nadal potrafię grać w piłkę.

- To wspaniałe uczucie, móc rzucić sobie wyzwanie, ale czuję, że mogę jeszcze wiele udowodnić. Nadal mam w sobie jeszcze wiele do uwolnienia. Doświadczyłem, jak szybko dzieją się rzeczy w piłce nożnej. Muszę koncentrować się na każdym kolejnym dniu. Teraz zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

Źródło: TV2 Sport

Polecane newsy

Komentarze: 8

inter00

inter00

15 marca 2021 | 22:26

Fantastyczna metamorfoza i mam nadzieje że Eriksen mimo tego że już teraz jest kluczową postacią, ma w sobie rezerwy (w to nie wątpię) które bardzo szybko nam pokaże

Oba

Oba

15 marca 2021 | 23:35

Też myślę, że stać go na więcej, chociaż to co prezentuje na obecnie na tle tego co było na jesieni to i tak wielkie wzmocnienie. Wystarczyło dać mu grać. Tak jak nie wierzyłem w Conte, tak wierzyłem w Eriksena.

Bonhart25

Bonhart25

16 marca 2021 | 08:36

Tym bardziej cieszę się że zostal bo w tym sezonie mam koszulkę z jego nazwiskiem :)

shakurspeare

shakurspeare

16 marca 2021 | 09:18

Eriksen to najlepszy przykład na to, że zawodnikowi przychodzącemu z innej ligii trzeba dać trochę czasu na przystosowanie się.

Adrian Nosowski

Adrian Nosowski

16 marca 2021 | 09:21

Lukaku to najlepszy przykład na to, że zawodnikowi przychodzącemu z innej ligi nie potrzeba czasu na przystosowanie się.

ester

ester

16 marca 2021 | 11:21

Jedni potrzebują więcej czasu inni mniej , proste.

Maradon.

Maradon.

16 marca 2021 | 12:06

Eriksen po prostu musiał zmienic nawyki i zacząć zapierdalać na treningu i w meczach. Gra obronna i pressing to było ciało obce i jest żenujące że piłkarz na takim poziomie musiał się uczyć czegoś takiego. Ale ważne że jest bo gra i jej płynność jest jak niebo i ziemia z tym co rok temu z Gaglia.

kandziak

kandziak

16 marca 2021 | 12:32

Adrian porównywanie napastnika do pomocnika mija się z celem. Maja całkowicie inne założenia taktyczne na boisku.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich