Inter wygrał z Sassuolo i powiększył przewagę

7 kwietnia 2021 | 17:59 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje3 min. czytania

W środowy wieczór Nerazzurri zagrali z Sassuolo. Po trafieniach Romelu Lukaku i Lautaro Martineza zdobyli kolejne trzy punkty i tym samym zwiększyli przewagę nad rywalami.

PRZEBIEG MECZU:

1' Martinez powalczył o piłkę, podał do Barelli, ale Włoch zmarnował tę piłkę.
3' Niecelny strzał z dystansu Djuricicia.
5' Obiang oddał strzał w kierunku bramki, ale piłka minęła słupek.
6' Lukaku przerzucił piłkę na lewą stronę, po czym Young dośrodkował, ale Hakimi źle przymierzył głową.
7' Consigli sfaulował Younga za co zobaczył żółtą kartkę.
10' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! RO-ME-LU LU-KA-KU!!!!! Belg wykorzystał dobre dośrodkowanie Younga i głową trafił do bramki Sassuolo. Żółtą kartką został ukarany trener De Zerbi, który dyskutował z sędzią.
17' Barella obejrzał żółty kartonik za faul na Rogerio. Rzut wolny dla gości.
23' Żółtą kartkę zobaczył także Traore za faul na Barelli.
25' Faul Gagliardiniego i rzut wolny dla Sassuolo, a następnie rzut rożny, ale nie zdołali zagrozić bramce Handanovicia.
31' Groźna wrzutka Gagliardiniego, lecz obrońcy Sassuolo wybili piłkę.
39' Strzał z dystansu Traore. Piłkę pewnie złapał Handanović.
41' Boga miał bardzo dobrą sytuację, by wyrównać wynik, ale został zablokowany przez Skriniara.
44' Young pokusił się o strzał z dystansu, ale nie trafił w światło bramki.
45' Rzut rożny dla Interu. Eriksen posłał piłkę w pole karne, ale Nerazzurri nie wykorzystali okazji.

47' Rzut rożny dla Sassuolo, następnie Young wybił piłkę na aut.
50' Boga próbował dośrodkować piłkę, ale finalnie trafiła ona do rąk Handanovicia.
55' Handanović obronił strzał z dystansu Obianga.
58' Djuricić obok bramki.
59' Sensi zmienił Eriksena.
60' Zagranie ręką Younga. Sędzia ukarał go żółtą kartką. Rzut wolny dla Sassuolo, ale goście nie wykorzystali okazji.
67' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! LAUTAROOOO MARTINEEEEZ!!! Kontra Interu, Lukaku dojrzał dobrze ustawionego Argentyńczyka, który pewnie trafił do bramki Sassuolo.
70' Vecino wszedł za Gagliardiniego.
72' Kolejna próba Traore, ale znów nieskuteczna.
77' Sanchez zmienił Martineza.
80' Kolejne zmiany w ekipie De Zerbiego.
83' Rzut wolny Sassuolo. Raspadori trafił prosto w Skriniara.
85' GOL!!! Traore po wielu próbach w końcu trafił do bramki Interu.
88' Groźne dośrodkowanie w pole karne Interu, ale Nerazzurri zagrali czujnie w obronie.
90' Sanchez otrzymał bardzo dobrą piłkę od Lukaku i... przekombinował. Próbował przelobować bramkarza, lecz podniósł piłkę zbyt wysoko i finalnie przeleciała nad poprzeczką.
92' Kolejna dobra akcja Interu. Sanchez podał do Lukaku, Belg do Hakimiego i Marokańczyk został powstrzymany.
93' Rzut rożny dla Sassuolo. W pole karne Interu wbiegł Consigli, ale nie pomógł zespołowi.
94' Lukaku ponownie umieścił piłkę w bramce, lecz był na spalonym.
95' Koniec spotkania.

Inter - Sassuolo 2:1 (1:0)
10' Lukaku
67' Martinez
85' Traore

Inter (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 36 Darmian; 2 Hakimi, 23 Barella, 24 Eriksen, 5 Gagliardini, 15 Young; 9 Lukaku, 10 Lautaro.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 97 Radu, 7 Sanchez, 8 Vecino, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 22 Vidal, 33 D'Ambrosio, 99 Pinamonti.
Trener: Antonio Conte.

Sassuolo (4-2-3-1): 47 Consigli; 22 Toljan, 21 Chiriches, 2 Marlon, 6 Rogerio; 14 Obiang, 8 Maxime Lopez; 23 Traoré, 10 Djuricic, 7 Boga; 18 Raspadori.
Ławka rezerwowych: 56 Pegolo, 63 Turati, 4 Magnanelli, 13 Peluso, 24 Artioli, 26 Karamoko, 27 Haraslin, 30 Oddei, 35 Piccinini, 72 Saccani, 77 Kyriakopoulos.
Trener: Roberto De Zerbi.

Komentarze: 29

excubitor

excubitor

7 kwietnia 2021 | 18:05

Vidal spadł już w hierarchii pod Gagliardiniego?

7 kwietnia 2021 | 18:29

Skład bez niespodzianek, mam nadzieje że wynik również taki będzie. Do boju!

Big Rom

Big Rom

7 kwietnia 2021 | 18:32

inter00 bez niespodzianek? Spodziewałeś się Darmiana na śo? Nie wyzywam Cię, tylko pytam.

7 kwietnia 2021 | 18:34

3 pkt i jedziemy dalej.

7 kwietnia 2021 | 18:38

D’Ambrosio miał niedawno koronę i większość raportów typowała właśnie Darmiana. Tak samo jak Gaglie bo Vidal wraca po kontuzji a wiadomo jak to z Sensim jest. Wiec ani dla mnie ani dla większości zaskoczeniem skład nie jest

Big Rom

Big Rom

7 kwietnia 2021 | 18:42

Spoko, w sumie logiczny wybór Conte.

7 kwietnia 2021 | 18:45

No jedyny sensowny tak na prawdę bo D’Ambrosio to byłaby loteria w jakiej jest formie

7 kwietnia 2021 | 19:04

W sumie dobrze że barella dostał żółtą bo chociaż w końcu będzie mógł odpocząć w następnym meczu a to będzie mecz przed Napoli

Navi10

Navi10

7 kwietnia 2021 | 19:32

Young wygląda jakby przez miesiąc z domu nie wychodził i w końcu ma okazję się wybiegać :D

7 kwietnia 2021 | 19:34

Niezła połowa, Sassuolo bije głową w mur a my szybkie kontry przeprowadzamy i jest groźnie. Postarać się wbić drugą bramkę i wprowadzić Sancheza za Lukaku i Sensiego za Gaglie

7 kwietnia 2021 | 19:39

Young dzisiaj jakie wrzuty sadzi, to ja nie mam pytań. Póki co mecz pod kontrolą. Ukłuć z raz jeszcze dla pewności w drugiej i spokojnie taką grą do końca.

7 kwietnia 2021 | 20:38

Ale nam hakimi mógł mecz zjebac, całe szczęście że 3 punkty. Forza inter!

dukacik

dukacik

7 kwietnia 2021 | 20:45

Ja nie wiem , ale to co ja ogladalem to flaki jakich malo. Czy to Sasuolo bylo takie mocne, czy Inter taki slaby? Po raz kolejny tracimy bramke po tym, jak oddajemy gre rywalowi i gramy pod naszym polem karnym broniac sie. Z reszta, zazwyczaj tak bywa ze druzyna, ktora sie tak namietnie broni jak my dzisiaj, w koncu traci bramke. Dobrze ze wygrali, ale niech Conte zacznie cos myslec bo dlugo tak nie pociagniemy, a LM i przyszly sezon bedzie duzo gorszymi.

7 kwietnia 2021 | 20:53

Z niby pewnej wygranej zrobiła się nerwowa, fajna, ciekawa końcówka dobrze ze wygrywamy i powiększamy przewagę

7 kwietnia 2021 | 21:02

Niepotrzebne nerwy w końcówce, na własne życzenie, po głupio straconej bramce. Moglibyśmy wygrać wyżej gdyby nie to, że przy wykańczaniu akcji Sanchez to czasem takie "dziecko we mgle" które kompletnie nie wie co chce zrobić. Kolejne trzy punkty i patrzymy teraz na niedzielny mecz do kotleta.

Kacperi

Kacperi

7 kwietnia 2021 | 21:05

dukacik gościu ty się ciesz z trzech punktów a nie styl krytykujesz bo teraz już styl nie jest dla nas ważny tylko trzy punty!!!! Pewnie kibice w Mediolanie skaczą z radości mimo co a Polaki cebulki nie doceniają tego

7 kwietnia 2021 | 21:11

Najważniejsze są 3 pkt ale uważam że można było ustrzec się takiej nerwówki, strzeliliśmy na 2:0 to powinniśmy ich nękać i grać piłką, gdyby Sensi wszedł za Gagliardiniego to Sassuolo miałoby ciężkie życie z nami w pomocy. Na szczęście mecz za nami, cieszę się że Barella wypada bo widać powoli że nasi zawodnicy są przemęczeni sezonem i absencja za kartki to dla nich okazja żeby złapać trochę oddechu. Powoli do przodu!

GRUBYPOLSKA

GRUBYPOLSKA

7 kwietnia 2021 | 21:12

ważne punkty,11 przewagi nad Milanem to jest najważniejsze,oby tak dalej FORZA INTER

Bonhart25

Bonhart25

7 kwietnia 2021 | 21:13

Kacperi to już wszelka krytyka zakazana jest? Owszem, cieszą 3 pkt. ale faktem jest, że oba ostatnie mecze słabe jakościowo w Naszym wykonaniu. Wygrajmy ligę i trzeba już powoli zacząć myśleć o przyszłości

Dobrze że Vecino i Sensi weszli, niech łapią rytm meczowy, zwłaszcza że zaczęły sie wykluczenia

Huragan1410

Huragan1410

7 kwietnia 2021 | 21:19

Końcówka nie końcówka, nerwy nie nerwy ale wygrywamy kolejny mecz. Te wszystkie końcówki i te wszystkie nerwy zawsze kończą się pozytywnie. Tego nie nazwiemy szczęściem bo szczęście można mieć raz, drugi, trzeci ale nie po raz enty. Nie mówiąc o stylu, bo mógł by być zawsze lepszy ale tak jak mówiłem gówno mnie obchodzi styl chce scudetto po latach, to my mentalnie w tym momencie jesteśmy po prostu niesamowicie konsekwentną maszyną. Zbudowanie takiej mentalnošci zwycięzcy jest kluczem w naszej walce w Serie A w tym sezonie. Z psychologicznego punktu widzenia jestem pod ogromnym wrażeniem tego jaką pracę wykonał Conte, przestawił wszystkie tryby w głowach naszych zawodników na jedną pozycję: wygrać za wszelką cenę. Każdy musi coś od siebie dać, każdy musi się poświęcić, każdy musi sie dostosować i dopasować by w ogólnym rozrachunku na szczycie była drużyna a nie jednostka. Dał dobry przykład bo zmiany zaczął od siebie i dzięki temu pozyskał szatnię. Przypomnijcie sobie jak gracze chcieli umierać za Mourinho. Teraz na naszych oczach mam nadzieje tworzy się powoli ta sama historia. Forza Grande Inter !!!!!

7 kwietnia 2021 | 22:09

Jest takie powiedzenie że zwycięzców się nie sądzi i sądził ich dziś nie będę

8 kwietnia 2021 | 06:16

Meczu nie oglądałem więc ciężko się wypowiadać, wynik idzie w świat ważne, że jesteśmy killerami czego nam brakowało ;) tak się mistrza zdobywa, ale jeszcze trzeba być czujnym ;)

ArturO888

ArturO888

8 kwietnia 2021 | 09:48

Na tym końcowym etapie rozgrywek liczą się wyłącznie 3 punkty w meczu, a nie styl. Niech do końca sezonu Inter gra jak gra, ale zdobywa w każdym meczu komplet. 11 pkt przewagi nad Milanem i 12 nad Juventusem to pokaźny kapitał i musiała by się wydarzyć jakaś tragedia żeby nie zdobyli Scudetto. Po spotkaniu z Cagliari przyjdzie ciężki mecz w Neapolu i tam być może Inter straci punkty, ale później znowu seria spotkań, w których trzeba wygrywać, tak żeby 3 ostatnie i 3 trudne spotkania w maju, kolejno z Romą, Juventusem i Udinese, grać już jako mistrz Włoch.

8 kwietnia 2021 | 16:51

Punkty sie zgadzają i to jest najważniejsze. Styl mógł sie nie podobać, ale wiadomo jak gra Sassuolo. Atak, atak i aż coś wpadnie. Stąd cofniecie sie i czekanie na okazje było zrozumiałe. Poszlibysmy na wymiane ciosów i bylby remis po pięknej grze. A jak wiadomo za styl punktów nie dają.

Forza Inter i byle tak do końca sezonu.

dukacik

dukacik

8 kwietnia 2021 | 20:54

Kacperi 3 punkty ciesza jak zawsze, jeden bylby tez dobry byle by nie przegrana. Ale styl w takiej druzynie jak Inter i do tego Inter ktory na 90 procent siegnie po mistrza musi byc zachowany. Do tego to co napisalem, dzis styl idzie w dol a w kolejnym sezonie bedzie sie tak utrzymywal i co wtedy powiesz , ze styl nie jest wazny a punkty beda uciekaly. Poki co wygrywamy ale jedziemy w dol z jakoscia. Oby sie to nie odbilo czkawka . A do tego wole ogladac Inter ktory gra ladna pilke a nie taki piach.