Ferri: Lukaku może pokonać Cristiano Ronaldo

3 kwietnia 2021 | 12:35 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Riccardo Ferri rozegrał w swojej karierze ponad cztery setki meczy dla Nerazzurrich i pełni obecnie honorową funkcję ambasadora Interu Mediolan. Utytułowany były defensor skomentował obecną sytuację zespołu Antonio Conte w rozmowie z Gazzetta dello Sport.

Jaka może być tajna broń Interu w wyścigu o tytuł?

- Podejście całego zespołu, a Romelu Lukaku będzie tajną bronią. Lukaku ma niezwykły sezon pod względem bramek i pozytywnego nastawienia do kolegów z drużyny. Wygranie Złotego Buta Serie A byłoby wisienką na torcie, kiedy się nad tym zastanowić, ma tylko cztery bramki za fenomenem takim jak Cristiano Ronaldo. On może to zrobić.

Podopieczni Conte nie grali od zwycięstwa w Turynie 14 marca, jak zareagują tego wieczoru?

- Inter musi być w pełni skoncentrowany na swojej cotygodniowej pracy i na wszystkich szczegółach, które mogą mieć znaczenie. Jednym z tych szczegółów jest ryzyko złapania COVID-19 poza boiskiem, co obserwowaliśmy w ciągu ostatnich kilku dni z reprezentacjami narodowymi i samym Interem przed przerwą.

Który z pozostałych meczów Interu będzie dla nich najważniejszy?

- Mecz z Bolonią jest bardzo ważny, ponieważ po przerwie międzynarodowej zawsze masz wątpliwości co do indywidualnego poziomu sprawności zawodników. Zgadzam się z Conte w tym, że nie ma sensu myśleć zbyt daleko do przodu, lepiej po prostu skoncentrować się na następnej grze.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich