CAMPIONI 2021

 

Conte: Musimy zatkać uszy

4 kwietnia 2021 | 01:14 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Na pomeczowej konferencji Antonio Conte nie krył swojego zadowolenia, ale przestrzegał też wszystkich przed nadmiernym optymizmem. Szkoleniowiec Interu wypowiedział się między innymi o piłkarzach którzy pozostali w Mediolanie czy obecnej sytuacji w szatni Nerazzurrich.

- Czy takie zwycięstwo jak dziś, jest ważne w kwestii zdobycia scudetto?

- Aby zdobyć mistrzostwo, musi zaistnieć spójność wyników, stabilizacji oraz wiedzy, która prowadzi do pewności siebie. Przez te dwa lata ten zespół urósł pod każdym względem. Próbowaliśmy różnych rozwiązań i myślę, że w końcu znaleźliśmy odpowiednią równowagę, a ta prowadzi nas do wspaniałych wyników. Należy docenić wszystkich chłopców, zarówno tych którzy grają częściej, jak i tych którzy wchodzą na murawę rzadziej. Musimy kontynuować swoją drogę, ale jeszcze niczego nie zdobyliśmy. Nadal jest 10 spotkań do rozegrania, w których jest do zdobycia 30 punktów.

- Czy można uczciwie powiedzieć, że przeciwnikiem dla Interu jest dziś sam Inter?

- Nie sądzę, bo gdyby to zależało tylko od tego, to wygralibyśmy całe 10 spotkań. Gdybyśmy musieli grać przeciwko sobie, zgodzilibyśmy się na takie rozwiązanie (śmiech). Słyszymy różne opinie, ale musimy zatkać uszy i skupić się na naszym celu jakim jest scudetto. To byłoby coś świetnego, biorąc pod uwagę fakt, że Inter nie wygrał żadnego trofeum od tak dawna.

- Udało Ci się wdrożyć w zespół odpowiednią mentalność?

- Pracowaliśmy z drużyną pod różnymi aspektami. Cała grupa urosła mentalnie. Musimy to jeszcze przypieczętować sukcesem. W zeszłym roku zdobyliśmy wicemistrza i finał Ligi Europy, w tym roku kontynuujemy to co zaczęliśmy.

- Słowo o Persiciu i Kolarovie?

- Ivan miał przemęczenie mięśniowe, ale to nic poważnego. Nie musimy ryzykować i powoływać go do składu, gdy mamy dla niego zmienników. Jest Matteo Darmian, Ashley Young, Achraf Hakimi, teraz także Danilo D’Ambrosio. Aleksandar Kolarov narzekał na ból pleców. Mam nadzieję, że szybko do nas wróci. 

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

banikowy

banikowy 4 kwietnia 2021 | 07:59   

Wszystko obecnie w nogach tej drużyny.
Mamy 8 punktów przewagi nad Milanem co stawia nad w komfortowej sytuacji.
Myślę że się uda i dowieziemy majstra :)

Huragan1410

Huragan1410 4 kwietnia 2021 | 15:37   

Banikowy o "majstra" gra się tylko w Wielkopolsce. Mecze między Wartą Poznań a Amicą Wronki więc Inter niestety nie zdobędzie tego tytułu. Ma szansę jedynie na Scudetto. Ale co to za tytuł w porównaniu z majstrem ziemniaczanym ;) Conte jest prawdziwym Wodzem. Drużyna skacze za nim w ogień. Trener z prawdziwego zdarzenia. Tak wychwalany przez co po niektórych Spaletti to przy nim wuefista. Zresztą samo porównanie osiągnięć trenerskich mówi tu samo za siebie. Conte go po prostu gniecie jak karalucha i to z uśmiechem na twarzy.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich