CAMPIONI 2021

 

Sala: To dziwne, że oczekuję gwarancji?

21 marca 2021 | 10:24 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Relacje na linii Inter-lokalne władze uległy ostatnio ochłodzeniu, a wszystko z powodu wypowiedzi burmistrza Giuseppe Sali, który poddał pod wątpliwość kontynuowanie prac nad budową nowego stadionu dla mediolańskich zespołów. Jego słowa spotkały się z ostrą reakcją ze strony klubu, o czym szerzej pisaliśmy w tym miejscu.

W wywiadzie na łamach La Gazzetta dello Sport Sala nie krył swojego zdziwienia oburzeniem rodziny Zhang i zapewnił, że nadal popiera projekt budowy nowego obiektu na mapie miasta. Spełnione muszą jednak zostać pewne warunki:

- Uważam, że stadion powinien zostać wybudowany, nie zmieniam zdania. Potwierdzam, że miasto potrzebuje nowego San Siro. Jest jednak jedna kwestia, którą należy wyjaśnić. Sam stadion to ledwie niecała połowa projektu budowlanego zaproponowanego przez Inter i Milan na tym obszarze.

- Czy to naprawdę tak nielogiczne, że chcemy wiedzieć, na kim będzie można polegać podczas całkowitej regeneracji okolicy w ciągu najbliższych kilku lat? Nie otrzymałem żadnego oficjalnego komunikatu od Interu w sprawie negocjacji dotyczących przyszłości klubu. Mniej więcej znam jednak wszystkich we włoskich i międzynarodowych finansach, więc jestem świadomy, tego, co się dzieje i muszę przyjąć ostrożne podejście.

- Nigdy nie martwiłem się o rodzinę Zhang ani o grupę Elliott, która zarządza Milanem. Nie widziałbym problemów, gdyby Inter prowadził otwarte negocjacje w sprawie przejęcia klubu, skoro jest inaczej, muszę zająć się wszystkim. Wszyscy, którzy zastanawiają się, czy zainwestować w Inter, starają się zrozumieć, czy nadal jesteśmy zainteresowani budową nowego stadionu. Zawsze powtarzałem, że jesteśmy za. Martwię się o sam projekt, ponieważ opiera się na zasadach partnerstwa, więc chciałbym wiedzieć, kto będzie moim partnerem w przyszłości.

- Nie chcę wchodzić w szczegóły sytuacji zadłużenia Interu, ale nie jest tajemnicą, że w tej chwili inwestycje z Chin w takich sektorach jak piłka nożna, napotykają trudności. Chcę tylko informacji. Jeśli Inter przyjdzie i zapewni, że inwestycje Suning będą kontynuowane, ponownie aktywuję dossier. Jeśli dostanę gwarancję, że ewentualny następca będzie kontynuował inwestycje, to będzie w porządku.

- Oświadczenie Interu? Oczywiście, że rola burmistrza jest tymczasowa, ale miast żyje i muszę zagwarantować mu przyszłość. Mam nadzieję, że nie są na mnie wściekli, ponieważ jestem fanem Interu.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00 21 marca 2021 | 13:29   

Aktualnie Milan i Inter mają ważniejsze sprawy na głowie niż budowa stadionu bo tak ogromny wydatek w dobie pandemii wymaga kalkulacji i przemyśleń a burmistrz Mediolanu zachowuje się dziecinnie bo wypowiada się tak, jakby sprawa stadionu była najważniejszą rzeczą na świecie. Jak przejdzie gorszy okres to będzie można się zastanawiać nad stadionem


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich