Munteanu: Radu musi grać

28 marca 2021 | 12:10 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Rola zmiennika Samira Handanovicia nie należy do najprzyjemniejszych, gdyż Słoweniec praktycznie nie odpoczywa i kiedy tylko jest zdrowy, to nie oddaje miejsca między słupkami bramki Interu. Boleśnie przekonuje się o tym w bieżącym sezonie Ionut Radu, który dotychczas nie powąchał jeszcze murawy.

Zupełny brak gry w jego przypadku odbija się także na pozycji w reprezentacji Rumunii, na co narzekał ostatnio były piłkarz Cristian Munteanu:

- Jestem rozczarowany Radu, ponieważ gdyby grał regularnie, byłby uważany za pierwszego bramkarza Rumunii przez kolejne 10 lat. Zamiast tego od roku w ogóle nie grał. To duża strata.

- Ma jakość, jest wysoki, odważny, ma refleks i niezbędną szczyptę szaleństwa, której potrzebuje każdy świetny bramkarz. Myślę, że jest na tym samym poziomie, co Ciprian Tatarusanu, ale potrzebuje czasu na grę. Niestety jest w zespole z Handanoviciem, który nawet w wieku 37 lat pozostaje jednym z najlepszych bramkarzy na świecie.

Źródło: sport.ro

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 28 marca 2021 | 12:49   

Handa właśnie dostał negatywny wynik na Covida wiec szanse na jego grę zmalały praktycznie do 0

Ippon

Ippon 28 marca 2021 | 14:51   

Wysoki ?188. Bramkarze mają przeważnie 190-193. Z czołówki tylko teraz system ma 187. Akurat wzrost to nie jest jego atut.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich