Bergomi: Inter potrzebuje Goretzki

6 kwietnia 2021 | 23:38 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

W związku z niepewną sytuacją finansową Interu temat letniego mercato pozostaje swoistym tabu. Giuseppe Bergomi postanowił jednak nieco popuścić wodze fantazji i zasugerował, na których pozycjach jego zdaniem Inter potrzebuje najpilniejszych wzmocnień. Padła też jedna konkretna kandydatura.

- Z Antonio Conte nie da się tak naprawdę uciec od formacji 3-5-2, a jeśli klub naprawdę będzie chciał zainwestować, aby uczynić zespół konkurencyjnym na arenie europejskiej, są trzy pozycje wymagające wzmocnień. Być może lepiej porozmawiać o rodzaju graczy, których potrzebuje Inter. Na przykład szybki obrońca, który pozwoliłby popchnąć zespół do przodu i podjąć więcej ryzyka, bez konieczności głębokiej defensywy.

- Potrzeba też lewonożnego zawodnika na lewe wahadło. Ivan Perisić dobrze się spisał, Ashley Young jest mniej lub bardziej niezawodny, ale tu potrzeba więcej jakości. I wreszcie pomocnik gwarantujący 6-8 bramek w sezonie. Za moich czasów taką rolę odgrywał Lothar Matthaus, podczas gdy dzisiaj byłby to ktoś taki jak Goretzka.

- Myślę, że Inter powinien bardziej skupić się na Goretzce niż na Kante. Nie potrzeba więcej tego typu zawodników. Uważam, że Marcelo Brozović i Nicolo Barella są idealni, więc tylko trzecie nazwisko wymaga inwestycji. Zdaje sobie sprawę, że jest Christian Eriksen, ale aby zrobić krok naprzód w Europie potrzeba czegoś więcej.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 1

Hagaen

Hagaen 9 kwietnia 2021 | 15:36   

Wkurwia mnie już to jechanie po Eriksenie, mimo, że wnosi jakość, której Gaga, a tym bardziej Weczyno mogli by pozazdrościć. Po prostu potrzeba kogoś za Brozo, a Gagę i Weczyno i Vidala trzeba po prostu zacząć pakować. Potrzeba jakości w relatywnie młodym wieku, ale Eriksen to jeden z fundamentów. Za drugi element nie do ruszenia uważam Barellę, a Brozo jako trzon, jakościowy zmiennik to byłby bardzo dobry wybór.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich