Mirko Borsche zdradził kulisy powstania herbu

30 marca 2021 | 13:08 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Mirko Borsche jest autorem najnowszej wersji herbu Interu. Praca nad tym projektem trwała rok, a udział w tym miał dwunastoosobowy zespół. Założyciel studia komunikacji i projektowania graficznego Munich Bureau Borsche udzielił wywiadu dla włoskiego Vogue, w którym przywołał etapy swojej pracy.

Potrzeba zmian:

- Dla marki w erze cyfrowej ważne jest, by być widocznym na urządzeniach mobilnych. W przypadku piłki nożnej jest to tym bardziej odczuwalne, bowiem coraz więcej młodych ludzi, zwłaszcza w Azji, ogląda mecze na bardzo małych urządzeniach. Tymczasem wiele klubów nie dostosowało się do tego trendu. Jeśli spojrzysz na tabelę Ligi Mistrzów, zdasz sobie sprawę, że większość herbów drużyn nie jest widoczna.

Problemy:

- Głównym problemem był kontrast między złotem a bielą, który sprawiał, że herb był niewidoczny w telewizji i na nośnikach elektronicznych. Musieliśmy za wszelką cenę zredukować tę koncepcję i uczynić go bardziej istotnym.

Dopasowanie:

- W przypadku Interu masz do czynienia z młodymi i starymi, bogatymi i biednymi, przedsiębiorcami i pracownikami, związanymi z miastem, historią, tradycją, ale także rozwojem architektonicznym. Miasto stworzone z mody, fabryk i desingu. Inter to marka demokratyczna, którą trzeba reprezentować poprzez poszerzanie przestrzeni, a nie ich zamykanie. Nie wspominając o tym, że tysiące ludzi na całym świecie wytatuowało na swojej skórze stary symbol. Ta zmiana ma wpływ na życie wielu osób.

Przeprowadzono badanie archiwów, które obejmowały stuletnią historię i przyniosło około trzysta różnych opcji zaproponowanych przez Bureau Borsche. Nawet kolory zostały ponownie wyważone. Niebieski zbliżył się do błękitu nocy dzięki odcieniom Pantone 286, który oceniono jako najbardziej skuteczny. Złoto, które nadal będzie używane na określonych przedmiotach handlowych zastało zastąpione mocną i przewiewną żółcią. Czerń natomiast pozostała tak głęboka i pełna, jak to tylko możliwe.

Inter zawsze reprezentował koncepcje braterstwa i integracji. Herb o uniwersalnych charakterze jest odpowiedni dla tych, którzy podążają za zespołem, ale także dla tych, którzy pasjonują się na przykład eSportem. Ten symbol jest sposobem, by te wartości stały się współczesne i trwały przez długi czas.

Źródło: vogue.it

Polecane newsy

Komentarze: 8

shakurspeare

shakurspeare

30 marca 2021 | 13:48

Zmienili logo żeby jakiś Hui ping pong wiedział jaki klub ogląda na telefonie XD

intermed1

intermed1

30 marca 2021 | 13:52

Rok nad tym pracowali XDDDDDDDD

smerf1600

smerf1600

30 marca 2021 | 14:01

Bez jajec, ja mam nadzieje że góra za kilka lat znowu wrócimy do naszego tradycyjnego, historycznego herbu

Internazionalista

Internazionalista

30 marca 2021 | 14:23

@shakur i @intermed jako ze MYSLENIE nie przychodzi Wam zbyt latwo to nie dziwi mnie fakt ze nie zdajecie sobie sprawy ile analiz, badan, rozkmin, burz mozgow musieli przeprowadzic by stworzyc caly brand pasujacy do kampanii i wszystkiego, zreszta, gosciu doskonale Wam opisal, a Wy i tak nadal bedziecie twierdzic ze przeciez to 5 minut w paincie (edycja 2021.03.30 14:23 / Internazionalista)

shakurspeare

shakurspeare

30 marca 2021 | 15:16

@Internazionalista słyszałeś o czymś takim jak żart?

wróbel1908

wróbel1908

30 marca 2021 | 15:24

Inter jest otwarty na zmiany i to rozumiem i popieram na pewno marketingowo na tym zyskamy sam herb nie dokonca trafia w moje gusta , kwestia przyzwyczajenia. Co by się nie działo FORZA INTER PER SEMPRE

Darkos

Darkos

30 marca 2021 | 17:10

Przynajmniej nie jest tak źle jak z herbem Juve - idzie się przyzwyczaić ;)

IMSuchy

IMSuchy

30 marca 2021 | 21:26

ktoś pisał czy real albo baraca zmienily herby.
Real zrezygnowal z krzyzy i korony jak byly klubowe mistrzostwa świata dla jakis arabusow


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich